Zdanění výher z hazardních her provozovaných na internetu

Mnoho z vás si klade otázku zda je třeba zdanit výhry ze sázení, pokeru či hraní her v kasinu přes internet. Stále větší počet lidí hraje na zahraničních portálech a proto se podíváme hlavně na zdanění výher ze zahraničí. Po přečtení článku zdanění výher ať už ze zahraničí nebo ČR získáte přehled o zdaňování výher získaných na internetu.

Otázky a odpovědi ohledně zdanění výher

Musí se platit daň z výher v zahraniční nebo tuzemské sázkové kanceláří?
V případě, že hrajete v sázkové kanceláří, která má udělenou licenci v tuzemsku, jiném členském státě EÚ nebo ve státě který je součástí evropského hospodářského prostoru, tak nemusíte zdaňovat žádné výhry!

Musím platit daň z výhry v zahraničním online kasinu nebo poker herně?
Je to obdobné jako u předchozí odpovědi. Pokud má společnost licenci v jednom z výše uvedených států, tak pak není třeba platit žádné daně.

Kdo je povinen zdanit výhry z sázení?
Výše uvedené platí pro fyzické osoby – nepodnikatele. V případě, že se na sázení účastni samotná firma, tak jde o její výnos a v takovém případě je třeba příjmy z výher zdanit.

Musím podávat daňové přiznání při výhrách z hazardních her? 
Výhry z hazardních her včetně výher ze zahraničí jsou osvobozeny od daně. Z tohoto důvodu je není třeba uvádět ani v daňovém přiznání a proto se daňové přiznání nepodává.

Internetové sázkové kanceláře
# Sázková kancelář Hodnocení Sázkové možnosti Bonus
1. 9,4 Live sázení Živé přenosy Cash out Mobilní verze stránky Aplikace pro Android Aplikace pro iPhone, iPad Asijský handicap 50.000 Kč
2. 9,3 Live sázení Živé přenosy Cash out Mobilní verze stránky Aplikace pro Android Aplikace pro iPhone, iPad Asijský handicap 2.000 Kč
3. 8,8 Live sázení Živé přenosy Cash out Mobilní verze stránky Aplikace pro Android Aplikace pro iPhone, iPad 400 Kč
4. 7,6 Live sázení Živé přenosy Cash out Mobilní verze stránky Aplikace pro Android Aplikace pro iPhone, iPad Asijský handicap 5.000 Kč
5. 6,6 Live sázení Cash out Mobilní verze stránky Aplikace pro Android Aplikace pro iPhone, iPad 10.000 Kč
6. 5,2 Live sázení Mobilní verze stránky Aplikace pro Android Aplikace pro iPhone, iPad 100.000 Kč

PoznámkaSazkoveKancelare.com zveřejňují recenze pouze na licencované sázkové kanceláře a proto není třeba výhry zdaňovat. Rovněž není třeba při výhrách z hazardních her podávat daňové přiznání.

Zdanění výher v zahraničí a v tuzemsku

Pro účel zjištění zdaňování výher je třeba vycházet ze zákona 586/1992 o Dani z příjmu fyzických osob. Při zdanění výher se postupuje podle § 10, odst. 3, písmene b, o zdanění výher z kasina, loterie, sázek a podobných her, který říká:

„Od dane jsou, kromě příjmu uvedených v § 4, osvobozeny:

výhry z loterií, sázek a podobných her provozovaných na základě povolení vydaného podle zvláštních předpisů nebo na základě obdobných předpisů vydaných v členských státech Evropské unie nebo dalších státech, které tvoří Evropský hospodářský prostor.

Loterií a ostatními hrami uvedenými v zákoně se rozumí:

  • Tomboly
  • Peněžité, věcné a číselné loterie
  • Výherní hrací přístroje
  • Sázkové hry, u kterých je výhra podmíněna uhodnutím sportovních výsledků nebo pořadí ve sportovních soutěžích nebo závodech.
  • Kurzové a dostihové sázky
  • Sázkové hry v kasinu a bingo

Příjmy osvobozené od daně se podle § 38g odst. 3 zákona o Daních z příjmů neuvádějí do daňového přiznání.

