Vysvětlivky v sázení – pojmy a výrazy, které by měl ovládat každý sázkař

Sledujte a sázejte na MS v hokeji nyní s 500 Kč zdarma bez vkladu
1.000 Kč zdarma na sázení + free spins pouze za registraci
300 Kč zdarma + 600 Kč bez rizika pouze za založení účtu

Naučte se nové výrazy, které se používají v kurzovém sázení. Vysvětlivky k více než 70 pojmů a termínů, které využijete nejen při uzavírání sázek na internetu.

70+ pojmů a termínů v sázení – vysvětlivky
Nenašli jste, co jste hledali? Zeptejte se v našem sázkařském fóru.
Odpověď zaručena!
AET (after extra time)
Po prodloužení
Výraz používaný v případech, kdy zápas skončí v řádném hracím čase remízou a o jeho výsledku se rozhodne až po prodloužení. Používá se zejména v případě fotbalových zápasů.
Akumulovaná sázka
AKU sázka
AKO sázka
Akumulovanou sázku představuje tiket s minimálně dvěma sportovními událostmi, které se navzájem nepodporují. Výsledný kurz je dán jako součin všech kurzů na tiketu. Podrobnosti naleznete v našem článku o typech kurzových sázek.
Americké kurzy (US)
American odds
Americké kurzy jsou specifické v tom, že se udávají z pohledu 100 dolarů. Rozeznáváme kladné a záporné americké kurzy. Pokud je kurz záporný (např.: -120), tak je třeba vsadit 120 USD, abyste vyhráli 100 USD. Pokud je kurz kladný (např.: +160), tak při sázce 100 USD vyhrajete 160 USD (kurz +160 odpovídá kurzu 2,6 a celkově tedy vyhrajete 260 USD).
Ante post
Ante post sázky (Ante sázky) jsou sázky podané před začátkem akce. Mohou to být např. oblíbené sázky na vítěze MS ve fotbale, Ligy mistrů nebo Evropské ligy. V případě podání ante post sázky doporučujeme vždy si nejprve prostudovat pravidla sázkové kanceláře o tom, co se stane se sázkami ante post pokud např. váš tým nebo kůň nenastoupí na daný turnaj nebo dostihy.
Arber
Sázkař, který se věnuje vyhledávání a sázení na Sure bets.
Asijský handicap (AH)
Asian handicap
Při handicapech se outsiderovi dává fiktivní bodový náskok. Rozeznáváme evropský handicap a asijský handicap. Asijské handicapy nemají na rozdíl od evropských handicapů remízu. Pokud tedy nastane remíza, tak se vám vklad vždy vrátí (nastane VOID resp. PUSH). Pokud najdete např. handicap -1 a není vypsána sázka na remízu, tak jde o asijský handicap (pokud zápas skončí pouze vítězstvím o jediný gól, tak vklad vám bude vrácen). Setkat se můžete i s dvojitými asijskými handicapy např. -1,25 (handicap se rozloží na -1 a -1,5), což znamená, že při výhře o gól, jste prohráli pouze půlku vkladu AH (-1,5) a druhá půlka vkladu se vám vrátí AH (-1). Z tuzemských sázkových kanceláří můžete znát výraz SBR (sázka bez remízy) v angličtině DNB (draw no bet), což se u asijských handicapů označuje jako AH (0).
Back
S pojmem Back se můžete setkat především v burze sázek. Je to klasická sázka jako v sázkové kanceláři, kterou uzavíráte s nejlepším kurzem. Opačným pojmem je výraz Lay, tedy v burze sázek vaši sázku nabízíte a pokud tuto sázku někdo příjme (bude ji backovat), tak bude sázka uzavřena.
Bankovní převod
Bank transfer
Přesun peněžních prostředků mezi osobami nebo společnostmi a jejich bankovními účty. Můžete jej uskutečnit prostřednictvím svého internet bankingu (v dnešní době nejrychlejší a nejjednodušší možnost), příkazem k úhradě ve své bance a ve výjimečných případech i v bankomatu, emailem nebo faxem. Více informací naleznete na stránce bankovní převod.
