Eurovolby 2024 – termín, jak volit, kandidáti a kurzy

Sledujte a sázejte na MS v hokeji nyní s 500 Kč zdarma bez vkladu
1.000 Kč zdarma na sázení + free spins pouze za registraci
300 Kč zdarma + 600 Kč bez rizika pouze za založení účtu

Volby do Evropského parlamentu se konají 7. a 8. června. Přečtěte si, jaké kurzy a sázky na Eurovolby naleznete v sázkových kancelářích, jak volit nebo si prohlédněte nejnovější průzkum preferencí.

Eurovolby 2024 | Termín, kandidáti, kurzy a sázky

Sázky na Eurovolby jsou další ze série společenských sázek, na které si můžete vsadit v sázkových kancelářích.

Eurovolby v Česku mají dlouhodobě nižší účast. Tento faktor však může také přinést několik překvapení a sázejícím hráčům atraktivní výhry.

Stačí správně odhadnout, jak budou vypadat výsledky Eurovoleb v roce 2024. Sázejte výsledky voleb do Evropského parlamentu zcela zdarma a vyhrajte!

Stačí se zaregistrovat ve vybraných sázkových kancelářích a jako odměnu získáte bonus bez vkladu.

Vsaďte si na Eurovolby 2024
Stačí se zaregistrovat a bonus bez vkladu u Tipsportu dostanete jako dárek

📢 Politická událost Eurovolby 2024
🗓️ Termín voleb 7. červen 2024 (pátek), 8. červen 2024 (sobota)
🕗 Trvání mandátu 5 let
✔️ Počet politických stran 24
👨‍💼 Počet zvolených poslanců 15
⭐ Posledný vítěz Eurovoleb 2019 ANO (21,18 %)
✅ Účast ve volbách 2019 28,72 %
👉 TOP kurzy na Eurovolby 2024 Tipsport Fortuna Chance
📊 Průzkum preferencí Zobrazit
🩷 Jiné společenské sázky Prezidentské voľby ČR,
Volby do poslanecké sněmovny 2025
Prezidentské volby USA

Kurzy a sázky na Eurovolby 2024

Kromě toho, že sázkové kanceláře nabízejí svým klientům kurzy a sázky na parlamentní volby nebo tipování na prezidentské volby, nechybí ani možnost vsadit si výsledky a podat si sázky na volby do Evropského parlamentu.

Celou kurzovou nabídku pro nadcházející volby naleznete v sázkových kancelářích v sekci s názvem „společenské sázky“ nebo „politika“. Kromě voleb si v této části natipujete také na výsledky ze světa financí, americké politiky, počasí nebo kdo vyhraje Eurovizi, soutěž SuperStar a chybět nemohou ani sázky a kurzy na Let's Dance.

Sázky na prezidentské volby 2024 u Tipsportu
Sekce „Společenské sázky“ v sázkové kanceláři Tipsport

Již tradičně najdete nejlepší nabídku sázek a kurzů pro volby v sázkových kancelářích Fortuna a Tipsport. Rovněž si můžete na výsledky vsadit i v ChanceBetano nebo SazkaBet – zde však již není nabídka tak široká.

Návod, jak sázet na volby zdarma
 1. Zaregistrujte se na Tipsport.cz a ověřte vaši totožnost.
 2. Přihlaste se do vašeho nového herního účtu a jako dárek obdržíte od sázkové kanceláře Tipsport bonus za registraci zdarma ve formě věrnostních bodů.
 3. Podejte si vaši sázku na volby a výhru vám již sázková kancelář připíše na účet v korunách.

Nejoblíbenějším typem sázky na volby je jednoznačně tipování na vítěze voleb. Kromě toho ale naleznete v sázkových kancelářích i další typy sázek na volby:

 • volební účast v %,
 • umístění politických stran do 2., 3. nebo 4. místa,
 • kdo bude lepší (výběr z dvojice politických stran).

Nabídka sázek na volby závisí také na typu voleb, které se konají. Stejně, čím blíže je datum konání voleb o to více se kurzová nabídka na volby rozšiřuje.

