Handicapové sázky – vysvětlení co to je, druhy + příklady na evropský handicap (s remízou) v zápase

Využi bonus 500 Kč bez vkladu a vsaď si na českou reprezentaci
Uplatnit bonus 500 Kč zdarma za založení účtu
Využi bonus 300 Kč zdarma a vsaď si na EURO 2024

Vysvětlíme vám, co je handicap v sázení a jaký má handicap význam v zápase pro sázkaře? Čtěte dál a na konkrétních příkladech vám ukážeme, jak evropský handicap s remízou funguje.

Handicap v sázení – vysvětlení co to je + PŘÍKLAD hcp sázky

Evropský handicap je jedním z typů handicapových sázek.

Ve srovnání s asijským handicapem není tak oblíbenou a využívanou sázkou, ale výborně jej využijete, pokud kurzy na klasické sázky 1X2 nejsou moc zajímavé.

Rozdíl v kvalitě dvou týmů může být velký až natolik, že kurzy na výhru favorita jsou velmi nízké a pro sázející hráče nezajímavé.

Naopak kurzy na vítězství outsidera by byly tak vysoké, že vsadit si na podceňovaný tým by neslo s sebou až moc velké riziko. V těchto případech přichází na scénu klasický evropský handicap – typ handicapové sázky v zápase, který přináší sázejícím vyšší kurzy a větší šanci na výhru.

Co je handicap v sázení

Jaké mají sázky na handicap vysvětlení? Základní princip handicapových sázek spočívá v principu, že v zápase dvou mužstev (nebo hráčů), ve kterém jeden plní roli velkého favorita a druhý tým roli outsidera, sázková kancelář udělí favoritovi zápasu virtuální nevýhodu nebo outsiderovi fiktivní výhodu.

Tímto způsobem se šance týmů v zápase vyrovnají, zápas bude pro sázející atraktivnější a hodnota sázky na favorita mnohem vyšší.

Nejčastěji se se sázením na handicap setkáte ve fotbale, ale také v hokeji, tenisu nebo v basketbalu. V některých sázkových kancelářích ale nechybí ani americký fotbal, házená, volejbal nebo šipky.

Typy handicapových sázek

Handicapy v sázkových kancelářích můžeme rozdělit na 2 hlavní skupiny:

Oba typy handicapových sázek mají svá specifika a pro sázející je nutné, aby pochopili, v čem se liší, jaké jsou výhody a nevýhody handicapu a ve kterých sportech se tento typ sázek tipuje nejčastěji.

Základný přehled o handicapech v sázení
Základný přehled o handicapech v sázení

Evropský handicap

Je znám také pod názvem 3-cestný handicap (výhra – remíza – prohra) a je to typ handicapu ve kterém sázková kancelář přiděluje jednotlivým týmům gólový (případně bodový) handicap nebo náskok ve formě celých čísel (-2, -1, +1, +2). Největším rozdílem oproti asijskému handicapu je fakt, že u evropského handicapu si můžete vsadit i na remízu.

Typy sázek na Evropský handicap

Handicapové sázky na favorita (-)

Favorit zápasu se v tomto případě znevýhodňuje tím, že sázková kancelář mu přidělí gólovou nebo bodovou ztrátu (handicap). Sázka na silnější tým v handicapu sice zvyšuje riziko, ale přináší sebou vyšší kurzy, které v konečném důsledku hráčům dají větší výhry.

PříkladPokud si ve fotbalovém zápase kvalifikace na ME 2024 mezi Španělskem a Norskem podáte sázku „Španělsko – Handicap góly 0:2 (Řádný hrací čas)“ musí Španělsko po závěrečném hvizdu vyhrát o 3 góly (nebo více), aby byla vaše sázka výherní.
UpozorněníV případě, že Španělsko zvítězí nad Norskem o pouhé 2 góly, váš tip prohrává! Na rozdíl od asijského handicapu se při evropském handicapu vklad při remíze nevrací!
Evropský handicap na favorita v Betano
Evropský handicap na favorita v Betano
Handicapové stávky na outsidera (+)

Sázkou na slabší tým můžete při evropském handicapu podpořit outsidera v zápase. Slabšímu týmu bývá při sázení na (kladný) handicap přidělena gólová nebo bodová výhoda, aby měl před favoritem zápasu určitý (předem stanovený) náskok a šance v utkání se vyrovnaly.

Úkolem slabšího týmu bude udržet si fiktivní náskok ze začátku utkání až do konce. Velkou výhodou tohoto typu sázky je, že přestože slabší tým na který jste vsadili prohraje, vaše sázka může být výherní. Stačí, aby favorizovaný tým nedohnal ztrátu ze začátku zápasu.