Bonus
Sázkové kanceláře lákají noví ale i stávající zákazníky různými bonusy. Pokud dostanete bonus, tak ho budete muset několikrát protočit předtím, než si budete moci tento bonus vybrat. Některé sázkové kanceláře vám bonus na sázení připíší ihned po vašem vkladu, jiné až po požadovaném protočení.
Bonus bez vkladu
No deposit bonus
Druh bonusu od sázkové kanceláře kdy nemusíte vkládat žádné peněžní prostředky na svůj hráčský účet a sázková kancelář vám připíše peníze „zdarma“ – jako odměnu za vaši registraci případně ověření vašich osobních údajů. Tyto peníze zdarma mohou být i ve formě věrnostních bodů za které však můžete normálně sázet. Vše potřebné najdete v sekci bonus bez vkladu.
Bonusový kód
Promo kód
Bonus code
Bonusový kód resp. promo kód je v některých případech nutné zadat při registraci hráčského účtu, aby si mohl hráč uplatnit různé formy bonusů a výhod v dané sázkové kanceláři. Z tohoto důvodu je velmi důležité číst bonusové podmínky, abyste neudělali chybu a nepřipravili se tak o vstupní bonus.
Bonus za přivedení přítele
Bonus sázkové kanceláře pro hráče, který doporučí sázkovou kancelář příteli nebo známému. Po jeho vkladu peněz na účet, se hráči, který ho přivedl, připíše zmiňovaný „bonus za přivedení přítele“.
Bookmaker
Sportsbook
Bookie
Sázková kancelář
Bookmaker je anglický výraz a Sportsbook americký výraz pro sázkovou kancelář. Výraz Bookie se používá především na asijském kontinentu. Slovem Bookmaker je označována také osoba, která tvoří kurzy a přijímá sázky.
Burza sázek
Betting exchange
Burza sázek je vlastně sázková kancelář, ale rozdíl je v tom, že v burze sázek uzavírají sázky mezi sebou samotní uživatelé (sázkaři). Burza sázek je pouze zprostředkovatel a funguje z provizí, které si odpočítávají z vítězných sázek. Výše takové provize se pohybuje většinou mezi 1 % až 5 %.
Cash out
Prodej tiketu
Užitečná funkce, která umožňuje vyplatit váš tiket předčasně, když se např. poslední zápas na rozehraném tiketu nevyvíjí podle vašich představ. Každá sázková kancelář má své vlastní podmínky pro využití funkce Cash out.
Currency
Měna
Při otevírání hráčského účtu si každý hráč musí zvolit měnu, ve které bude hráčský účet (pokud je na výběr). Pokud posíláte peníze na účet v jiné měně než máte svůj bankovní účet, tak se všechny přepočty dělají automaticky podle aktuálního kurzu. Měnu na hráčském účtu je možné změnit na požádání, ale ne všechny sázkové kanceláře to umožňují.
CVC kód
CVV kód
3-místný kód na zadní straně platební karty, který slouží jako další ochranný prvek při platbách na internetu.
Decimální kurzy (EU)
Decimal odds
Decimální kurzy (Decimal odds) se používají hlavně v Evropě, proto mají zkratku EU (Europe). Pokud jste již někdy sázeli, tak určitě tyto kurzy znáte (např. 1.6). Výši výhry dostanete vynásobením kurzu s vaším vkladem. Pokud vsadíte 1.000 Kč s kurzem 1.9, tak vaše celková výhra bude 1.900 Kč (čistý zisk je 900 Kč).
Deposit
Vklad peněz
Deposit je anglický výraz pro vklad. Pokud chcete sázet v sázkové kanceláři, tak musíte peníze nejprve vložit. Pokud je sázková kancelář pouze v anglickém jazyce, tak hledejte výraz Deposit. Následně si budete moci zvolit platební metodu.
