Sázkařský slovník - pojmy které by měl ovládat každý sázkař

Sdílejte, děkujeme:
Nenašli jste, co jste hledali? Zeptejte se v našem sázkařském fóru.
Odpověď zaručena!
Americké kurzy (US)
Americké kurzy jsou specifické v tom, že se udávají z pohledu 100 dolarů. Rozeznáváme kladné a záporné americké kurzy. Pokud je kurz záporný (např.: -120), tak je třeba vsadit 120 USD, abyste vyhráli 100 USD. Pokud je kurz kladný (např.: +160), tak při sázce 100 USD vyhrajete 160 USD (kurz +160 odpovídá kurzu 2,6 a celkově tedy vyhrajete 260 USD).
Asijský handicap (AH)
Asian handicap
Při handicapech se outsiderovi dává fiktivní bodový náskok. Rozeznáváme evropský handicap a asijský handicap. Asijské handicapy nemají na rozdíl od evropských handicapů remízu. Pokud tedy nastane remíza, tak se vám vklad vždy vrátí (nastane VOID resp. PUSH). Pokud najdete např. handicap -1 a není vypsána sázka na remízu, tak jde o asijský handicap (pokud zápas skončí pouze vítězstvím o jediný gól, tak vklad vám bude vrácen). Setkat se můžete i s dvojitými asijskými handicapy např. -1,25 (handicap se rozloží na -1 a -1,5), což znamená, že při výhře o gól, jste prohráli pouze půlku vkladu AH (-1,5) a druhá půlka vkladu se vám vrátí AH (-1 ). Z tuzemských sázkových kanceláří můžete znát výraz SBR (sázka bez remízy) v angličtině DNB (draw no bet), což se u asijských handicapů označuje jako AH (0). V amerických sázkových kancelářích můžete natrefit na výraz pk (pick), což je obdoba uvedených sázek bez remízy (doporučujeme číst pravidla sázkových kanceláří, protože při hokeji či amerických sportech se může jednat o sázky v řádné hrací době nebo včetně prodloužení).
Back
S pojmem Back se můžete setkat především v burze sázek. Je to klasická sázka jako v sázkové kanceláří, kterou uzavíráte s nejlepším kurzem. Opačným pojmem je výraz Lay, tedy v burze sázek vaši sázku nabízíte a pokud tuto sázku někdo příjme (bude ji backovat), tak bude sázka uzavřena.
Bet
Stake
Sázka resp. výše vkladu na sázku.
Bookmaker
Sportsbook
Bookie
Bookmaker je anglický výraz a Sportsbook americký výraz pro sázkovou kancelář. Výraz Bookie se používá především na asijském kontinentu. Slovem Bookmaker je označována také osoba, která tvoří kurzy a přijímá sázky.
Bonus
Sázkové kanceláře lákají noví ale i stávající zákazníky různými bonusy. Pokud dostanete bonus, tak ho budete muset několikrát protočit předtím, než si budete moci tento bonus vybrat. Některé sázkové kanceláře vám bonus na sázení připíší ihned po vašem vkladu, jiné až po požadovaném protočení.
Burza sázek
Betting exchange
Burza sázek je prakticky sázková kancelář, ale rozdíl je v tom, že zde uzavírají sázky mezi sebou samotní uživatelé (zákazníci). Burza sázek je pouze zprostředkovatel a funguje z provizí, které si odpočítává z vítězných sázek. Výše takové provize se pohybuje většinou mezi 1% až 5%.
Currency
Měna
Při otevírání hráčského účtu si každý hráč musí zvolit měnu, ve které bude hráčský účet (pokud je na výběr). Pokud posíláte peníze na účet v jiné měně než v jaké máte svůj bankovní účet, tak se všechny přepočty dělají automaticky podle aktuálního kurzu. Měnu na hráčském účtu je možné změnit na požádání, ale ne všechny sázkové kanceláře to umožňují.
Deposit
