Vyhrál prezidentské volby v USA Biden? Budou se přepočítávat hlasy? Kdy budou vyhodnoceny sázky?

Spojené státy americké budou mít v roce 2020 volby prezidenta. Otázkou zůstává zda bude Donald Trump opětovně zvolen prezidentem USA nebo ho porazí Joe Biden?

Kdo vyhrál prezidentské volby v USA 2020? Biden nebo Trump? Kdy budou vyhodnoceny sázky?

Prezidentské volby v Americe jsou momentálně nejvíce diskutovaným tématem v zámoří. Současný americký prezident Donald Trump se vydal do boje proti americkému demokratickému politikovi Joe Bidenovi.

Dokáže porazit republikánský prezident Donald Trump svého oponenta? Výsledek amerických prezidentských voleb bude nepochybně velkým překvapením. Vsaďte si na svého favorita v amerických volbách i vy!

V článku se dozvíte kromě základních informací (jak probíhají americké prezidentské volby, jaká je výška jednotlivých kurzů pro jednotlivé oponenty, internetový průzkum a průběžné výsledky prezidentských voleb) si můžete prohlédnout i kurzy ve dvou největších sázkových kancelářích nebo si můžete přečíst o překvapení letošních voleb. Na závěr se věnujeme souboji Donald Trump vs Joe Biden – kdo má větší šanci vyhrát?

Kdo vyhrál americké prezidentské volby 2020?

Prezidentské volby aktuální probíhají po celých spojených státech amerických a 4. 11. v časných ranních hodinách by se měly začít sčítat hlasy. 

Vítěz voleb v USA - AKTUALIZACE
Vítěz prezidetnských voleb USA 2020

Za vítěze voleb v USA by měl být zvolen Biden, ale Trump podává stížnosti a pravděpodobně se budou přepočítávat hlasy.

Kde budou vyhodnoceny sázky na prezidentské volby v USA?

V amerických prezidentských volbách šlo poměrně o vyrovnaný duel a TRUMP se neumí smířit s tím, že prohrál. Plánuje podávat stížnosti a podle všeho sázky nebudou vyhodnoceny dříve než 14.12.2020, dokud se nesetkají volitelé jednotlivých států. Na tomto setkání se formálně zvolí prezident Spojených států amerických.

Kdy se uskuteční prezidentské volby USA?

Americké prezidentské volby se uskuteční 3. listopadu 2020. Vítězný kandidát získá mandát na 4 roky.

Prezidentské volby Trump vs Biden

„Volby se budou konat v nelehké době. Společenská situace v USA je velmi napjatá. Epidemie koronaviru sice zasáhla celý svět, ale USA kromě ní čelí spoustě nepokojů v souvislosti s policejní brutalitou vůči aktivitám hnutí Black Lives Matter, a stejně tak i nedobré ekonomické situaci,“ říká vedoucí bookmakerů Tipsportu a specialista na politické sázky Pavel Boško.

Tento stav je pro současného prezidenta poměrně nepříznivý. Proti němu však stojí bývalý viceprezident Obamovy administrativy Joe Biden, který má až 77 let, co mnozí Američané vidí jako mínus.

„O tom, kdo bude mít větší šance, by měly podle analytiků rozhodnout televizní předvolební debaty. Přestože průzkumy favorizují Bidena, který má zatím větší náskok, než měla o takovém čase Hillary Clintonová, naši sázkaři to vidí zcela opačně a 70% všech vkladů směřuje na znovuzvolení Donalda Trumpa,“ uzavírá Pavel Boško.

Téma je tedy pro celý svět sázkařů mimořádně atraktivní. Není se čemu divit, vždyť na posledních prezidentských volbách v USA vydělaly klienti Tipsportu pořádný balík peněz. Na republikánského kandidáta Trumpa, který byl velký outsider (v předvečer voleb měl kurz 4.00:1 a počáteční kurz byl 15.00:1), bylo podáno méně tiketů, ale za vyšší částky. Celkový náběr se pohyboval kolem 320 000 eur. Jeho soupeřka Clintonová se na tiketech objevovala častěji, ale s nižšími částkami, a proto byl celkový naběr na její úspěch na hranici 280 000 EUR.

► Vsaďte si i vy a získejte profit z této velmi populární společenské sázky.

Kdo vyhrál americké prezidentské volby hned dvakrát po sobě?

Americký prezident může být zvolen do své funkce nejvíc dvakrát po sobě. Bývalým americkým prezidentům jako např. Ronald Wilson Reagan, Bill Clinton nebo George W. Bush se podařilo vyhrát americké prezidentské volby hned dvakrát po sobě.

Jak probíhají americké prezidentské volby?

