Bankovní převod a ePlatby – druhy, trvání, poplatky, SWIFT kódy a IBAN

Sledujte a sázejte na MS v hokeji nyní s 500 Kč zdarma bez vkladu
1.000 Kč zdarma na sázení + free spins pouze za registraci
300 Kč zdarma + 600 Kč bez rizika pouze za založení účtu

Zjistěte, jaké jsou druhy bankovního převodu. Jak dlouho trvá bankovní převod, jaké jsou bankovní poplatky a transakční limity. Vysvětlíme vám co jsou ePlatby, SEPA převod, SWIFT (BIC) kód nebo IBAN.

Bankovní převod – druhy, trvání, poplatky, SWIFT, IBAN, ePlatby

Bankovní převod patří zejména pro svou bezpečnost mezi velmi oblíbené způsoby platby. Téměř každá online sázková kancelář akceptuje tuto platební metodu, přičemž se nemusíte obávat zneužití resp. odcizení vašich údajů jako je to např. při platebních kartách.

Bankovní převod můžete uskutečnit prostřednictvím internet bankingu (elektronicky), vyplněním formuláře „příkaz k úhradě“ na pobočce banky nebo i telefonickým bankovnictvím či posláním e-mailu resp. faxu s platebními detaily. V případě, že bankomat podporuje „platební příkaz“, můžete bankovní převod uskutečnit i tímto způsobem. Přes internet banking je možné platit také prostřednictvím bankovní aplikace v smartphonu (mobil banking).

Příkaz k úhradě obsahuje následující údaje:

 • číslo účtu a kód banky příjemce
 • číslo účtu a kód banky plátce (při bezhotovostních převodech)
 • částka k úhradě
 • měna transakce
 • datum splatnosti transakce
 • podpisy (na pobočce)
 • variabilní, konstantní či specifický symbol (nejsou povinné)

Při převodech mimo tuzemsko je třeba uvést i:

 • IBAN (International Bank Account Number)
 • SWIFT kód (Society of Worldwide Interbank Financial Telecommunication)
 • BIC (Bank Identifier Code) – obdoba SWIFT kódu

Existují různé formy platebních příkazů:

 • Jednoduchý platební příkaz (jednorázové platby)
 • Trvalý platební příkaz – využívá se, pokud posíláte pravidelně stejnou částku stálému příjemci
 • Hromadný platební příkaz – používá se k úhradě více převodů najednou
 • Příkaz k inkasu – pravidelné automatické úhrady, které nemají stejnou výšku

Druhy bankovních převodů

 1. Tuzemský bankovní převod – v sázkových kancelářích (např. Tipsport) může být označen také jako Fast Bank Transfer
 2. Regulovaný převod (převod v rámci EU a EHP) – forma přeshraničního převodu. Od 1. července 2003 mezibankovní převod v rámci EU. Jde o nejjednodušší převod v rámci členských zemí eurozóny.
 3. SEPA převod – Single Euro Payments Area (jednotný prostor plateb v eurech). Implementace SEPA umožňuje v rámci eurozóny realizaci platebního převodu z bankovního účtu nebo karty téměř stejně levně a rychle jako při tuzemské platbě.
 4. Bankovní převod mimo zemí EU (zahraniční bankovní převod)

Trvání bankovního převodu resp. jak dlouho trvá bankovní převod?

Bankovní převod může trvat méně než 1 ale i více než 4 pracovní dny. Vše záleží od toho, jakou prioritu bankovnímu převodu nastavíte a také zda jde o tuzemský bankovní převod, převod v rámci EU nebo jde o zahraniční bankovní převod. Pokud zvolíte „rychlý bankovní převod“, tak poplatky mohou dosáhnout i několik stovek Kč (v tomto případě budou peníze připsány na účet ještě týž den).

Pokud jde o tuzemský bankovní převod v rámci jedné banky, tak by měl být převod proveden ještě v den odeslání platebního příkazu resp. do 24 hodin. V případě převodu do jiné tuzemské banky by peníze měly přijít do dvou dnů (den odeslání + 2 dny). U zahraničních převodů by doba trvání bankovního převodu neměla překročit 5 pracovních dnů.