Dlouhodobé sázky
Long term bets
Sázky podávané na delší časové období. Obvykle se podávají na vítěze sezóny (mistr světa v F1, vítěz anglické Premier league nebo NBA) případně celkového vítěze dané sportovní události (vítěz tenisového Wimbledonu nebo ME 2020 ve fotbale). Setkat se ale můžete i se sázkou, kdo vstřelí nejvíce gólů za sezónu, případně zda konkrétní klub překoná určitou hranici gólů nebo bodů.
Dohodnutý zápas
Fixed match
Jde o předem dohodnutý zápas (výsledek) nebo jeho vývoj.
Dvojtip (1X, X2, 12)
Dvojitá šance
Využívá se v případech, pokud si chcete svou sázku pojistit. Pokud si podáte sázku 1X a zápas skončí remízou, váš tip je stále výherní. Nevýhodou dvojtipu jsou nižší kurzy.
Elektronická peněženka
Internetová peněženka
ePeněženka
Elektronická peněženka představuje bezpečný, rychlý a snadný způsob jak můžete zacházet se svými penězi na internetu. Nejznámějšími a nejoblíbenějšími poskytovateli jsou společnosti Skrill (dostupný v českém jazyce) a NETELLER.
Favorit
Tým, případně účastník sportovní události, který má větší šanci na výhru. Sázkové kanceláře vypisují na favority nižší kurzy než 2.0, protože existuje vysoká pravděpodobnost (více než 50 %), že se sportovní událost (zápas, závody) skončí jejich vítězstvím.
Grand Salami
Sázka na celkový počet vstřelených branek v předem určených zápasech konkrétní ligy (např. hokejové NHL). Sázku Grand Salami můžete podat ve formátu Nad/Pod (Over/Under).
Handicap
Hendikep
Pokud si podáte sázku s handicapem, tak to znamená, že jednomu ze dvou účastníků zápasu dáváte virtuální výhodu v počtu bodů nebo gólů. Pokud si například vsadíte na výhru domácích v handicapu 0: 1, vyhráváte, pokud zápas skončí vítězstvím domácích alespoň o 2 góly (např. 4: 2).
Head to Head (H2H)
Jedná se o sázky ve kterých postavíte proti sobě dva sportovce (případně mužstva nebo týmy) a tipnete si, že jeden skončí na výsledkové listině před tím druhým. Pokud oba účastníci souboje vypadnou, případně soutěž nedokončí z jiných důvodů, dostanete peníze od sázkové společnosti zpět.
Inning
Baseball se hraje na 9 inningu. Sázkové kanceláře vypisují i sázky na 4,5 inningu, což znamená sázka na poločas.
Jednoduchá sázka
SOLO sázka
Populární a nejjednodušší forma sázek. Jednoduchá resp. SOLO sázka obsahuje pouze jednu příležitost na tiketu. Jednoduše si vyberete tip a vložíte váš vklad. Následně uzavřete sázku a pokud jste tipovali správně, vyhráváte. Vaše výhra se vypočítá vynásobením vašeho vkladu a nabízeného kurzu sázkovou kanceláří.
Kamenné pobočky (provozovny, sběrny, terminály)
Klasické pobočky sázkových kanceláří, které najdete např. v různých obchodních centrech. V současnosti jsou spíše na ústupu díky rozmachu internetového sázení.
Kellyho rovnice
Kellyho kritérium
Kellyho strategie
Odpovídá vám na otázku – kolik z vašeho banku byste měli vsadit na událost s očekávanou pozitivní hodnotou? Na jejím základě dokážete určit výši sázky při které dosáhnete nárůst vašeho banku v dlouhodobém horizontu. Založená je na vašem odhadu a určení pravděpodobnosti výsledku. Podrobnosti o Kellyho strategií naleznete zde.