O volbě prezidenta v Americe rozhodují delegáti (volitelé), kteří jsou zvoleni americkými občany. Nejde tedy o přímou volbu jako známe prezidentské volby v ČR nebo na SR. Američtí občané volí své delegáty na základě toho, kterého kandidáta amerických voleb daný volitel podporuje. Nikde však není psáno, zda zvolený delegát (volitel) skutečně zvolí tohoto kandidáta. V podstatě jde o nepřímou volbu prezidenta, protože ho nevolí občané, ale delegáti. Počet volitelů jednotlivého amerického státu závisí na jeho poměrném zastoupení v Kongresu. O volbě amerického prezidenta tedy celkově rozhodne 538 volitelů, z nichž mají největší zastoupení země jako California, Texas, New York a Florida.

Jak se volí prezident USA? (nepřímá volba)

Volba prezidenta v Americe je skutečně namáhavý a zdlouhavý proces, kde hlavní roli hrají primární volby (primárky) a delegáti (volitelé). Primární volby zpravidla probíhají od února do srpna, v nichž si obě politické strany (Republikáni a Demokraté) určují své kandidáty do prezidentských voleb. Po zvolení kandidátů začíná boj o nominaci v podobě primárek a volebních shromáždění.

Po skončení primárních voleb se představí koneční kandidáti do prezidentských voleb, kteří si později volí svého viceprezidenta. V amerických volbách je skutečně rozhodující právě volba delegátů, kteří budou zastupovat jednotlivé kandidáty na celonárodním stranickém srazu – Konventu. Primární volby obvykle začínají v americkém státě Iowa a pokračují dále.

O volbě amerického prezidenta tedy celkově rozhodne až 538 volitelů, kteří se skládají:

  • 435 volitelů (členové Sněmovny reprezentantů),
  • 3 volitelé za District of Columbia,
  • 100 volitelů (členové Senátu, 2 za každý stát).

V amerických prezidentských volbách platí většinový systém, který umožňuje připočítávání hlasů i takových volitelů, kteří nehlasovali. Většinový systém hlasování se například odehrává tehdy, jestliže stát s 30 voliteli získá 16 volitelských hlasů a zbývajících 14 volitelských hlasů se automaticky připočte ve prospěch většiny.

Výjimkou většinového hlasování jsou americké státy Maine a Nebraska, které jsou rozděleny na menší volební okrsky. Volitelské hlasy se v tomto případě dělí poměrným systémem. Nejvíce volitelů se nachází v amerických státech Michigan, Pensylvánie, Wisconsin, Florida, Arizona a Severní Karolína. Tyto americké státy jsou častokrát označovány jako „bojovné státy“, protože jsou strategicky nejdůležitější.

Jaké jsou kurzy ve volbách na americké prezidenty?

Vaši sázku na americké prezidentské volby lze uzavřít v sázkové kanceláři Tipsport nebo v sázkové kanceláři Fortuna. Pokud ještě nevíte, jakou sázku si vybrat, přečtěte si náš návod, jak sázet na politiku.

Americké prezidentské volby u Tipsportu a Fortuny

Své sázky na americké prezidentské volby lze uzavřít v sázkové kanceláři Tipsport nebo Fortuna, v níž mají kandidáti prezidentských voleb tyto kurzy:

Kandidát na prezidentaKurz u TipsportuKurz ve Fortuně
Donald Trump 2.25 2.26
Joe Biden 1.56 1.59

Nejlepší kurz má současně zvolený prezident Donald Trump, na jehož lidé vsadili více než 400.000 EUR. Jeho oponent Joe Biden je však silný soupeř a proto i na něj lidé podali své sázky (více než 70 tisíc €). Ostatní dva kandidáti amerických voleb Mike Pence a Nikki Haley jsou velmi slabí kandidáti a proto se více méně počítá s tím, že v amerických volbách budou mezi sebou soupeřit právě Donald Trump a Joe Biden.

V Tipsportu si můžete podat sázku i na to, zda v amerických prezidentských volbách:

  • bude vítěz nominant Demokratické strany – ANO,
  • bude vítěz nominant Demokratické strany – NE.
Tipujte volby s bonusy zdarmaV Tipsportu můžete získat pořád 150 Kč zcela zdarma jen za ověření vašich osobních údajů. Kromě toho můžete získat i hlavní vstupní bonus. Fortuna zatím nemá bonus bez vkladu, ale má širší záběr bonusů. Souhrnný přehled najdete v bonusové tabulce

Jaký je internetový průzkum pro průběžné výsledky amerických voleb?

