Money Management – naučte se spravovat vaše finance na sázení

Dozvíte se co je Money Management (Bankroll Management) v sázení a jaká je doporučená maximální sázka. Také vám představíme 5 rad jak tipovat bezpečně a neskrachovat.

Money Management – co to je a jak bezpečně sázet

Co je money management v sázení?

Pokud začnete tipovat, tak byste to měli brát v první řadě jako investici! Money management nebo bankroll management a jeho správné nastavení v podstatě chrání vaše investice resp. omezuje riziko bankrotu. Money management spočívá hlavně ve stanovení si banku a dodržování maximálních vkladů. Stanovení banku je kapitál resp. suma peněz, kterou si hráč může dovolit prohrát. Z uvedeného tedy vyplývá, že žádný money management vás neudrží před krachem, pokud budete v sázení dlouhodobě neúspěšný. Hlavním úkolem money managementu je udržení vašeho banku v případě horšího tipovacího období (např. série proher).

Jaká je doporučená maximální sázka na tiket resp. událost?

Pokud jste úplný začátečník, tak se doporučuje uzavírat sázky s menším vkladem a to ve výši 2% z vašeho banku. Obecně se však doporučuje sázet maximálně 3-4% z banku na jeden tip. Takto to funguje i na finančních trzích. Pokud se vám zdá tato hranice nízká, nepřekračujte 5%. Dodržování maximálních sázek je velmi náročné na psychiku zejména pro hráče s menším bankem. Proto je důležité vymyslet si systém, který budete nuceni dodržovat.

PříkladPokud je váš bank 30.000 Kč, tak doporučený minimální vklad na jeden tip bude 900 Kč (což představuje 3% z banku).

Strategie sázení / Systémy vkladů

Výše je uvedeno kolik procent z banku by mělo jít maximálně na jeden tip. Kolik peněz však chceme skutečně vložit na jeden tip nám mohou určit i tipovací strategie resp. systémy vkladů. Existují různé tipovací systémy jako např. stejný vklad na každou sázku, zohledňování kurzů, jednotkový vklad, Kellyho kritérium resp. Kellyho rovnice a jiné speciální tipovací strategie. O některých z nich se můžete dočíst v článku strategie sázení a systémy vkladů.

Zapamatujte si
  • Dodržování money managementu je velmi náročné, protože budete chtít neustále podávat sázky za větší peníze (platí to hlavně pro hráče s menším bankem). Pokud vyhráváte, tak se money management dodržuje snadněji, než když prohráváte. Jaký jste hráč resp. jakou máte disciplínu ukáže až realita. Tato realita nastane po první sérii proher – zde se rozhodne jestli na to máte!
  • Žádný money management vás neochrání před krachem pokud budete špatně tipovat! Money management zajistí pouze udržení vašeho banku v případě, že máte horší období v sázení.
  • Za žádných okolností nesázejte celý váš bank na jednu událost! I když to bude velká tutovka, tak z dlouhodobého hlediska není možné, aby všechny tutovky byly úspěšné! Kromě toho s velkou pravděpodobností půjde o nízký kurz, který nebude mít hodnotu!
  • Money management využívejte na sázení. Při online casinu jste z dlouhodobého hlediska předem odsouzen k neúspěchu.

Money management není všechno

Existuje pár jednoduchých bodů, které vám mohou pomoci v tipování či jednodušeji spravovat váš bankroll:

1. Oddělte si peníze na sázení

Abyste měli jasně na očích váš bank, doporučujeme založit si nový bankovní účet. Dnes není žádný problém najít účet bez poplatků a vy tak budete mít mnohem větší přehled o vašich financích resp. banku. Při založení zvláštního účtu na sázení je větší pravděpodobnost, že nebudete utrácet peníze, které potřebujete na jiné věci. Na vyčlenění peněz na sázení můžete použít i internetové peněženky Skrill a Neteller, na které si pošlete určitou částku na sázení z vašeho bankovního účtu.

2. Mějte přehled o sportu

Pokud jdete tipovat podle sebe, tak se zaměřujte na méně lig či hráčů a udržujte si přehled. Budete tak úspěšnější. Existují různé sportovní pořady, kde se dozvíte vše podstatné např. o posledních ligových kolech v nejznámějších evropských fotbalových soutěžích, kde získáte mnohem větší přehled o dané soutěži resp. sportu. Další alternativou je i čtení reportů ze zápasů, kde se můžete dozvědět různé podrobnosti – jak přišli k výhře, zda byly vyloučení, můžete si prohlédnout i statistiky o držení míče či počet střel na bránu. Všechny tyto informace můžete v příštím kole využít ve váš prospěch.

3. Value bets – hodnotné sázky

Při každé sázce byste měli hledat value tedy hodnotu. Kurzové sázení se točí kolem value sázek (hodnotných sázek). Pokud již víte o money managementu či systémech vkladů, tak pak přicházejí na řadu tipy resp. kurzy. A tady by měli dostávat prostor value sázky. Hledáte tedy kurz, který má pro vás hodnotu. Vy byste si měli určit kurz příp. pravděpodobnost výhry daného mužstva a pokud je váš kurz nižší ve srovnání s kurzem sázkové kanceláře, tak jste našli hodnotu. Takové sázky vám z dlouhodobého hlediska přinesou zisk. Pro více informací doporučujeme přečíst článek hodnotné sázky (value bets).

4. Netipujte akumulované sázky

Vaše sázky by měly tvořit ve více než 90% případů SÓLO sázky. Tiket bude tedy tvořit pouze jeden zápas. Pochopitelně, u začínajících hráčů i hráčů s menším bankem bude toto procento nižší. Pokud se však dostanete na určitou úroveň, tak AKU sázky budete využívat v minimálním počtu. Každým dalším tipem se zmenšuje vaše šance na vítězství. Výjimky tvoří např. nižší ligy, kde mohou být AKU sázky vyžadovány. Takové sázky však můžete doplnit s tipy, které mají velmi nízký kurz a tedy vysokou pravděpodobnost výhry.

5. Netipujte za každou cenu!

Pokud máte v nějakém sportu dobrý přehled, tak sázejte hlavně na tento sport. Pokud v červnu skončí playoff NHL, počkejte si až se začne hrát opět základní část! Také, pokud prohrajete peníze, nesnažte se je rychle a za každou cenu získat zpět! Takhle to nefunguje! Je důležité vědět kdy skončit resp. umět počkat na správnou chvíli!

Založit účet Recenze Posílejte peníze rychle, bezpečně a bez poplatků

Aktuální bonusy

Tipsport bonus

150 Kč zdarma za registraci

Tipsport nabízí 150 kč na vaše první sázky za plnohodnotnou registraci.

Fortuna bonus

900 Kč zdarma + 50 free spins

Stačí když se plnohodnotně zaregistrujete a vložíte 200 Kč. Fortuna vám dá dalších 900 Kč na vaše sázky.

Další bonusy

Nejnovější příspěvky na fóru

Ja by som ti na toto odpovedala asi takto:nase slovenske "akoze...
BETVICTOR
nefungujú, lebo by sa to zneužívalo, ale dá sa cez oficiálny e-mail. no v...
Zdanění kurzových sázek v ČR
Ďakujem, skúsim.
Kde podať sťažnosť na stávkovú kanceláriu?
Copyright © 2011-2021 SazkoveKancelare.com Mapa stránek | Podmínky používání | RSS | FAQ | Kontakt