Kreditní a debetní platební karty – bezpečnost, CVV2, CVC2 kód, embosovaná platební karta

Sledujte a sázejte na MS v hokeji nyní s 500 Kč zdarma bez vkladu
1.000 Kč zdarma na sázení + free spins pouze za registraci
300 Kč zdarma + 600 Kč bez rizika pouze za založení účtu

Zjistěte jaký je rozdíl mezi kreditní a debetní kartou a jak poznáte embosovanou a neembosovanou platební kartu. Představíme vám nejpoužívanější karty a vysvětlíme co je CVV2 kód resp. CVC2 kód.

Platební karty – druhy, bezpečnost, CVV2, CVC2 kód

Nejrozšířenější platební metodou na internetu je používání platebních karet. Jde o nejrychlejší a nejjednodušší způsob jak zaplatit resp. převést peníze do sázkové kanceláře. Kromě bezhotovostních plateb za zboží a služby je platební karta využívána i na výběry hotovosti z bankomatů. Při výběru platební karty je třeba rozlišovat, zda jde o domácí nebo mezinárodní platební kartu. Při domácí platební kartě je její využití omezeno pouze na území ČR. Platební karty rozdělujeme i podle toho, komu jsou určeny a tedy fyzické osobě (Standard) nebo právnické resp. fyzické osobě podnikateli (Business, Corporate). Dále se můžete setkat s kreditními a debetními kartami typu GOLD nebo Platinum, které jsou určeny pro lepší klientelu a často je v těchto kartách zahrnuto cestovní pojištění nebo jiné doplňkové služby.

Nejpoužívanější platební karty

Bezpečnost platby kartou na internetu

I když se říká, že prostřednictvím placení platebními kartami na internetu je zajištěna bezpečnost, tak tomu zcela tak není. Stále existují kybernetické útoky na obchodníky, u kterých byly a zřejmě i vždy budou moci být odcizeny citlivé údaje platebních karet. Společnosti musí dodržovat standardy, které vytvořily společnosti vydávající kreditní karty, ale pronikají názory, že jde o nedostačující standardy. Odcizení údajů o platebních kartách prostřednictvím kybernetických útoků jsou vzácné, ale existují. V takovém případě je třeba řešit zneužití kreditní karty s vaší bankou. Kvůli bezpečnosti doporučujeme mít nastaveno upozornění při každé transakci s platební kartou a maximální denní limit. Těmito kroky snížíte riziko zneužití karty na minimum. Také je důležité platit na internetu pouze na důvěryhodných serverech (při platbě musíte vidět, že je stránka zabezpečena bezpečnostním protokolem HTTPS – vidíte to v adresním řádku prohlížeče vlevo od webové adresy). Obecně se však považuje placení platebními kartami ať už v kamenných obchodech nebo na internetu za bezpečné.

Rozdělení platebních karet podle způsobu zúčtování

 1. Debetní platební karta
 2. Kreditní platební karta
 3. Předplacená karta

Debetní platební karta

Debetní karta je platební karta, která se vydává k běžnému účtu a peněžní prostředky je možné čerpat pouze do výše disponibilního zůstatku + povoleného debetu. Při debetní kartě používáte ať už na placení nebo výběr z bankomatu vlastní peníze, tedy ty které máte uložené na vašem bankovním účtu. Při debetní kartě můžete jít i do mínusu resp. využijete povolené přečerpání účtu. Jakmile vám na bankovní účet přijdou peníze, banka vám z účtu přečerpané peníze stáhne ale s úrokem.

Kreditní platební karta

Kreditní karta je platební karta s předem schváleným úvěrovým rámcem (kreditem), který poskytne držiteli karty banka. S kreditní kartou můžete platit do výše úvěrového limitu v případě, že na účtu nemáte peníze. Při kreditní kartě nedisponujete vlastními penězi, ale penězi banky v podobě úvěru. Při každé kreditní kartě je stanovena i povinná minimální měsíční splátka úvěru. V případě, že splatíte úvěr do určitého data, prostředky nejsou úročeny.

Charge karta

Charge karta je forma kreditní karty s tím rozdílem, že úvěr není možné splácet postupně. Splátka musí být v celku a do konkrétního dne v měsíci. Pokud se tak nestane, bude vyměřen značný sankční poplatek a charge karta se zablokuje.

Předplacená karta

Předplacená karta je nabitá určitou částkou. Tato karta může být vhodným dárkem, odměnou pro zaměstnance nebo i kapesním pro děti, protože umožňuje mít výdaje pod kontrolou a především slouží jako náhrada hotovosti.