Kurz
Odd
Relativní hodnota pravděpodobnosti stanovena bookmakerem, že vámi vybrané tipy budou úspěšné. Pokud vynásobíte velikost stanoveného kurzu hodnotou vaší sázky, dozvíte se jak velká bude vaše výhra v případě úspěšného tipu.
Lay
Pojem Lay se používá v sázkové burze. Vy vypisujete sázky a čekáte dokud ji někdo přijme. Více informací naleznete pod výrazem Back.
Live přenosy
Live streaming
Vysílání přímých přenosů ze sportovních událostí na internetu. Stačí být zaregistrován a mít potřebný peněžní zůstatek na svém hráčském účtu v některé ze sázkových kanceláří, které živé přenosy nabízejí pro své zákazníky.
Live sázení
Live betting
In-running betting
In-play betting
Live sázky umožňují sázení během konkrétního zápasu nebo jiné sportovní události. Díky live sázení může hráč lépe reagovat na případný vývoj v zápasu. Pokud se chcete dozvědět o live sázení více, přečtěte si článek o live sázkách a sázení během zápasu.
Manipulační poplatek (MP)
Zmíněný poplatek uplatňují sázkové kanceláře zejména ve svých kamenných pobočkách. Většinou je v rozmezí 5 - 10 % z výše sázky, případně může být stanoven fixně. Některé sázkové kanceláře mohou mít manipulační poplatky i nižší (za určitých okolností) nebo i zcela zrušeny. Při sázení přes internet je tipování bez manipulačních poplatků.
Maximální sázka
Maximální možná částka peněz, kterou může hráč vsadit na určitou sportovní událost. Každá sázková kancelář má své limity maximálních sázek. Tyto limity mohou záviset i od sportu nebo ligy na kterou chce hráč vsadit své peníze – jiný limit může být na NHL a jiný na českou nebo slovenskou extraligu.
Minimální sázka
Minimální množství peněžních prostředků, které můžete vsadit na určitou sportovní událost. V českých sázkových kancelářích se pohybuje od hranice 1 Kč v Tipsportu až po 10 Kč ve Fortuně. Při systémových sázkách je minimální sázka na jednu kombinaci ještě nižší (např. 0,01 Kč).
Maximální výhra
Maximální množství peněžních prostředků, které jsou hráči vyplaceny za výherní tiket. Hranice maximální výhry může být různá – od 5.000.000 Kč ve Fortuně až do 10.000.000 Kč v Tipsportu. Vždy je vhodné si přečíst podmínky konkrétní sázkové kanceláře.
Mobilní aplikace
Aplikace sázkové kanceláře díky které můžete prostřednictvím svého smartphonu nebo tabletu tipovat prakticky odkudkoliv. Aplikace pro Android se musí stahovat většinou z webových stránek sázkové kanceláře, protože Google zatím nepovoluje ve svém obchodě „Google Play“ hazardní hry. Aplikace pro iOS jsou dostupné v Apple App Store.
Mobilní sázení
Uzavírání sázek prostřednictvím svého smartphonu nebo tabletu a to buď prostřednictvím mobilní nebo webové aplikace. Na vše je třeba mít zapnuté internetové připojení. Pokud máte na svém hráčském účtu peněžní prostředky, můžete začít tipovat z jakéhokoliv místa, kdykoliv vás napadne. Více se dočtete v článku tipování přes mobil
Money Line
Money line je sázka na celkové vítězství v zápase. Tento pojem se používá hlavně v amerických sázkových kancelářích pro americké sporty. V amerických sportech se rozhoduje vždy v prodloužení, proto jsou tyto sázky počítáný většinou včetně prodloužení. U evropských sportech se však může situace lišit, proto doporučujeme číst pravidla sázení, abyste věděli zda jde o sázky včetně prodloužení nebo na řádnou hrací dobu.
Money management
Bankroll management
Správný Money management při sázení chrání vaše peníze a omezuje riziko bankrotu. Úkolem Money managementu je správné hospodaření s vašimi penězi určenými na tipování.
