Money Management – naučte se spravovat vaše finance na sázení

Sledujte a sázejte na MS v hokeji nyní s 500 Kč zdarma bez vkladu
1.000 Kč zdarma na sázení + free spins pouze za registraci
300 Kč zdarma + 600 Kč bez rizika pouze za založení účtu

Dozvíte se co je Money Management (Bankroll Management) v sázení a jaká je doporučená maximální sázka. Také vám představíme 5 rad jak tipovat bezpečně a neskrachovat.

Money Management – co to je a jak bezpečně sázet

Co je money management v sázení?

Pokud začnete tipovat, tak byste to měli brát v první řadě jako investici! Money management nebo bankroll management a jeho správné nastavení v podstatě chrání vaše investice resp. omezuje riziko bankrotu. Money management spočívá hlavně ve stanovení si banku a dodržování maximálních vkladů. Stanovení banku je kapitál resp. suma peněz, kterou si hráč může dovolit prohrát. Z uvedeného tedy vyplývá, že žádný money management vás neudrží před krachem, pokud budete v sázení dlouhodobě neúspěšný. Hlavním úkolem money managementu je udržení vašeho banku v případě horšího tipovacího období (např. série proher).

Jaká je doporučená maximální sázka na tiket resp. událost?

Pokud jste úplný začátečník, tak se doporučuje uzavírat sázky s menším vkladem a to ve výši 2 % z vašeho banku. Obecně se však doporučuje sázet maximálně 3-4 % z banku na jeden tip. Takto to funguje i na finančních trzích. Pokud se vám zdá tato hranice nízká, nepřekračujte 5 %. Dodržování maximálních sázek je velmi náročné na psychiku zejména pro hráče s menším bankem. Proto je důležité vymyslet si systém, který budete nuceni dodržovat.

PříkladPokud je váš bank 30.000 Kč, tak doporučený minimální vklad na jeden tip bude 900 Kč (což představuje 3 % z banku).

Strategie sázení / Systémy vkladů

Výše je uvedeno kolik procent z banku by mělo jít maximálně na jeden tip. Kolik peněz však chceme skutečně vložit na jeden tip nám mohou určit i tipovací strategie resp. systémy vkladů. Existují různé tipovací systémy jako např. stejný vklad na každou sázku, zohledňování kurzů, jednotkový vklad, Kellyho kritérium resp. Kellyho rovnice a jiné speciální tipovací strategie. O některých z nich se můžete dočíst v článku strategie sázení a systémy vkladů.

Zapamatujte si
  • Dodržování money managementu je velmi náročné, protože budete chtít neustále podávat sázky za větší peníze (platí to hlavně pro hráče s menším bankem). Pokud vyhráváte, tak se money management dodržuje snadněji, než když prohráváte. Jaký jste hráč resp. jakou máte disciplínu ukáže až realita. Tato realita nastane po první sérii proher – zde se rozhodne jestli na to máte!
  • Žádný money management vás neochrání před krachem pokud budete špatně tipovat! Money management zajistí pouze udržení vašeho banku v případě, že máte horší období v sázení.
  • Za žádných okolností nesázejte celý váš bank na jednu událost! I když to bude velká tutovka, tak z dlouhodobého hlediska není možné, aby všechny tutovky byly úspěšné! Kromě toho s velkou pravděpodobností půjde o nízký kurz, který nebude mít hodnotu!
  • Money management využívejte na sázení. Při online casinu jste z dlouhodobého hlediska předem odsouzen k neúspěchu.

Money management není všechno

Existuje pár jednoduchých bodů, které vám mohou pomoci v tipování či jednodušeji spravovat váš bankroll:

1. Oddělte si peníze na sázení

Abyste měli jasně na očích váš bank, doporučujeme založit si nový bankovní účet. Dnes není žádný problém najít účet bez poplatků a vy tak budete mít mnohem větší přehled o vašich financích resp. banku. Při založení zvláštního účtu na sázení je větší pravděpodobnost, že nebudete utrácet peníze, které potřebujete na jiné věci. Na vyčlenění peněz na sázení můžete použít i internetové peněženky Skrill a Neteller, na které si pošlete určitou částku na sázení z vašeho bankovního účtu.

