Zdanění výher z hazardních her provozovaných na internetu

Zjistěte zda je třeba platit daň z výhry z online sázení, pokeru, kasina a loterií. Je rozdíl ve zdanění výhry ze zahraničí a z Česka? Vše co byste měli ohledně zdanění výher vědět.

Daň z výhry ze sázení v ČR a zahraničí v roce

Mnoho z vás si klade otázku zda je třeba zdanit výhry ze sázení, pokeru či hraní her v kasinu přes internet (daň z výhry). Stále větší počet lidí hraje na zahraničních herních portálech a proto se podíváme hlavně na zdanění výher ze zahraničí. Po přečtení článku zdanění výher ať už ze zahraničí nebo ČR získáte přehled o zdaňování výher vyhraných na internetu.

Otázky a odpovědi ohledně zdanění výher

Musí se platit daň z výher v zahraniční nebo tuzemské sázkové kanceláří?
Do 31.12.2019 platilo, že pokud ste hrali v sázkové kanceláři, která má udělenou licenci v tuzemsku, jinem členském státě EU nebo ve státě který je součástí evropske hospodářského prostoru, tak ste nemuseli danit žádné výhry! OD 1.1.2020 se vše mění a přichází daň z příjmu ve výši 15% z výher nad milion.

Musím platit daň z výhry v zahraničním online kasinu nebo poker herně?
Daň z výhry musíte platit i ze zahraničních online kasin a poker heren a dokonce i ze společností, které nemají vůbec žádnou licenci a nabízejí hazard. Daňové přiznání musíte podávat vy a je velmi sporné jak budou kontrolní orgány zjišťovat zda jste měli platit daně nebo ne (zejména pokud jste hráli u zahraničních provozovatelů).

Kdo je povinen zdanit výhry z sázení?
Výše uvedené platí pro fyzické osoby – nepodnikatele. Pokud vyhrajete v loterií, na losech, účtenkové loterii nebo v tombole, tak provozovatel automaticky strhává z jednorázových výher nad 1 milion 15% a vy to nemusíte uvádět v daňovém přiznání. U ostatních hrách jako poker, kurzové sázky, casino se milion počítá na základě rozdílu všech výher a proher v jednom roce jednotlivě podle druhu hazardní hry (také se platí nad 1 milion daň ve výši 15%, ale přiznání si v tomto případě podáváte sami ). Pokud vyhrajete v kurzových sázkách 900.000 Kč a v kasinu 500.000 Kč, tak nic nezdaňuje protože jde o různé druhy hazardních her.

Musím podávat daňové přiznání při výhrách z hazardních her? 
Vyšší dostanete na tuto otázku odpověď. Od 1.1.2020 je třeba při většině her podávat daňové přiznání. Osvobozeny jsou losy, loterie (včetně účtenkovky) jakož i tombolu, kde provozovatel vám strhne automaticky daň z jednorázové výhry nad 1 milion (tzv. srážková daň).

Internetové sázkové kanceláře
# Sázková kancelář Hodnocení Sázkové možnosti Bonus
1. 9,1 Live sázení Živé přenosy Cash out Mobilní verze stránky Aplikace pro Android Aplikace pro iPhone, iPad Asijský handicap 50.000 Kč
2. 8,8 Live sázení Živé přenosy Cash out Mobilní verze stránky Aplikace pro Android Aplikace pro iPhone, iPad 600 Kč
3. 8,8 Live sázení Živé přenosy Cash out Mobilní verze stránky Aplikace pro Android Aplikace pro iPhone, iPad Asijský handicap 2.000 Kč
4. 7,1 Live sázení Živé přenosy Cash out Mobilní verze stránky Aplikace pro Android Aplikace pro iPhone, iPad Asijský handicap 5.000 Kč
5. 6,9 Live sázení Živé přenosy Cash out Mobilní verze stránky Aplikace pro Android Aplikace pro iPhone, iPad 10.000 Kč
PoznámkaSazkoveKancelare.com zveřejňují recenze pouze na licencované sázkové kanceláře, ale bohužel od 1.1.2020 budete muset platit daň z výher nad 1 milion korun také u tuzemských sázkových kanceláří. První daňové přiznání podle nové legislativy bude potřeba podat do 31.3.2021 (za zdaňovací období 2020).

Zdanění výher v zahraničí a v tuzemsku od roku 2020

Od 1.1.2020 platí v České republice nový zákon o dani z příjmu fyzických osob, které zasáhl i segment hazardních her. V předchozím období byly výhry z hazardních her osvobozeny, ale toto vše se novelou zákona o dani z příjmu mění.
Od 1.1.2020 se výhry z hazardních her platí nad 1 milion korun. Tyto příjmy budou definovány jako "ostatní příjmy" a každý druh příjmu z konkrétního druhu hazardní hry se bude po novém posuzovat jednotlivě.