PříkladPokud si v zápase kvalifikace EURO 2024 Španělsko – Norsko vsadíte na „Norsko – Handicap góly 0:3 (Řádný hrací čas)“ vyhrajete i v případě, že Norsko prohraje o 2 góly.
Evropský handicap na outsidera v Betano
Evropský handicap na outsidera v Betano
Handicap na remízu

Tento typ sázky odlišuje evropský handicap od asijského. K tomu, aby byla sázka na remízu v evropském handicapu úspěšná, musí daný tým (nebo jednotlivec) vyhrát zápas přesně stanovený počet gólů, kterými vyrovná handicap ze začátku zápasu.

Jde v podstatě o sázku, ve které sázkaři předpovídají přesný gólový rozdíl v zápase. Jakýkoliv jiný gólový rozdíl znamená pro sázející prohru. Vyšší riziko je však při této sázce vyváženo mimořádně vysokými kurzy.

Sázky na handicap na remízu jsou ze všech nejméně oblíbené, jelikož u dvou předchozích typů (+) a (-) jsou vaše šance na výhru vyšší.
Klasický handicap na remízu v Betano
Klasický handicap na remízu v Betano

Výhody a nevýhody evropského handicapu

Evropský handicap v sázení přináší hráčům řadu výhod a benefitů. Přesto ale má i několik nevýhod, na které by si měli dát pozor zejména sázkaři – začátečníci.

Výhody

  • evropský handicap přináší atraktivnější kurzy na favority v jednoznačném zápase,
  • vyhrát můžete iv případě, že outsider v zápase přehraje,
  • možnost vsadit si na handicapovou remízu s vysokými kurzy.

Nevýhody

  • v porovnání s asijským handicapem je evropský handicap 3-cestná sázka (výhra – remíza – prohra),
  • ne moc vhodný pro úplné začátečníky v sázení,
  • v případě vyrovnaného handicapu po zápase se vklad nevrací – sázka je prohrávající.

Nejčastější otázky a odpovědi

1️⃣ Co znamená handicap v sázení?

Handicapové sázky vyrovnávají šance jednotlivých účastníků tím, že v zápase přiřadí danému týmu (hráči) gólový (bodový) handicap nebo náskok. Velkou výhodou je, že handicapy přinášejí hráčům atraktivnější kurzy a vyšší výhry.

2️⃣ Proč mají některé týmy znaménko + a - při handicap sázkách?

Favorizované týmy mají při názvu klubu znaménko minus (-), takže budou do zápasu vstupovat s uvedeným gólovým (resp. bodovým) handicapem. Outsider má u sebe znaménko plus (+), takže utkání začne s náskokem daného týmu (jednotlivce).

3️⃣ Jaký je rozdíl mezi evropským a asijským handicapem?

Největším rozdílem je, že u asijského handicapu jsou možné pouze 2 výsledky (výhra domácího týmu nebo výhra hostů). U evropského handicapu existuje ale ještě třetí možnost a tou je remíza.

Dalším významným rozdílem je způsob, jakým se handicapy uvádějí – u evropského existují pouze celočíselné handicapy, u handicapu asijského však najdete i handicapy poloviční (-1.5, +0.5,...) případně čtvrtinkové (-1.75, +1.25,...).

4️⃣ Na jaké sporty si podat sázky na evropský handicap?

Nejvíce sázek na evropský handicap naleznete v sázkových kancelářích jednoznačně na fotbal. Nechybí však ani handicapy na hokej, basketbal, tenis, baseball nebo americký fotbal.

Založit účet Recenze Posílejte peníze rychle, bezpečně a bez poplatků
Aktuální bonusy
Tipsport bonus

500 Kč zdarma za registraci

Tipsport nabízí 500 kč na vaše první sázky za plnohodnotnou registraci.

Fortuna bonus

6.300 Kč zdarma

Za registraci získate 300 Kč zdarma a když vložíte 3.000 Kč získate dalších 6.000 Kč.

Betano bonus

1.000 Kč za registraci + 3.000 Kč bonus

3.000 Kč + 500 Kč sázka zdarma + 500 za verifikaci s kódem: EURO

Další bonusy
Nejnovější příspěvky na fóru
Pokerstrars.com , Betonline.ag , SBO , betfair.com alebo skus betinasia.com...
Otázka k zahraničnému stávkovaniu
Skus betinasia.com ak vies anglicky chod na arbusers.com je tam sekcia o...
Ako stavkovat u zahranicnych stavkovych...
Ani neviem kolko som bol v pluse mal som ho aj 15 rokov, no v posledných...
Bet365 dali mi limity
Copyright © 2011-2024 SazkoveKancelare.com Mapa stránek | Podmínky používání | RSS | FAQ | Kontakt