Vsaďte si na svého vítěze v amerických prezidentských volbách 2020!

Spojené státy americké budou mít v roce 2020 volby prezidenta. Otázkou zůstává zda bude Donald Trump opětovně zvolen prezidentem USA nebo ho porazí Joe Biden?

Americké prezidentské volby 2020 – kurzy, favorit, kandidáti, průzkum a tip

Prezidentské volby v Americe jsou momentálně nejvíce diskutovaným tématem v zámoří. Současný americký prezident Donald Trump se vydal do boje proti americkému demokratickému politikovi Joe Bidenovi. Dokáže porazit republikánský prezident Donald Trump svého oponenta? Výsledek amerických prezidentských voleb bude nepochybně velkým překvapením. Vsaďte si na svého favorita v amerických volbách i vy!

V článku se dozvíte kromě základních informací (jako probíhají americké prezidentské volby, jaká je výška jednotlivých kurzů pro amerických oponenty, internetový průzkum a průběžné výsledky prezidentských voleb) si můžete prohlédnout i kurzy ve dvou největších sázkových kancelářích nebo si můžete přečíst o překvapení letošních voleb. Na závěr se věnujeme souboji Donald Trump vs Joe Biden - kdo má větší šanci vyhrát?

Kdy se uskuteční prezidentské volby USA?

Americké prezidentské volby se uskuteční 3. listopadu 2020. Vítězný kandidát získá mandát na 4 roky.

Kdo vyhrál americké prezidentské volby hned dvakrát po sobě?

Americký prezident může být zvolen do své funkce nejvíc dvakrát po sobě. Bývalým americkým prezidentem jako např. Ronald Wilson Reagan, Bill Clinton nebo George W. Bush se podařilo vyhrát americké prezidentské volby hned dvakrát po sobě.

Jak probíhají americké prezidentské volby?

O volbě prezidenta v Americe rozhodují delegáti (volitelé), kteří jsou zvoleni americkými občany. Američtí občané volí své delegáty na základě toho, kterého kandidáta amerických voleb daný volitel podporuje. Nikde však není psáno, zda zvolený delegát (volitel) skutečně zvolí tohoto kandidáta.V podstatě jde o nepřímou volbu prezidenta, protože ho nevolí občané, ale delegáti. Počet volitelů jednotlivého amerického státu závisí na jeho poměrném zastoupení v Kongresu. O volbě amerického prezidenta tedy celkově rozhodne 538 volitelů, z nichž mají největší zastoupení země jako California, Texas, New York a Florida.

Jak se volí prezident USA? (Nepřímá volba)

Volba prezidenta v Americe je skutečně namáhavý a zdlouhavý proces, kde hlavní roli hrají primární volby (primárky) a delegáti (volitelé). Primární volby zpravidla probíhají od února do srpna, v nichž si obě politické strany (Republikáni a Demokraté) určují své kandidáty do prezidentských voleb. Po zvolení kandidátů začíná boj o nominaci v podobě primárek a volebních shromáždění.

Po skončení primárních voleb se představí koneční kandidáti do prezidentských voleb, kteří si později volí svého viceprezidenta. V amerických volbách je skutečně rozhodující právě volba delegátů, kteří budou zastupovat jednotlivých kandidátů na celonárodním stranickém srazu - Konventu. Primární volby obvykle začínají v americkém státě Iowa a pokračují dále.

O volbě prezidenta v Americe dále rozhodují delegáti (volitelé), kteří jsou voleni americkými občany. Američtí občané volí své delegáty na základě toho, kterého kandidáta amerických voleb daný volitel podporuje. Nikde však není psáno, zda zvolený delegát (volitel) skutečně zvolí tohoto kandidáta. V podstatě jde o nepřímou volbu prezidenta, protože ho nevolí občané, ale delegáti. Počet volitelů jednotlivého amerického státu závisí na jeho poměrném zastoupení v Kongresu. O volbě amerického prezidenta tedy celkově rozhodne 538 volitelů, z nichž mají největší zastoupení země jako California, Texas, New York a Florida.

O volbě amerického prezidenta tedy celkově rozhodne až 538 volitelů, kteří se skládají:

  • 435 volitelů (členové Sněmovny reprezentantů),
  • 3 volitelé za District of Columbia,
  • 100 volitelů (členové Senátu, 2 za každý stát).

V amerických prezidentských volbách platí většinový systém, který umožňuje připočítávání hlasů i takových volitelů, kteří nehlasovali. Většinový systém hlasování se například odehrává tehdy, jestliže stát s 30 voliteli získá 16 volitelských hlasů a zbývajících 14 zbývajících volitelských hlasů se automaticky připočte ve prospěch většiny.

Výjimkou většinového hlasování jsou americké státy Maine a Nebraska, které jsou rozděleny na menší volební okrsky. Volitelských hlasy se v tomto případě dělí poměrným systémem. Nejvíce volitelů se nachází v amerických státech jako Michigan, Pensylvánie, Wisconsin, Florida, Arizona a Severní Karolína. Tyto americké státy jsou častokrát označovány jako "bojovné státy", protože jsou strategicky nejdůležitější.

Jaké jsou kurzy ve volbách na amerických prezidentů?

Vaši sázku na americké prezidentské volby lze uzavřít v sázkové kanceláři Tipsport nebo v sázkové kanceláři Fortuna. Přečtěte si vypsané kurzy pro jednotlivé sázkové kanceláře.