Poplatky při bankovním převodu

Poplatky při tuzemských, regulovaných a zahraničních převodech (mimo EU) si každá banka stanovuje individuálně. Při regulovaných a SEPA převodech by bankovní poplatky neměly být vyšší než u tuzemských bankovních převodů. Při zahraničním bankovním převodu mimo EU může být výška bankovního poplatku i několik stovek Kč.

Transakční limity

Při tuzemských převodech nejsou stanoveny transakční limity, ale při převodu v rámci EU a zahraničních převodech mohou mít banky stanovené limity. Při platbách SEPA mají banky nastavený obvykle limit 50.000 EUR pokud potvrzujete platbu SMS klíčem příp. mohou být při platbách vyšších než 50.000 EUR vyšší poplatky (např. 1 % z převáděné částky).

Sázkové kanceláře podporující bankovní převod
Sázková kancelář Vklad Výběr
Poplatek Trvání Min. vklad Poplatek Trvání Min. výběr
Zdarma 1 - 3 pracovní dny 1 Kč Zdarma 1 - 3 pracovní dny 100 Kč
Zdarma 1 - 3 pracovní dny 2 Kč Zdarma Do 48 hodin 2 Kč
Zdarma 1 - 3 pracovní dny 10 Kč Zdarma 1 - 3 pracovní dny 1 Kč
Zdarma 1 - 3 pracovní dny 1 Kč Zdarma 1 - 3 pracovní dny 1.000 Kč
Zdarma Do 48 hodin 100 Kč Zdarma 1 - 3 pracovní dny 100 Kč
Zdarma 1 - 3 pracovní dny 3 Kč Zdarma 1 - 3 pracovní dny 1 Kč
Zdarma 1 - 3 pracovní dny 100 Kč Zdarma 1 - 3 pracovní dny 100 Kč

Co byste měli vědět o bankovních převodech

Co je SWIFT kód (BIC kód)?

SWIFT kód resp. BIC kód je kód označení banky, který se využívá při zahraničních platbách. Tvar SWIFT resp. BIC kódu vypadá následovně: KOMBCZPPXXX. Všechny SWIFT kódy českých bank naleznete zde.

Co je IBAN?

IBAN – International Bank Account Number (mezinárodní číslo bankovního účtu) je standardizovaná forma čísla účtu, ve kterém jsou zahrnuty všechny podstatné údaje. IBAN pro ČR má vždy 24 znaků a zapisuje se písemnou formou (CZ55 0100 0000 0012 3456 7891) nebo elektronicky (na internetu) (CZ5501000000001234567891 – vše spolu).

První dva znaky IBAN je kód země (CZ), dále je to dvoumístný kód (55), kód banky (0100), předčíslí účtu (000000) a základní číslo účtu (1234567891). Počet znaků jakož i počet písmen ve tvaru IBAN se může měnit podle země (v SR má IBAN také 24 znaků a používají se také dvě písmena, ale ve Velké Británii má IBAN 22 znaků a mnohem větší počet písmen, např. GB40NWBK60161338526339.

Kdy se vyžaduje udávat číslo účtu příjemce v mezinárodním tvaru – IBAN?

V případě plateb do Evropské unie a Evropského hospodářského prostoru v měně EUR se vyžaduje udávat číslo účtu ve tvaru IBAN.

Co je SEPA převod?

SEPA převod umožňuje pro všechny státy Evropské unie, Islandu, Lichtenštejnska, Norska, Monaka a Švýcarska realizaci bezhotovostní platby v měně EUR rychle, bezpečně a za stejnou cenu jako u tuzemských plateb.

Kdy je možné uskutečnit SEPA převod?

SEPA převod je možný při splnění následujících podmínek:

 • Banka příjemce je v systému SEPA
 • Platba je v měně EUR
 • Platba musí být realizována v rámci EU nebo EHP (Evropského hospodářského prostoru)
 • Jde o zrychlenou nebo standardní platbu
 • Číslo IBAN musí být ve správném tvaru
 • SWIFT kód resp. BIC kód musí být zadán ve správném tvaru

Co jsou ePlatby resp. okamžitý elektronický bankovní převod (Instant banking)?