2. Mějte přehled o sportu

Pokud jdete tipovat podle sebe, tak se zaměřujte na méně lig či hráčů a udržujte si přehled. Budete tak úspěšnější. Existují různé sportovní pořady, kde se dozvíte vše podstatné např. o posledních ligových kolech v nejznámějších evropských fotbalových soutěžích, kde získáte mnohem větší přehled o dané soutěži resp. sportu. Další alternativou je i čtení reportů ze zápasů, kde se můžete dozvědět různé podrobnosti – jak přišli k výhře, zda byly vyloučení, můžete si prohlédnout i statistiky o držení míče či počet střel na bránu. Všechny tyto informace můžete v příštím kole využít ve váš prospěch.

3. Value bets – hodnotné sázky

Při každé sázce byste měli hledat value tedy hodnotu. Kurzové sázení se točí kolem value sázek (hodnotných sázek). Pokud již víte o money managementu či systémech vkladů, tak pak přicházejí na řadu tipy resp. kurzy. A tady by měli dostávat prostor value sázky. Hledáte tedy kurz, který má pro vás hodnotu. Vy byste si měli určit kurz příp. pravděpodobnost výhry daného mužstva a pokud je váš kurz nižší ve srovnání s kurzem sázkové kanceláře, tak jste našli hodnotu. Takové sázky vám z dlouhodobého hlediska přinesou zisk. Pro více informací doporučujeme přečíst článek hodnotné sázky (value bets).

4. Netipujte akumulované sázky

Vaše sázky by měly tvořit ve více než 90 % případů SÓLO sázky. Tiket bude tedy tvořit pouze jeden zápas. Pochopitelně, u začínajících hráčů i hráčů s menším bankem bude toto procento nižší. Pokud se však dostanete na určitou úroveň, tak AKU sázky budete využívat v minimálním počtu. Každým dalším tipem se zmenšuje vaše šance na vítězství. Výjimky tvoří např. nižší ligy, kde mohou být AKU sázky vyžadovány. Takové sázky však můžete doplnit s tipy, které mají velmi nízký kurz a tedy vysokou pravděpodobnost výhry.

5. Netipujte za každou cenu!

Pokud máte v nějakém sportu dobrý přehled, tak sázejte hlavně na tento sport. Pokud v červnu skončí playoff NHL, počkejte si až se začne hrát opět základní část! Také, pokud prohrajete peníze, nesnažte se je rychle a za každou cenu získat zpět! Takhle to nefunguje! Je důležité vědět kdy skončit resp. umět počkat na správnou chvíli!

Založit účet Recenze Posílejte peníze rychle, bezpečně a bez poplatků
Aktuální bonusy
Tipsport bonus

500 Kč zdarma za registraci

Tipsport nabízí 500 kč na vaše první sázky za plnohodnotnou registraci.

Fortuna bonus

6.300 Kč zdarma

Za registraci získate 300 Kč zdarma a když vložíte 3.000 Kč získate dalších 6.000 Kč.

Betano bonus

1.000 Kč za registraci + 3.000 Kč bonus

3.000 Kč + 600 kč sázka zdarma + 400 točení s kódem: MISTRI500

Další bonusy
Nejnovější příspěvky na fóru
Skus betinasia.com ak vies anglicky chod na arbusers.com je tam sekcia o...
Ako stavkovat u zahranicnych stavkovych...
Ani neviem kolko som bol v pluse mal som ho aj 15 rokov, no v posledných...
Bet365 dali mi limity
jednoznačne súhlas
Bet365 nefunguje? Alternatívny link na Bet365.com
Copyright © 2011-2024 SazkoveKancelare.com Mapa stránek | Podmínky používání | RSS | FAQ | Kontakt