Multi sázka
Při tomto typu sázek si můžete podat najednou několik tipů na příslušnou sázkovou příležitost. Konkrétní příklad na multi sázku naleznete zde.
Okamžitý bankovní převod
ePlatby
Platební metoda probíhající během minut nebo dokonce sekund. Při zadání požadavku na okamžitý bankovní převod budete přesměrováni na přihlašovací stránku do internet bankingu vaší banky. Stačí když zadáte své přihlašovací údaje, zkontrolujete danou transakci a vybraným bezpečnostním prvkem ji potvrdíte.
Outsider
Underdog
Tým, případně sportovec, který má malou nebo menší šanci na výhru v zápase oproti svému soupeři. Outsidera můžete poznat podle vysokých kurzů, které na něj sázková kancelář vypsala.
Overtime included odds
Pokud uvidíte při sázkách takovýto výraz, tak to znamená, že kurzy (odds) jsou vypsány včetně prodloužení.
Pick (Pk)
Tip na sportovní událost. Může to být synonymum pro výraz AH(0), DNB resp. sázky bez remízy (SBR). Je důležité číst pravidla vyhodnocování sázek, abyste věděli zda se jedná o sázky včetně prodloužení nebo řádné hrací doby.
Platební karty
Díky platební kartě můžete vybírat hotovost ze svého bankomatu nebo banky. Také můžete kartou platit za zboží nebo služby v prodejně nebo na internetu. Pro hráče je důležité zejména to, že díky platebním kartám dokáží vložit na svůj hráčský účet peněžní prostředky okamžitě a z pohodlí domova.
Podmíněná a nepřímo podmíněna sázka
If bet, Reverse if bet
Řetězec jednoduchých sázek na jednom tiketu s 2 až 12 jednoduchými tipy. Velmi důležité je seřadit jednotlivé tipy podle důvěryhodnosti. Celý princip spočívá v tom, že si zvolíte při první SOLO sázce vklad a tento zaplatíte. Pokud je první SOLO sázka v řetězci vítězná, tak počáteční vklad se přesouvá na další tiket (čistá výhra z prvního SOLO tiketu bude vyplacena). Celý vklad na tiket bude tvořit pouze vklad na první SOLO sázku. Při nepřímo podmíněné sázce vytvoříte prakticky 2 tikety se dvěma rozdílnými řetězci tipů, které na sebe navazují. Více informací o těchto sázkách se dočtete zde.
Poločas nebo zápas
Druhá šance
Dvojitá šance
Typ sázky, která v sobě kombinuje sázku na 1. poločas a na konec zápasu v jedné sázkové příležitosti. Vaše sázka je výherní, když váš tip nastane buď po prvním poločasu nebo při konečném výsledku. Sázková kancelář iFortuna nazvala tuto sázku jako druhou šanci resp. dvojitou šanci a sázky označuje jako 1-1, 2-2 nebo 0-0.
Předplacené karty
Prostřednictvím předplacené karty (např. PAYSAFECARD) můžete platit na internetu bez účtu nebo kreditní karty a bez uvedení svých osobních údajů. Výhodou předplacených karet je jejich bezpečnost, rychlost a snadnost použití. Zakoupit si je můžete ve více obchodech nebo čerpacích stanicích.
Profesionální sázkařský servis
Společnost nabízející placené tipy na sportovní události. Vždy si ověřte serióznost a důvěryhodnost konkrétní firmy, která nabízí placené tipy zdarma nebo za poplatek. Více o této problematice najdete na stránce placené tipy a tipovací servisy.
Push
Void
Pokud je sázka vyhodnocena jako push resp. void, tak vám bude váš vklad na danou sázkovou příležitost vrácen. Setkat se s tím můžete hlavně při sázkách bez remízy (SBR) označovaných jako DNB, Pk, AH(0) nebo při jednoduchých asijských handicapech jako AH(-1), AH(-3) atd. Tyto sázky se obvykle nezapočítávají do protočení (Rolloveru) daného hráče.