Internetový průzkum amerických voleb může na první pohled docela zavádět. V předchozím volebním období dával poměrně velké šance na vítězství právě nominantce Demokratické strany – Hillary Clintonové. Internetový průzkum se však zmýlil a Hillary Clintonové se ve volbách nepodařilo zvítězit. Republikánský kandidát Donald Trump si získal na svou stranu 304 volitelů a Hillary Clintonové zůstalo pouze 227 volitelů.

Internetový průzkum letošních amerických voleb však dává velkou šanci na vítězství právě současnému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi.

Kanye West vs Donald Trump

Velkým překvapením letošních voleb je i kandidatura známého rapera Kanye Westa, kterému vyjádřili podporu mnohé známé osobnosti. Doposud však není známo, jestli Kanye West splnil všechny požadavky na kandidaturu do amerických prezidentských voleb.

Kdo vyhraje americké prezidentské volby?

Spekuluje se o tom, zda kandidát na amerického prezidenta Joe Biden zvládne tento náročný post hlavy státu. Joe Biden (77) je o pár let starší než současný americký prezident Donald Trump (74). Na povrch však vyplavaly jisté spekulace o zdravotních problémech Joa Bidena, dokonce v jistých rozhovorech se Joe Biden z ničeho nic přeruší jako kdyby zapomněl, co chtěl svým voličům říci.

Naopak Donald Trump je zkušený řečník, který nemá problém vést jakýkoliv rozhovor. Své voliče si však rozhodně nezískal svým postojem k pandemii koronaviru v USA nebo rozsáhlými demonstracemi kvůli rasismu. Za své funkční období si Donald Trump nepochybně získal mnoho stoupenců ale i odpůrců, kteří volají po změně.

Podání tiketu do amerických prezidentských voleb 2020 je jako ruleta, která může dopadnout nečekaně. Mnoho průzkumů však i nadále podporuje kandidaturu Donalda Trumpa, jehož označuje za vítěze amerických prezidentských voleb 2020.

Kdo bude vítězem amerických voleb? O výsledku amerických prezidentských voleb sice rozhodnout nemůžete, ale můžete zkusit své štěstí a uzavřít sázku na svého favorita. Samotné sázky doporučujeme uzavřít ve dvou osvědčených sázkových kancelářích v Česku a to buď na Tipsport.cznebo iFortuna.cz. Přejeme vám hodně štěstí!

Na které společenské události si můžete vsadit?V českých sázkových kancelářích jsou velmi oblíbené StarDance sázky, SuperStar, Bigbrother, různé volby – parlamentní volby v ČR nebo prezidentské volby v ČeskuVsadit si také můžete na parlamentní volby na SR a prezidentské volby na Slovensku.

Historický seznam prezidentů Spojených států amerických

#PrezidentOdDoStrana
45 Donald Trump 20.1.2017 20.1.2021 (?) Republikáni
44 Barack Obama 20.1.2009 20.1.2017 Demokraté
43 George W. Bush 20.1.2001 20.1.2009 Republikáni
42 Bill Clinton 20.1.1993 20.1.2001 Demokraté
41 George H. W. Bush 20.1.1989 20.1.1993 Republikáni
40 Ronald Reagan 20.1.1981 20.1.1989 Republikáni

Na Slovensku a v Česku jsou nejpopulárnější sázky a kurzy na prezidentské volby. Nejlepší sázky naleznete v Tipsportu, Fortuně nebo v DOXXbetu, kde si můžete vsadit na volby s bonusem a prakticky zdarma (bez nutnosti vašeho vkladu).

PoznámkaKompletní seznam amerických prezidentů najdete na web stránce wikipedia.cz. Zcela prvním prezidentem Spojených států amerických byl George Washington (1789 až 1797).
Založit účet Recenze Posílejte peníze rychle, bezpečně a bez poplatků
Aktuální bonusy
Tipsport bonus

300 Kč zdarma za registraci

Tipsport nabízí 300 kč na vaše první sázky za plnohodnotnou registraci.

Fortuna bonus

6.300 Kč zdarma

Za registraci získate 300 Kč zdarma a když vložíte 3.000 Kč získate dalších 6.000 Kč.

Betano bonus

850 Kč za registraci + 3.000 Kč bonus

3.000 Kč + 300 a 500 Kč sázka zdarma + 50 točení s kódem: LIGA500

Další bonusy
Nejnovější příspěvky na fóru
Ani neviem kolko som bol v pluse mal som ho aj 15 rokov, no v posledných...
Bet365 dali mi limity
jednoznačne súhlas
Bet365 nefunguje? Alternatívny link na Bet365.com
neboj žiadne poplatky sa pri prázdnom konte účtovať nebudú. Oni jednoducho...
Aplikácia od paysafecard
Copyright © 2011-2024 SazkoveKancelare.com Mapa stránek | Podmínky používání | RSS | FAQ | Kontakt