Rozdělení platebních karet podle způsobu provedení

 1. Plastové karty (embosované a neembosované)
 2. Virtuální karty

Embosovaná platební karta

CVV2 kódCVC2 kód
Ověřovací kód karty (CVV2 kód, CVC2 kód)

Embosovanou kartu poznáte podle výstupního tzv. reliéfního písma. Embosované platební karty doporučujeme využívat při internetových platbách především do zahraničí, ale použít je můžete i při výběrech z bankomatu, na platby v elektronických terminálech (POS) i mechanických snímačích (imprinter). S embosovanou platební kartou je možné uskutečnit i výběr hotovosti ať už ve směnárně nebo bance tzv. služba Cash advance (není moc populární). Při platbách na internetu (e-commerce) je třeba kromě základních údajů jako číslo platební karty, jméno držitele karty, doba expirace, zadat i CVC2 resp. CVV2 kód, který najdete na zadní straně karty (poslední trojčíslí).

Výhoda embosované karty je v tom, že pokud v obchodě není k dispozici elektronický terminál, tak se může použít mechanický snímač. Mechanický snímač umožní převzít údaje o vaší platební kartě, které nakonec potvrdíte svým podpisem.

Neembosovaná (indentovaná) platební karta

Neembosovaná platební karta je hladká bez výstupního písma. Využitelnost této platební karty je omezena pro platby na internetu především do zahraničí. Neembosovanou kartou můžete vybírat peníze z bankomatů a také platit v obchodech s elektronickými snímači. Neembosované karty jsou většinou vydávány ke všem běžným účtům v bance. Tak jako při embosované platební kartě, tak i při neembosované kartě naleznete na zadní straně verifikační kód, který je potřebný pro provedení transakce na internetu.

Virtuální platební karta

Virtuální platební karta je určena na nákupy prostřednictvím internetu. Na rozdíl od plastové karty dostanete jen obálku s číslem karty (virtuální karta je v papírové formě). Virtuální karta obsahuje kromě čísla karty i dobu expirace, CVV2 resp. CVC2 kód a jméno držitele karty. Ku této kartě se nepřiděluje PIN kód a je tak bezpečnější.

Upozornění
 1. internetových sázkových kancelářích je možné vkládat i vybírat penaze prostřednictvím platebních karet. Pokud však vlastníte platební kartu MasterCard, tak v tomto případě vám nebude umožněn výběr a vaše peněžní musí být poslány bankovním převodem.

 2. Vklady přes platební karty jsou často zpoplatňovány a to ve výši 1,5 % až 3 % z vkládané částky.
 3. Pokud budete posílat fotokopii vaší platební karty do sázkové kanceláře, nezapomeňte začernit důležité informace.
Sázkové kanceláře podporující platební karty
Sázková kancelář Vklad Výběr
PK Poplatek Trvání Min. vklad PK Poplatek Trvání Min. výběr
Zdarma Okamžitě 100 Kč - - -
Zdarma Okamžitě 100 Kč - - -
Zdarma Okamžitě 10 Kč - - -
Zdarma Okamžitě 100 Kč - - -
Zdarma Okamžitě 100 Kč - - -
Zdarma Okamžitě 100 Kč - - -
Zdarma Okamžitě 100 Kč Zdarma 1 - 3 pracovní dny 100 Kč

Technologie platebních karet

 1. Magnetický proužek – je umístěn na zadní straně platební karty a obsahuje obvykle informace jako číslo platební karty včetně dalších informací potřebných pro provedení platby kartou. Tento magnetický proužek může obsahovat i vaše osobní informace.
 2. Kontaktní čip – je umístěn na přední straně karty a tvoří ho mikroprocesor a paměťové médium. Při platbách kartou s kontaktním čipem budete muset vždy zadávat PIN kód.
 3. Bezkontaktní čip – oproti kontaktní kartě stačí, když přiblížíte tuto platební kartu k bezkontaktnímu POS terminálu a ihned provedete platbu. Bezkontaktní platby je možné využívat při platbách do 500 Kč. Platby s hodnotou vyšší než 500 Kč vyžadují zadání PIN kódu. Bezkontaktní technologie jsou PayPass (MasterCard) a PayWave (VISA).
Založit účet Recenze Posílejte peníze rychle, bezpečně a bez poplatků
Aktuální bonusy
Tipsport bonus

500 Kč zdarma za registraci

Tipsport nabízí 500 kč na vaše první sázky za plnohodnotnou registraci.

Fortuna bonus

6.300 Kč zdarma

Za registraci získate 300 Kč zdarma a když vložíte 3.000 Kč získate dalších 6.000 Kč.

Betano bonus

1.000 Kč za registraci + 3.000 Kč bonus

3.000 Kč + 600 kč sázka zdarma + 400 točení s kódem: MISTRI500

Další bonusy
Nejnovější příspěvky na fóru
Skus betinasia.com ak vies anglicky chod na arbusers.com je tam sekcia o...
Ako stavkovat u zahranicnych stavkovych...
Ani neviem kolko som bol v pluse mal som ho aj 15 rokov, no v posledných...
Bet365 dali mi limity
jednoznačne súhlas
Bet365 nefunguje? Alternatívny link na Bet365.com
Copyright © 2011-2024 SazkoveKancelare.com Mapa stránek | Podmínky používání | RSS | FAQ | Kontakt