ROI
Yield
ROI je výnosnost kapitálu, která se udává v procentech za rok. U sázejících jde většinou o roční výnosnost jejich banku. Pokud má sázející bank 10.000 Kč a vyhraje 1.500 Kč, tak jeho ROI je 115 %. ROI a Yield je prakticky totéž, jen s tím, že Yield je čistý zisk. Yield podle našeho příkladu bude 15 %. Toto označování se však často zaměňuje. Pokud počítáte čistý zisk (Yield), tak vaše čísla mohou být záporné (např. -74 %). Pokud máte při ROI procentuální úspěšnost pod 100 %, tak jste ve ztrátě (při ROI se nikdy nemůžete dostat do záporných procentních čísel).
Rollover
Protočení
S rolloverem bonusu (protočením bonusu) se můžete setkat hlavně při získání bonusu od sázkové kanceláře. Rollover vám určí kolikrát musíte protočit vklad a bonus předtím, než budete moci vybrat peníze z hráčského účtu. Kromě potřebného protočení bonusu může sázková kancelář určit i jiné podmínky jako minimální kurz, minimální vklad nebo jakou platební metodu můžete použít.
Rovný kurz
Fair odd
Sázka s kurzem 2.00 nebo 1/1. V případě výhry je hráči vyplacena výhra ve výši vkladu.
Run line
Jde o tzv. handicap v baseballu, kde se outsiderovi přidává +1,5 a favoritovi -1,5 run. Sázkové kanceláře vypisují i alternativní runlines (handicapy), ale pokud tipujete převážně v amerických sázkových kancelářích, tak tam najdete nejčastěji pouze run line 1,5.
Rychlá sázka
Pokud má sázková kancelář k dispozici rychlou sázku, tak v případě, že ji chcete využívat, je třeba si ji aktivovat. Pokud ji máte aktivovanou, tak vám sázková kancelář podá automaticky každou sázku, kterou si vyberete z nabídky na základě jednoho kliku. Částku, za kterou se bude rychlá sázka podávat se buď definuje na tiketu dopředu nebo se její výše určí v nastaveních.
Skupinové sázky
Maxikombi
Skupinové sázky jsou obdobou pro systémové resp. kombinované sázky, kde se vytvářejí různé kombinace jednotlivých skupin. Jediný rozdíl mezi systémovými a skupinovými sázkami je ten, že při skupinových sázkách tvoří jednu skupinu více než jeden zápas. Fortuna to začala označovat jako Maxikombi a jako první přišla s funkcí Supertiket (pro PC), která je velmi nápomocná pokud tvoříte rozsáhlé kombinace.
Společenské sázky (Specials, Entertainments, Politics...)
Společenské sázky mají tu výhodu, že nemusíte rozumět sportu, stačí pokud máte všeobecný přehled. Mezi společenské sázky patří např. taneční TV show StarDancepěvecká TV show SuperStar, „Kdo vyhraje parlamentní volby?“, „Kdo bude český prezident?“ nebo Volby do Evropského parlamentu. V zahraničních sázkových kancelářích můžete najít nejrůznější společenské sázky.
Spread
Spread je americká obdoba asijského handicapu. Spread sázky by po správnosti měly být handicapy, které v určitém okamžiku vyrovnávají kurzy. Například kurz na favorita v basketbale je 1.3, ale pokud dáme handicap -8, tak kurz na favorita bude již 1.91 a na outsidera také 1.91.
Sázka
Bet
Stake
Peněžní prostředky vsazené hráčem na výsledek určité sportovní události. Výnos ze sázky je přímo úměrný vypsanému kurzu a velikosti vkladu hráče.
SBR (sázka bez remízy)
DNB (draw no bet)
AH(0)
Název sázky SBR vychází z anglického výrazu draw no bet. Znamená to, že pokud zápas skončí v řádné hrací době remízou, sázka bude zrušena a vklad bude hráči vrácen.