Která politická strana získá nejvíc hlasů v Eurovolbách 2024?
Politická stranaKurz na volby u TipsportuKurz na volby ve FortuněKurz na volby v Chance
SPOLU 5.50 6.00 5.50
ANO 1.07 1.07 1.07
Česká pirátská strana 65.00 50.00 65.00
Starostové a osobnosti pro Evropu 30.00 30.00 30.00
SPD a Trikolora 85.00 80.00 85.00
Přísaha a Motoristé 100.00 100.00 100.00
Zelení 200.00 200.00 200.00
STAČILO! 90.00 90.00 90.00

Při sázení na Eurovolby je třeba zvážit velmi důležitý faktor v podobě účasti českých voličů. Dlouhodobě se účast pohybuje na velmi nízkých číslech, a tak i menší strany mohou výsledkem překvapit.

Letos se v českých Eurovolbách očekává rekordní účast 30 – 33 %, pořád se ale jedná o jednu z nejnižších procentuálních účastí v Evropské unii (celkový průměr kolem 50 %).

Sázejte výsledky Eurovoleb 2024

Průzkum preferencí před volbami do EP

Podle průzkumu agentury Ipsos z března by v Eurovolbách 2024 zvítězilo hnutí ANO, které by získalo 26,3 % hlasů. Následovala by koalice SPOLU s 21,6 procentami a první trojici by uzavřelo hnutí STAN s více než 13 % hlasů voličů.

Křesla v Europarlamentu by získali také Piráti, koalice SPD + Trikolóra a koalice STAČILO!.

 

Termín voleb do Evropského parlamentu

Od 6. do 9. června 2024 budou mít miliony Evropanů v termínu možnost rozhodnout o dalším směřování Evropské unie ve volbách do Evropského parlamentu. V Česku termín Eurovoleb připadá na pátek 7. června (od 14:00 do 22:00) a sobotu 8. června (8:00 do 14:00).

Češi si budou volit v roce 2024 do Evropského parlamentu 21 poslanců – což je stejně jako v posledních volbách v roce 2019.

Politické strany, hnutí nebo koalice politických stran a hnutí, které se chtějí účastnit voleb, mají povinnost doručit své kandidátní listiny do předem stanoveného termínu zapisovateli státní komise.

Návod, jak volit v Eurovolbách v roce 2024

Každý občan Česka může ve volbách do Evropského parlamentu předat svůj hlas politické straně, politickému hnutí nebo koalici politických stran, které předaly své kandidátní listiny do 2. dubna 2024.

Kompletní seznam kandidujících stran a všech kandidátů do Eurovoleb 2024 naleznete na internetové stránce Českého statistického úřadu a na stránce Ministerstva vnitra ČR.

Vybrat si své zástupce do Evropského parlamentu může v Česku každý:

 • kdo v druhý den konání voleb do Evropského parlamentu dovršil věk 18 let,
 • občan ČR nebo občan EU, který je na území Česka registrován k přechodnému nebo trvalému pobytu alespoň 45 dní před volbami,
 • občan Česka bez pobytu na území ČR, který se v den konání voleb nachází v Česku a v kterékoli volební místnosti přeloží cestovní pas.

Pokud nemůžete volit v místě vašeho trvalého bydliště, zažádejte si o vydání voličského průkazu (osobně, prostřednictvím pošty či datové schránky) na obecním nebo zastupitelském úřadě. Ten vám umožní zúčastnit se voleb do Evropského parlamentu v kterémkoli volebním okrsku na území Česka.

Návod k hlasování v Eurovolbách 2024
 1. Po příchodu do volební místnosti prokažte svou totožnost předložením občanského průkazu nebo platný cestovní pas (případně voličského průkazu).
 2. Za plentou do obálky vložte hlasovací lístek vybrané politické strany, hnutí nebo koalice. Nezapomeňte, že můžete použít maximálně 2 preferenční hlasy na hlasovacím lístku – lidově řečeno, můžete zakroužkovat 2 kandidáty dané strany.
 3. Váš hlas bude platný i v případě, kdy odevzdáte neupravený hlasovací lístek (nebudete „kroužkovat“ žádného z kandidátů strany).

Aby byla vámi vybraná strana ve volbách do Evropského parlamentu úspěšná, musí (podobně jako při českých volbách do poslanecké sněmovny) získat minimálně 5 % všech hlasů.