Vklad peněz
Deposit je anglický výraz pro vklad. Pokud chcete sázet v sázkové kanceláří, tak musíte peníze nejprve vložit. Pokud je sázková kancelář pouze v anglickém jazyce, tak hledejte výraz Deposit. Následně si budete moci zvolit platební metodu.
Decimální kurzy (EU)
Decimální kurzy (Decimal odds) se používají hlavně v Evropě, proto mají zkratku EU (Europe). Pokud jste již někdy sázeli, tak určitě tyto kurzy znáte (např. 1.6). Výši výhry dostanete vynásobením kurzu s vaším vkladem. Pokud vsadíte 1.000 Kč s kurzem 1.9, tak vaše celková výhra bude 1.900 Kč (čistý zisk je 900 Kč).
Lay
Pojem Lay se používá v sázkové burze. Vy vypisujete sázky a čekáte dokud ji někdo přijme. Více informací naleznete pod výrazem Back.
Money Line
Money line je sázka na celkové vítězství v zápase. Tento pojem se používá hlavně v amerických sázkových kancelářích pro americké sporty. V amerických sportech se rozhoduje vždy v prodloužení, proto jsou tyto sázky počítáný většinou včetně prodloužení. U evropských sportech se však může situace lišit, proto doporučujeme číst pravidla sázení, abyste věděli zda jde o sázky včetně prodloužení nebo na řádnou hrací dobu.
Pick (Pk)
Tip na sportovní událost. Může to být synonymum pro výraz AH(0), DNB resp. sázky bez remízy (SBR). Je důležité číst pravidla vyhodnocování sázek, abyste věděli zda se jedná o sázky včetně prodloužení nebo řádné hrací doby.
Push
Void
Pokud je sázka vyhodnocena jako push resp. void, tak vám bude váš vklad na tuto příležitost vrácen. Setkat se s tím můžete hlavně při sázkách bez remízy (SBR) označovaných jako DNB, Pk, AH(0) nebo při jednoduchých asijských handicapech jako AH(-1), AH(-3) atd.
ROI
Yield
ROI je výnosnost kapitálu, která se udává v procentech za rok. U sázejících jde většinou o roční výnosnost jejich banku. Pokud má sázející bank 10.000 Kč a vyhraje 1.500 Kč, tak jeho ROI je 115%. ROI a Yield je prakticky totéž, jen s tím, že Yield je čistý zisk. Yield podle našeho příkladu bude 15%. Toto označování se však často krát zaměňuje a není to důležité. Pokud počítáte čistý zisk (Yield), tak vaše čísla mohou být záporné (např. -74%). Pokud máte při ROI procentuální úspěšnost pod 100%, tak jste ve ztrátě (při ROI se nikdy nemůžete dostat do záporných procentních čísel).
Rollover
S rolloverem bonusu (protočením bonusu) se můžete setkat hlavně při získání bonusu od sázkové kanceláře. Rollover vám určí kolikrát musíte protočit vklad a bonus předtím, než budete moci vybrat peníze z hráčského účtu. Kromě potřebného protočení bonusu může sázková kancelář určit i jiné podmínky než minimální kurz, minimální vklad nebo jakou platební metodu můžete použít.
Společenské sázky (Specials, Entertainments, Politics...)
Společenské sázky mají tu výhodu, že nemusíte rozumět sportu, stačí pokud máte všeobecný přehled. Mezi společenské sázky patří např. "Kdo vyhraje volby?", "Kdo bude další americký prezident?" nebo "Odstoupí Řecko z Eurozóny?". V zahraničních sázkových kancelářích můžete najít nejrůznější společenské sázky.
Spread