Upozornění

Pokud jste našli článek nebo informaci, že výhry nad 10.000 Kč se musí zdanit, tak to neplatí pro hazardní hry, tomboly nebo bingo. Daň z příjmů se vztahuje pro různé spotřebitelské či znalostní soutěže (včetně provozování prostřednictvím internetu) např. ze soutěže kde je okruh soutěžících vybraných pořadatelem (např. TV kvíz), dále výhry z reklamní soutěže nebo losování (např. zájezdová poukázka z losování nebo SMS výhra) jakož i cena ze sportovní soutěže (peněžní nebe nepeněžní výhra na sportovním akcí). Tyto výhry jsou předmětem daně v hodnotě nad 10.000 Kč.

Které méně známé státy resp. území patří do EU resp. evropského hospodářského prostoru?

Mezi méně známé území, které vydávají licence provozovatelům hazardních her patří např. Gibraltar nebo Malta. Pokud má sázková kancelář, kasino případně poker herna licenci v jedné z uvedených území, tak nebudete muset platit daň z výher.

Kdy je potřeba výhry zdanit?

Pokud budete hrát na portálu, který nemá licenci nebo má licenci ve státě, který není členem Evropské unie ani Evropského hospodářského prostoru.

Jak zjistím zda má konkrétní portál licenci?

V patičce stránky (úplně dole) je většinou uvedeno na základě jaké licence je portál provozován. V případě, že tam informace o licenci nenajdete, zkuste přejít do obchodních podmínek. V případě, že jde o neznámou společnost, doporučujeme informaci o udělení licence zkontrolovat na příslušné web stránce licenčního subjektu, který tuto licenci vydává.

Příklad

 Unibet.com

Tato webová stránka je provozována společností Unibet International Ltd., která je registrovaná na adrese „Fawwara Bldgs“, Msida Road, Gzira GZR 1405, Malta. Tel.: 00 356 2133 3532 Fax: 00 356 2133 5802

Oficiální číslo a datum vydání licencí: MGA/CL1/106/2000, vydaná 30. listopadu 2010; MGA/CL1/861/2013, vydaná 17. července 2013; MGA/CL1/862/2013, vydaná 7. srpna 2013; MGA/CL2/106/2000, vydaná 1. července 2010; MGA/CL2/668/2010, vydaná 5. července 2011; MGA/CL3/927/2013 vydaná 9. ledna 2014.

Unibet International Ltd má oprávnění provozování činnosti autoritou Malta Gaming Authority (MGA). Tento veřejný regulační subjekt je zodpovědný za řízení všech forem zábavy, se sídlem na Maltě. Více informací o MGA naleznete na stránce www.mga.org.mt

Článek byl aktualizován

Založit účet Recenze Posílejte peníze rychle, bezpečně a bez poplatků

Aktuální bonusy

Tipsport bonus

150 Kč zdarma za registraci

Tipsport nabízí 150 kč na vaše první sázky za plnohodnotnou registraci.

Fortuna bonus

Vložte 200 Kč a sázejte s 900 Kč

Stačí když se plnohodnotně zaregistrujete a vložíte 200 Kč. Fortuna vám dá dalších 700 Kč na vaše sázky.

Další bonusy

Nejnovější příspěvky na fóru

Ja viem že je to špeciálna otázka, tak som si myslel, že mi tu nejaký...
Mohol by som si vybrat peniaze - dajme tomu...
Betdaq ten už slovákov tuším ani neprijíma. Taktiež neviem ako to je s...
Ktore stávkové nelimituju
super dik za info. synotip a victory vyzeraju ako totalny uzernici, tie ich...
Limitovaine slovenskymi stavkovymi
Copyright © 2011-2019 SazkoveKancelare.com Mapa stránek | Podmínky používání | RSS | FAQ | Kontakt