Sázka zdarma
Sázka bez rizika
Free bet
Oblíbený druh vstupního bonusu. Pro jeho správné využití je nutné prostudovat si podmínky sázkové kanceláře ve které chcete sázku bez rizika využít. Většinou dostanete sázku zdarma když vaši první sázku prohrajete. Na co si dát pozor si přečtěte v našem článku porovnání sázek zdarma.
Superscore
Supertoto
Speciální druh sázkových her kde se všechny sázky zúčastněných hráčů sčítají do velkého banku. Hráč by měl uhodnout minimálně 11 ze 14 zápasů v případě Supertoto a přesné skóre v sérii zápasů v případě Superscore. Více detailů naleznete zde.
Supertiket
Supertiket (ve Fortuně) je otevření okna s velký tiketem, kde si následně snadněji víte upravit tiket a je to mnohem přehlednější. Využívá se hlavně při systémových (resp. skupinových sázkách) s větším počtem zápasů na tiketu. Tato funkce je k dispozici pouze pro stolní počítače.
Surebet
Jistá sázka
Arbitrážní sázka
Arbing
Tipovací strategie při níž uzavíráte sázky na všechny eventuální výsledky určitého zápasu v různých sázkových kancelářích tak, abyste vyhráli resp. byly v zisku. Více o sure betting si můžete přečíst v našem článku o Surebet sázkách.
Systémová sázka
Kombinovaná sázka
Pokročilá verze kombinované sázky je systémová sázka. Hlavní rozdíl ale spočívá ve faktu, že tiket se systémovou sázkou může být výherní i tehdy, když nejsou všechny tipy správné. Pokud použijete systémovou sázku 2/3, která sestává ze tří tipů - výhra bude vaše i v případě, že budou správné dva tipy ze tří. Více informací o systémových sázkách .
Systém sázení
Jedná se o správný, plánovitý a smysluplný přístup k podávání sportovních sázek. Umožňuje správně stanovit výši sázky na jeden tip. O jednotlivých typech strategií a o tom jak využít systém sázení zápasů si přečtete více zde.
Teaser (Pleaser) sázka
Jedna sázka s 2 až 7 událostmi, kde jsou kurzy pevně stanoveny. Při teaser sázce jsou připisovány outsiderovi dodatečné body nebo jsou favoritovi body odečteny. Více informací o teaser sázce.
Total a Team totals
Americké sázkové kanceláře pod označením Totals vypisují sázky na Under/Over (Méně/Více). Kromě toho je velký rozdíl, zda tipujete „Total“ nebo „Team Totals“, protože při Team Totals tipujete počet gólů konkrétního týmu.
Tutovka
Konstanta
Banker
Tutovkou nazýváme takovou sázkovou příležitost o níž je hráč přesvědčen, že ji uhodne správně a tím zvyšuje svoji výhru na tiketu. Využívá se při systémových (skupinových) sázkách. Celý tiket je nevýherní pokud sázející hráč neuhodne zápasy označené na tiketu jako tutovka.
Under / Over
Nad / Pod
Více / Méně
V sázce under/over si můžete vsadit na určitý počet gólů, bodů apod. Celková hodnota musí být pod nebo nad hranicí stanovené bookmakerem.
Value bets
Hodnotné sázky
Value bets (hodnotné sázky) jsou sázky, které mají pro sázkaře hodnotu. Kurz vypsán sázkovou kanceláří musí být tedy větší nanejvýš rovný vámi vypočtené pravděpodobnosti. Hodnotnými kurzy mohou být různé kurzy např. 5.4 ale i 1.25. Kurzu 1.25 odpovídá 80 % pravděpodobnost výhry. Pokud jste našli tip, kterému věříte minimálně na 80 %, tak sázku podáte tehdy, jestliže v sázkových kancelářích najdete kurzy 1.25 a výše. Pokud budete sázet pouze hodnotné sázky, tak by se to mělo projevit i ve výsledcích vašeho sázení. Důležité je dodržovat vámi stanoven Money management (nejdůležitější z MM je, abyste nikdy nepodávali sázky (sólo sázky) za více než 3-4 % z vašeho banku).
