Hokejová NHL 2020/2021 - program, tabulky a livestream

Nová sezóna NHL 2020/2021 oficiálně odstartovala 13. ledna 2021. Pandemie coronaviru zapříčinila pozdější start nové sezóny a také nemalé změny v soutěži. Co přinese nový ročník soutěže?

🏒 NHL 2020/2021 – informace, statistiky, složení divizí a možnosti sledování

Národní hokejová soutěž si získala miliony fanoušků po celém světě. Hokejovou ligu tvoří celkově 31 hokejových týmů, které jsou rozděleny do Východní a Západní konference a následně do divizí. V nové sezoně NHL 2020/2021 čeká fanoušky hned několik změn, které výrazně ovlivní celý průběh této nejsledovanější hokejové soutěže na světě.

Jednou z nich byl pozdější start hokejové soutěže, který se musel přesunout z října 2020 na začátek ledna 2021. Další novinkou bude menší počet odehraných zápasů a nové rozložení v rámci jednotlivých divizí. V loňské sezoně NHL 2019/2020 se podařilo vyhrát vítězný pohár - Stanley Cup americkému hokejovému týmu Tampa Bay Lightning.

Kdo se stane vítězem letošního Stanley Cupu? Přečtěte si všechny potřebné informace o 104. sezoně NHL 2020/2021, které zahrnují formát soutěže, rozdělení konferencí a divizí, možnosti sledování, weby pro nejhladane výsledky či zajímavé tipy na vítěze boje o Stanley Cup.

Kdy začíná a kdy končí sezóna NHL 2020/2021?

Základní část sezóny NHL 2020/2021 se začala až 13.01.2021. Po základní části, kde každý hokejový tým odehraje dohromady 56 zápasů je na programu play-off. Vyřazovací fáze by měla proběhnout od května do poloviny července. Po vyřazovací play off je na řadě hlavní finále hokejové soutěže, v němž proběhne skutečný boj o vítězný pohár Stanley Cup.

Jaké změny nastaly v nové sezóně NHL?

Kromě změny v počtu odehraných zápasů z 82 na 56 zápasů jsou další novinkou i čtyři divize se 7 nebo 8 hokejovými týmy. Hokejové mužstva v základní části odehrají všechny zápasy v rámci své divize, avšak do vyřazovací fáze se podaří postoupit jen 4 nejlepším celkem z každé divize.

Jaký je formát play-off NHL 2021?

Nová sezóna přinesla přeskupení do čtyř nových divizí, které jsou pojmenovány podle svých aktuálních sponzorů:

  • MassMutual East (Východní divize),
  • Discover Central (Centrální divize),
  • Honda West (Západní divize),
  • Scotia North (Severní divize).

Jak jsme výše zmínili, tak každý hokejový tým odehraje 56 zápasů v základní části jen proti soupeřům ze své divize. Čtyři nejlepší hokejové týmy z každé divize postoupí do play-off, ve kterém se budou hrát čtyři kola na čtyři vítězné zápasy.

V prvních dvou kolech se proti sobě postaví vždy jen soupeři ze stejné divize. V prvním kole podle klíče 1. proti 4. a 2. proti 3. Následně čtyři týmy, které tímto způsobem postoupí do semifinále do boje o Stanley Cup budou nasazeny podle počtu bodů v základní části s 1. nasazeným proti 4. a s 2. proti 3. týmu.

Složení konferencí a divizí NHL 2020/2021 

Jak bývalo zvykem, americko-kanadská hokejová soutěž byla rozdělena na Východní a Západní konferenci, které byly následně rozděleny na čtyři další divize a to Atlantickou, Pacifickou, Centrální a Metropolitní divizi. Po novém dojde však ke změně názvů jednotlivých divizí.

Prohlédněte si aktuální složení jednotlivých divizí.

Týmy NHL podle divizí

Centrální
divize
Východní
divize
Severní
divize
Západní
divize
Tampa Bay
Lightning
Boston
Bruins
Toronto
Maple Leafs
Vegas
Golden Knights
Florida
Panthers
Philadelphia 
Flyers
Montreal 
Canadiens
St. Louis 
Blues
Carolina
Hurricanes
New York 
Islanders
Winnipeg
Jets
Arizona 
Coyotes
Chicago
Blackhawks
Washington 
Capitals
Edmonton 
Oilers
Colorado 
Avalanche
Columbus
Blues Jackets
Pittsburgh
Penguins
Calgary 
Flames
Anaheim 
Ducks
Dallas
Stars
New York 
Rangers
Vancouver
Canucks
San Jose 
Sharks
Nashville
Predators
New Jersey 
Devils
Ottawa 
Senators
Minnesota 
Wild
Detroit
Red Wings
Buffalo 
Sabres 
Los Angeles 
Kings

LIVE Tabulka

Tabuľku poskytuje SofaScore.com

Co je to draft a možnost první volby?

Před začátkem každé hokejové sezóny NHL probíhá draft o nejlepších hokejových hráčů z různých lig! Přednostní právo výběru má nejhorší tým z poslední sezóny. Mezi draftováni hráči mohou být i čeští hokejisté, kteří hrají v české hokejové lize.

Kolektivní smlouva v NHL 2021

Na základě kolektivní smlouvy NHL dostanou hráči v sezóně 2020/2021 vyplaceno pouze 72% ze svých platů. Dvacet procent z platu musí strhnout kvůli vykrytí obrovských finančních ztrát, které byly způsobeny pandemií coronaviru. Zbývající procenta z platu se odloží a budou hokejistům vyplacené v následujících třech letech. Vedení soutěže očekává za letošní hokejovou sezónu finanční ztrátu za více než miliardu dolarů.