Spread je americká obdoba asijského handicapu. Spread sázky by po správnosti měly být handicapy, které v určitém okamžiku vyrovnávají kurzy. Například kurz na favorita v basketbale je 1.3, ale pokud dáme handicap -8, tak kurz na favorita bude již 1.91 a na outsidera také 1.91. Obecně však americké sázkové kanceláře používají výraz Spread jako asijské handicapy, proto kurzy nejsou vždy vyrovnané.
Surebet
Jistá sázka
Při využívání rozdílných kurzů z různých sázkových kanceláří můžete natrefit na tzv. jistou sázku (Sure bet). Jednoduše vsadíte na všechny možné výsledky konkrétního setkání tak, abyste byli vždy v kladných číslech. Zisky jsou v tomto případě tedy jisté, ale můžete natrefit na nejrůznější problémy a kromě toho sázkové kanceláře většinou udělují takovým hráčům limity. Důležité je, abyste správně rozdělili vklady na jednotlivé sázky, ale na to slouží Sure bet kalkulačky.
Superscore / Supertoto
V Superscore a Supertoto tipujete správně výsledky (přesné skóre nebo 1X2) již od 0,1 EUR. Pokud uhodnete minimální počet stanovených tipů, tak vyhráváte určitou částku z banku, která se přerozděluje podle klíče. Za minimální vklad máte možnost vyhrát desítky tisíc EUR.
Value bets
Hodnotné sázky
Value bets (hodnotné sázky) jsou sázky, které mají pro sázkaře hodnotu. Kurz vypsán sázkovou kanceláří musí být tedy větší nanejvýš rovný vámi vypočtené pravděpodobnosti. Hodnotnými kurzy mohou být různé kurzy např. 5.4 ale i 1.25. Kurzu 1.25 odpovídá 80% pravděpodobnost výhry. Pokud jste našli tip, kterému věříte minimálně na 80%, tak sázku podáte tehdy, jestliže v sázkových kancelářích najdete kurzy 1.25 a výše. Pokud budete sázet pouze hodnotné sázky, tak by se to mělo projevit i ve výsledcích vašeho sázení. Důležité je dodržovat vámi stanoven Money management (nejdůležitější z MM je, abyste nikdy nepodávali sázky (sólo sázky) za více než 3-4% z vašeho banku).
Withdrawal
Výběr peněz
Výška výběru peněz většinou není omezena resp. limity jsou pro většinu z nás dostačující. Problém může nastat, pokud jste dostali vstupní bonus a tento bonus ještě není protočený. V takovém případě může být výběr zablokován nebo si budete moci vybrat peníze s tím, že přijdete o bonus + výhry dosažené použitím bonusu. Výběr peněz (angl. Withdrawal) může trvat několik dní, záleží od použité výplatní metody. Většinou peníze dorazí do 2 až 10 pracovních dnů.
Zlomkové kurzy (UK)
Zlomkové kurzy (Fraction odds) se používají hlavně ve Velké Británii, proto mají zkratku UK (United Kingdom). Pokud nejste dobrý v matematice, tak kurzy jako 5/11 či 4/3 vám mohou dělat problém (doporučujeme zvolit jiný formát). Sázkové kanceláře nabízející zlomková kurzy mají většinou k dispozici i decimálni (EU) kurzy. Na převod mezi kurzy můžete využít kalkulačku kurzů.
Založit účet Recenze Posílejte peníze rychle, bezpečně a bez poplatků

Aktuální bonusy

Tipsport bonus

150 Kč zdarma za registraci

Tipsport nabízí 150 kč na vaše první sázky za plnohodnotnou registraci.

Fortuna bonus

Vložte 150 Kč a sázejte s 900 Kč

Stačí když se plnohodnotně zaregistrujete a vložíte 150 Kč. Fortuna vám dá dalších 750 Kč na vaše sázky.

Další bonusy

Nejnovější příspěvky na fóru

Presne niečo takéto som hľadal ďakujem
Tabulka kurzov - zlomkové, decimálne, americké
ak si sa tam už raz registroval tak oni ťa evidujú. Prídu na to a okrem toho...
Novy účet na bet365
koho príspevok si videl?
Spolahlivy system tipovania