Věrnostní program
Mnoho sázkových kanceláří nabízí pro své zákazníky věrnostní program. Hráč na svém kontě sbírá body, které může později vyměnit za různé odměny. Těmi mohou být např. různé bonusy, volné tikety nebo různé věcné ceny (např. elektronika).
Vkladový bonus
Deposit bonus
Bonus nabízen sázkovými kancelářemi novým hráčům, kteří se v dané sázkové kanceláři zaregistrují. Po splnění podmínek je hráči navýšena hodnota jeho hráčského účtu o stanovený vkladový bonus. Pozor je třeba si dát zejména na podmínky jeho připsání. Ty mohou být různé – počet protočení prvního vkladu případně výšky bonusu, minimální kurz na podaných tiketech nebo typ sázky. Vše potřebné včetně dostupných bonusů naleznete na stránce vkladové bonusy.
Vstupní bonus
Welcome bonus
Registration bonus
Entry bonus
Vstupní bonus se dává hráčům při registraci do sázkové kanceláře. Vstupní bonusy jsou různé, ale mezi ty základní patří vkladový bonus (Deposit bonus) nebo sázka zdarma (Free bet). Můžete se setkat například i s bonusem bez vkladu. Některé sázkové kanceláře nabízejí takový bonus jen za registraci a ověření údajů.
Withdrawal
Výběr peněz
Výše výběru peněz většinou není omezena resp. limity jsou pro většinu z nás dostačující. Problém může nastat, pokud jste dostali vstupní bonus a tento bonus ještě není protočený. V takovém případě může být výběr zablokován nebo si budete moci vybrat peníze s tím, že přijdete o bonus + výhry dosažené použitím bonusu. Výběr peněz (angl. Withdraw) může trvat několik dní, záleží od použité výplatní metody. Většinou peníze dorazí do 2 až 10 pracovních dnů.
Zlomkové kurzy (UK)
Fractional odds
Zlomkové kurzy (Fraction odds) se používají hlavně ve Velké Británii, proto mají zkratku UK (United Kingdom). Pokud nejste dobrý v matematice, tak kurzy jako 5/11 či 4/3 vám mohou dělat problém (doporučujeme zvolit jiný formát). Sázkové kanceláře nabízející zlomková kurzy mají většinou k dispozici i decimálni (EU) kurzy, které jsou pro nás nejsrozumitelnější. Na převod mezi kurzy můžete využít kalkulačku kurzů.
Založit účet Recenze Posílejte peníze rychle, bezpečně a bez poplatků
Aktuální bonusy
Tipsport bonus

500 Kč zdarma za registraci

Tipsport nabízí 500 kč na vaše první sázky za plnohodnotnou registraci.

Fortuna bonus

6.300 Kč zdarma

Za registraci získate 300 Kč zdarma a když vložíte 3.000 Kč získate dalších 6.000 Kč.

Betano bonus

1.000 Kč za registraci + 3.000 Kč bonus

3.000 Kč + 600 kč sázka zdarma + 400 točení s kódem: MISTRI500

Další bonusy
Nejnovější příspěvky na fóru
Skus betinasia.com ak vies anglicky chod na arbusers.com je tam sekcia o...
Ako stavkovat u zahranicnych stavkovych...
Ani neviem kolko som bol v pluse mal som ho aj 15 rokov, no v posledných...
Bet365 dali mi limity
jednoznačne súhlas
Bet365 nefunguje? Alternatívny link na Bet365.com
Copyright © 2011-2024 SazkoveKancelare.com Mapa stránek | Podmínky používání | RSS | FAQ | Kontakt