Jde o elektronický bankovní převod ve kterém se využívá integrované platební tlačítko na internetové stránce sázkové kanceláře. Po kliknutí na platební tlačítko vaší banky budete přesměrováni na váš internet banking. Vyplníte přihlašovací údaje a po přihlášení uvidíte předvyplněný platební příkaz. Jediné, co musíte udělat je tento platební příkaz potvrdit a peníze budete mít okamžitě na hráčském účtu sázkové kanceláře.

Existují i ​​společnosti jako je AGMO nebo TrustPay, které zahrnují téměř všechny banky z České a Slovenské republiky. Po kliknutí na tlačítko AGMO nebo TrustPay budete přesměrováni na jejich stránky, kde si vyberete vaši banku. Platba přes AGMO nebo TrustPay probíhá téměř okamžitě, ale při některých bankách může převod trvat i jednu hodinu.

Online sázkové kanceláře, které nemají platební metody jako AGMO nebo TrustPay, mají nejčastěji implementovány platební tlačítka pro okamžité elektronické bankovní převody od České spořitelny (PLATBA 24), Komerční banky (MojePlatba), Raiffeissenbank (eKonto) nebo Československé obchodní banky (ČSOB Platební tlačítko). Celá transakce probíhá většinou do deseti minut. Po potvrzení platby budete automaticky přesměrováni do sázkové kanceláře a tudíž není třeba se odhlašovat z internet bankingu.

Sázkové kanceláře podporující okamžitý bankovní převod (ePlatby)
Sázková kancelář Vklad Výběr
Dostupné banky Poplatek Trvání Min. vklad
Zdarma Okamžitě 10 Kč
Zdarma Okamžitě 2 Kč
Zdarma Okamžitě 10 Kč
Zdarma Okamžitě 3 Kč
Zdarma Okamžitě 100 Kč
Zdarma Okamžitě 400 Kč

Co je Fast Bank Transfer?

Fast Bank Transfer je tuzemský bankovní převod, který zajišťuje pro sázkovou kancelář s velkou pravděpodobností třetí strana (např. Envoy Services Limited). Tato třetí strana má v každé zemi jeden nebo více bankovních účtů, které využívá pro platby klientů. Taková firma má uzavřené smlouvy se sázkovými kancelářemi, kde klienti posílají na základě vygenerovaného unikátního čísla své platby. Následně na základě spolupráce sázkové kanceláře s třetí stranou připíše peníze na účet rychleji, než kdybyste je měli posílat na zahraniční bankovní účet vy. Takto jsou vklady do zahraničních sázkových kanceláří rychlejší a hlavně levnější.

Při této platbě musíte uvést referenční číslo do políčka variabilní symbol, jinak se připíše platba opožděně nebo vůbec! Také je důležité vědět, že při každé platbě budete mít jiné referenční číslo. Bankovní převod se uskuteční pouze v tom případě, pokud je jméno majitele bankovního a hráčského účtu stejné!

Založit účet Recenze Posílejte peníze rychle, bezpečně a bez poplatků
Aktuální bonusy
Tipsport bonus

500 Kč zdarma za registraci

Tipsport nabízí 500 kč na vaše první sázky za plnohodnotnou registraci.

Fortuna bonus

6.300 Kč zdarma

Za registraci získate 300 Kč zdarma a když vložíte 3.000 Kč získate dalších 6.000 Kč.

Betano bonus

1.000 Kč za registraci + 3.000 Kč bonus

3.000 Kč + 600 kč sázka zdarma + 400 točení s kódem: MISTRI500

Další bonusy
Nejnovější příspěvky na fóru
Ahoj Bure96. Mám prosbu. Máš ty alebo niekto iný skúsenosti so stávkovú...
Otázka k zahraničnému stávkovaniu
Skus betinasia.com ak vies anglicky chod na arbusers.com je tam sekcia o...
Ako stavkovat u zahranicnych stavkovych...
Ani neviem kolko som bol v pluse mal som ho aj 15 rokov, no v posledných...
Bet365 dali mi limity
Copyright © 2011-2024 SazkoveKancelare.com Mapa stránek | Podmínky používání | RSS | FAQ | Kontakt