Druhy hazardních her podle příjmu

1. Loterie, losy, tomboly a účtenková loterie
2. Kurzové sázky a totalizátorové hry
3. Technické hry
4. Živé hry (zde patří i pokerová cash game)
5. Turnaje živé hry a turnaje malého rozsahu
6. Jiné hazardní hry

Poznámka• Nerozlišuje se zda jste vyhráli u zahraničního provozovatele nebo provozovatele s licencí v ČR
• Není rozdíl mezi online a offline hrou (z daňového hlediska)

Jak se zdaňují loterie, losy, tomboly a účtenková loterie od roku 2020?

Jde o druhy hazardní hry podle bodu 1. V takovém případě provozovatel za vás platí daň. To znamená, že pokud jednorázově vyhrajete 1.000.001 Kč a více, tak vám provozovatel automaticky strhne 15% z výhry (srážková daň z výhry). V případě, že vyhrajete např. 700.000 Kč a pak 500.000 Kč, tak v tomto případě vám nikdo žádnou daň nestrhne (protože jste jednorázově nevyhráli více než 1 milion). V daňovém přiznání se pak nic neuvádí (v případě, že potřebujete tyto příjmy uvést v daňovém přiznání, tak můžete a provozovatelem odvedená srážková daň bude v podobě zálohy).

Účtenková loterie není podle zákona hazardní hrou přesto se zdaňuje přesně stejně jako loterie a tomboly. Pro zdanění výher jsou pro účtenkovú loterii nastavena stejná pravidla jako pro loterie, losy nebo tomboly.

PoznámkaU druhů hazardních her podle bodu 1 (loterie, tomboly, účtenkovka) se počítá hrubá výše výhry. Není možné si od výhry odečíst vklad.

Jak se zdaňují výhry při kurzových sázkách, pokeru nebo jiných hazardních hrách?

Výhry podle bodu 2 až 6 jsou zařazeny mezi "ostatní příjmy" a to znamená, že zde si hráči podávají daňové přiznání sami. Provozovatel v tomto případě nestrhává srážkovou daň. Pokud základ daně (rozdíl mezi výhrami a prohrami) nepřesáhne 1 milion korun, tak se tento příjem neuvádí do daňového přiznání.

Co je základ daně a jak se vypočítá základ daně při hazardních hrách?

Základ daně tvoří rozdíl mezi výhrami a prohrami v konkrétním druhu hry. Jde o čisté výhry, přičemž není možné uplatnit žádné další náklady jako jízdné nebo ubytování při pokerových turnajích.

Poznámka
  • V případě, že jste v kurzových sázkách vyhráli během roku více než milion a v pokeru jste prohráli např. 400.000 Kč, tak budete muset zaplatit plnou daň z výher při kurzových sázkách, protože jde o jiný druh hazardní hry. Není možné kombinovat jednotlivé druhy hazardních her (400.000 kč není  možné odečíst jako prohru protože jde o jiný druh hazardní hry..
  • Pro hráče pokeru je podstatné, že jsou odděleny cash games (bod 4) od pokerových turnajů (bod 5). Pokud vyhrajete pokerovém turnaji 2 miliony a v cash games prohrajete milion, tak si to nebudete moci uplatnit v nákladech a zaplatíte 15% srážkovou daň v dvou milionů korun. Třeba na to myslet a během roku tomu přizpůsobovat hraní, pokud vám hrozí zdanění výher. Pod Živé hry (bod 4) spadá i ruleta nebo blackjack.

Zdanění výhry: Jak se budou evidovat výhry a prohry u jednotlivých druhů hazardních her?

Toto zatím ještě nikdo neví, ale dá se očekávat, že toto budou mít na starosti provozovatelé hazardních her, který budou muset nějakým způsobem dát hráčům výpis podle jednotlivých druhů her.

Kdo a do kdy se podává daňové přiznání?

Jedná se o daňové přiznání z příjmu fyzických osob, které se podává do tří měsíců po skončení zdaňovacího období (konce roku). Za některých okolností to může být až 6 měsíců od skončení zdaňovacího období.

Článek byl aktualizován

Založit účet Recenze Posílejte peníze rychle, bezpečně a bez poplatků

Aktuální bonusy

Tipsport bonus

150 Kč zdarma za registraci

Tipsport nabízí 150 kč na vaše první sázky za plnohodnotnou registraci.

Fortuna bonus

900 Kč zdarma + 50 free spins

Stačí když se plnohodnotně zaregistrujete a vložíte 200 Kč. Fortuna vám dá dalších 900 Kč na vaše sázky.

Další bonusy

Nejnovější příspěvky na fóru

Ja by som ti na toto odpovedala asi takto:nase slovenske "akoze...
BETVICTOR
nefungujú, lebo by sa to zneužívalo, ale dá sa cez oficiálny e-mail. no v...
Zdanění kurzových sázek v ČR
Ďakujem, skúsim.
Kde podať sťažnosť na stávkovú kanceláriu?
Copyright © 2011-2021 SazkoveKancelare.com Mapa stránek | Podmínky používání | RSS | FAQ | Kontakt