Výhodu však mohou získat koalice politických stran – těm v Eurovolbách stačí k získání křesel v Europarlamentu stejných 5 % hlasů jako je tomu u samostatných politických stran.

Ve volbách do Evropského parlamentu 2024 není možné:
 • volit poštou,
 • volit ze zahraničí,
 • volit prostřednictvím zástupce.

Kdo kandiduje ve volbách do Evropského parlamentu 2024

Kandidátní listinu podalo celkem 30 politických stran a hnutí – 19 samostatných stran a 11 koalicí. Na seznamu nechybí tradiční a dlouholetí hráči v české politice ale i méně známá jména nebo úplní političtí nováčci. Které strany a koalice kandidují za Česko v Eurovolbách 2024?

V infografice naleznete seznam vybraných politických stran a prvních pěti kandidátů z jejich kandidátních listin.

Politické strany a kandidáti do Eurovoleb 2024 v České republice
Politické strany a kandidáti do Eurovoleb 2024 v České republice

Eurovolby 2019 v Česku – výsledky a účast

Poslední volby do Evropského parlamentu v roce 2019 vyhrála strana ANO, za ní následovala ODS a na 3. místě skončila strana Piráti.

Stejně jako v minulosti, i volby do Evropského parlamentu v roce 2019 byly poznamenány nízkou účastí voličů v Česku.

Ve srovnání s průměrem Evropské unie (50,66 %) byla účast na přibližně poloviční úrovni (28,72 %). Absolutně negativní rekord vytvořili čeští voliči v roce 2014, kdy k urnám přišlo odevzdat svůj hlas jen o něco více než 18 % oprávněných voličů.

Vsaďte si na Eurovolby 2024
Vsaďte si na vašeho favorita ve volbách do EP

Nejčastější otázky a odpovědi

1️⃣ Kdy se konají volby do Europarlamentu?

V roce 2024 se volby do Evropského parlamentu konají v termínu od 6. do 9. června. V Česku si voliči budou volit své zástupce v Eurovolbách 7. a 8. června 2024.

2️⃣ Kdo kandiduje v Eurovolbách 2024?

Kandidátní listinu si podalo celkem 30 politických stran a hnutí – 19 samostatných stran a 11 koalicí. Nechybí známá politická jména ale ani nováčci, méně známá nebo neznámá jména. Kompletní seznam naleznete na stránce Českého statistického úřadu a na stránce ministerstva vnitra ČR.

3️⃣ Jak hlasovat ve volbách do Evropského parlamentu?

Po prokázání své totožnosti volební komisi vložte za plentou do obálky hlasovací lístek vybrané politické strany, hnutí nebo koalice. Na hlasovacím lístku můžete použít maximálně 2 preferenční hlasy – t.j. zakroužkovat maximálně 2 kandidáty.

4️⃣ Kde si podat sázky na Eurovolby?

Sázky na volby do Evropského parlamentu naleznete v sekci „Společenské sázky“ nebo v sekci „Politika“ v každé dobré sázkové kanceláři. Nejširší kurzovou nabídku na volby naleznete v nejlepších sázkových kancelářích Fortuna a Tipsport.

Založit účet Recenze Posílejte peníze rychle, bezpečně a bez poplatků
Aktuální bonusy
Tipsport bonus

500 Kč zdarma za registraci

Tipsport nabízí 500 kč na vaše první sázky za plnohodnotnou registraci.

Fortuna bonus

6.300 Kč zdarma

Za registraci získate 300 Kč zdarma a když vložíte 3.000 Kč získate dalších 6.000 Kč.

Betano bonus

1.000 Kč za registraci + 3.000 Kč bonus

3.000 Kč + 600 kč sázka zdarma + 400 točení s kódem: MISTRI500

Další bonusy
Nejnovější příspěvky na fóru
Skus betinasia.com ak vies anglicky chod na arbusers.com je tam sekcia o...
Ako stavkovat u zahranicnych stavkovych...
Ani neviem kolko som bol v pluse mal som ho aj 15 rokov, no v posledných...
Bet365 dali mi limity
jednoznačne súhlas
Bet365 nefunguje? Alternatívny link na Bet365.com
Copyright © 2011-2024 SazkoveKancelare.com Mapa stránek | Podmínky používání | RSS | FAQ | Kontakt