Americké prezidentské volby v Tipsportu a Fortune

Své sázky na americké prezidentské volby lze uzavřít v sázkové kanceláři Tipsport nebo Fortuna, v níž mají kandidáti prezidentských voleb takové kurzy:

Kandidát na prezidentaKurz v TipsporteKurz vo Fortune
Donald Trump 2.02 2.03
Joe Biden 1.72 1.73
Mike Pence 190.00
Nikki Haley 400.00

Nejlepší kurz má současně zvolený prezident Donald Trump, na jehož lidé vsadili více než 400.000 EUR. Jeho oponent Joe Biden je však silný soupeř a proto i na něj lidé podali své sázky (více než 70 tisíc €). Ostatní dva kandidáti amerických voleb Mike Pence a Nikki Haley jsou velmi slabí kandidáti a proto se více méně počítá s tím, že v amerických volbách budou mezi sebou soupeřit právě Donald Trump a Joe Biden.

V Tipsportu si můžete podat sázku i na to, zda v amerických prezidentských volbách:

  • bude vítěz nominant Demokratické strany - ANO,
  • bude vítěz nominant Demokratické strany - NE.
Tipujte volby s bonusy zdarmaV Tipsportu můžete získat pořád 150 Kč zcela zdarma jen za ověření vašich osobních údajů.  Kromě toho můžete získat i hlavní vstupní bonus. Fortuna zatím nemá bonus bez vkladu, ale má širší záběr bonusů. Souhrnný přehled najdete v bonusové tabulce

Jaký je internetový průzkum pro průběžné výsledky amerických voleb?

Internetový průzkum amerických voleb může na první pohled docela dost zavádět. V předchozím volebním období dával internetový průzkum poměrně velké šance na vítězství právě nominantce Demokratické strany - Hillary Clintonové. Internetový průzkum se však zmýlil a Hillary Clintonové se ve volbách nepodařilo zvítězit. Republikánský kandidát Donald Trump si získal na svou stranu 304 volitelů a Hillary Clintonové zůstalo pouze 227 volitelů.

Internetový průzkum letošních amerických voleb však dává velkou šanci na vítězství právě současnému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi.

Kanye West vs Donald Trump

Velkým překvapením letošních voleb je i kandidatura známého rapera Kanye Westa, kterému vyjádřili podporu mnohé známé osobnosti. Doposud však není známo, jestli Kanye West splnil všechny požadavky na kandidaturu do amerických prezidentských voleb.

Kdo vyhraje americké prezidentské volby?

Spekuluje se o tom, zda kandidát na amerického prezidenta Joe Biden zvládne tento náročný post hlavy státu. Joe Biden (77) je o pár let starší než současný americký prezident Donald Trump (74). Na povrch však vyplavaly jisté spekulace o zdravotních problémech Joa Bidena, dokonce v jistých rozhovorech se Joe Biden z ničeho nic přeruší jako kdyby zapomněl, co chtěl svým voličům říci.

Naopak Donald Trump je zkušený řečník, který nemá problém vést jakýkoliv rozhovor. Své voliče si však rozhodně nezískal svým postojem k pandemii corona viru v USA nebo rozsáhlými demonstracemi kvůli rasismu. Za své funkční období si Donald Trump nepochybně získal mnoho stoupenců i odpůrců, kteří volají po změně.

Podání tiketu do amerických prezidentských voleb 2020 je jako ruleta, která může dopadnout skutečně nečekaně. Mnoho průzkumů však i nadále podporuje kandidaturu Donalda Trumpa, jehož označuje za vítěze amerických prezidentských voleb 2020.

Kdo bude vítězem amerických voleb? O výsledku amerických prezidentských voleb sice rozhodnout nemůžete, ale můžete zkusit své štěstí a uzavřít sázku na svého favorita. Samotné sázky doporučujeme uzavřít ve dvou osvědčených sázkových kancelářích na Slovensku a to buď na Tipsport.sknebo iFortuna.sk. Přejeme vám hodně štěstí!

Historický seznam prezidentů Spojených států amerických

#PrezidentOdDoStrana
45 Donald Trump 20.1.2017 20.1.2021 (?) Republikáni
44 Barack Obama 20.1.2009 20.1.2017 Demokraté
43 George W. Bush 20.1.2001 20.1.2009 Republikáni
42 Bill Clinton 20.1.1993 20.1.2001 Demokraté
41 George H. W. Bush 20.1.1989 20.1.1993 Republikáni
40 Ronald Reagan 20.1.1981 20.1.1989 Republikáni
PoznámkaKompletní seznam amerických prezidentů najdete na web stránce wikipedia.cz. Zcela prvním prezidentem Spojených států amerických byl George Washington (1789 až 1797).

Zeptejte se nebo vyjádřete svůj názor

Založit účet Recenze Posílejte peníze rychle, bezpečně a bez poplatků

Aktuální bonusy

Tipsport bonus

150 Kč zdarma za registraci

Tipsport nabízí 150 kč na vaše první sázky za plnohodnotnou registraci.

Fortuna bonus

900 Kč zdarma + 50 free spins

Stačí když se plnohodnotně zaregistrujete a vložíte 200 Kč. Fortuna vám dá dalších 900 Kč na vaše sázky.

Další bonusy

Nejnovější příspěvky na fóru

Dobry den, pro stranku basketpreviews.com hledame editora pro slovenskou...
Basketbal - editor (prace)
všetko aktuálne najdeš v recenzii skrill, ktorá je upravovaná pri každej...
Poplatky v skrille
tak ja nie som na toto odborník ale prípadné dokazovanie by bolo veľmi ťažké...
Je betko legalne ci nie?
Copyright © 2011-2020 SazkoveKancelare.com Mapa stránek | Podmínky používání | RSS | FAQ | Kontakt