Jaký je platový strop pro sezónu NHL 2020/2021?

V rámci nové kolektivní smlouvy zůstal platový strop na úrovni 81,5 milionu dolarů. K dalším finančním nárůstem bude docházet postupně, nakolik samotná hokejová liga se nejprve musí dostat z vážných finančních problémů způsobených celosvětovou pandemií. Mezi nejúspěšnějších a zároveň nejlépe vydělávajících Čechů v NHL patří například Jaromír Jágr nebo brankrár Dominik Hašek.

Možnosti sledování NHL 2020/2021

V současnosti existuje hned několik možností jak sledovat hokejové zápasy NHL 2020/2021 živě! Hokejové zápasy si můžete vychutnat pomocí televizního vysílání, dále online prostřednictvím dostupného live streamu nebo přes nadupanou mobilní aplikaci NHL.

Live NHL v TV

Přímý přenos ze zámořské hokejové ligy si můžete prohlédnout na všech sportovních kanálech Novy - Nova Sport 1, Nova Sport 2 nebo Nova Action. Kromě sportovních kanálů si můžete prohlédnout i online přenos hokejových zápasů na internetové televizí VOYO, která je dostupná pro všechny diváky, kteří žijí na území České republiky.

NHL live stream

Vybrané hokejové zápasy si můžete prohlédnout také pomocí volně dostupných live streamů, které budou vysílat 3 nejznámější sázkové kanceláře v Česku – TipsportFortuna a Chance. Sportovní live stream si můžete prohlédnout také pomocí mobilních aplikací jednotlivých sázkových kanceláří.

Nejvíce dostupných live streamů (včetně NHL) najdete v online televizi TV Tipsport, která nabízí bezplatné sledování zápasů pro všechny své nově registrované zákazníky a taktéž i pro své aktivní tipéri.

V Tipsportu je prvních 7 dní od registrace sledování přímých přenosů zdarma. Pak je třeba vsadit 30 Kč za 30 dní. K sázkám můžete využít bonus zdarma, který dostanete za ověření účtu.

Přímé přenosy z NHL 
Sázková kancelářLive streaming
služba (nabídka)
Přenosy
z NHL
NHL live stream
přes mobil
Mobilní aplikace
ke stažení
široká ✔️ ✔️ Android, iOS stáhnout
široká ✔️ ✔️ Android, iOS stáhnout
široká ✔️ ✔️ Android, iOS stáhnout
střední Android, iOS stáhnout
Android, iOS stáhnout

Mobilní aplikace NHL

Poslední možností je sledování hokejových zápasů pomocí oficiální mobilní aplikace NHL, kterou si můžete přizpůsobit na svůj oblíbený hokejový tým. Mobilní aplikaci si umíte stáhnout na oficiální webové stránce nhl.com. Hokejová aplikace však není bezplatná a vyjde vás bezmála na 20 amerických dolarů.

Kde si můžete vsadit na NHL 2020/2021

Vaše kurzové sázky na aktuální zápasy NHL 2021 si můžete uzavřít ve všech českých sázkových kancelářích. Na hokejové zápasy NHL jsou vypsány různé typy sázek jako např. sázka bez remízy, handicap, vítěz do rozhodnutí, počet gólů, první třetina nebo pro mnohé TOP sázky na střelce branek. Pokud podrobně sledujete hráče, tak hlavně na střelec gólu jsou zajímavé kurzy a v kombinaci se systémovými sázkami víte vytvořit velmi zajímavý tiket. Tipsport dokonce umožňuje systémové sázky podle skupin (jednu skupinu tvoří min. 2 zápasy) a zároveň můžete využít i funkci tutovka (banker).

Každá sázková kancelář má na svém webu různé typy sázek. Uvedené typy sázek společně s vypsanými kurzy na aktuální hokejový zápas v sázkové kanceláři Tipsport. Kterou sázkovou kacelář si vyberete vy?

TOP sázkové kanceláře v ČR a bonusy
Sázková kancelářVstupní bonus + peníze zdarmaZískat bonus
50.000 Kč + 150 Kč zdarma Registrovat se
600 Kč + 300 Kč zdarma Registrovat se
2.000 Kč + 200 Kč zdarma Registrovat se
5.000 Kč + 500 Kč zdarma Registrovat se
10.000 Kč + 500 + 500 Kč zdarma Registrovat se

Tip na vítěze Stanley Cup

Mezi největších aspirantů na vítězství můžeme zařadit hokejové týmy jako Tampy Bay Lightning s českým obráncem Janem Ruttem, dále Dallas Stars s vynikajícím střelcem Radkem Faksem nebo Vegas Golden Knights s českým hokejistou Tomášem Noskem.

Boj o Stanley Cup 2021

Vítězný pohár Stanley Cup se každoročně uděluje vítěznému hokejovému týmu soutěže NHL. Na stříbrném poháry jsou vygravírované jména nových vítězů – tedy jména hráčů, trenérů a managementu. Stanley Cup je nejznámější symbol tohoto severoamerického ledového sportu.

Výsledky a statistiky NHL 2020/2021

Podrobné statistiky z národní hokejové ligy můžete najít na nhl.com. Na webu najdete i program zápasů NHL 2020/2021, rychlé výsledky a tabulky. Na této stránce jsou dostupné detailní statistiky jednotlivých amerických a kanadských týmů nebo hráčů. Kromě statistik si můžete prohlédnout i tabulky s aktuálním hodnocením bodů jednotlivých divizí a hokejových lig.

Nejlepší videa a highlights

Na oficiálním webu nhl.com najdete také nejpopulárnější videa a highlights z aktuální sezóny NHL 2020/2021. Na webové stránce najdete např. krátké video sestřihy ze zápasů, videa s nejlepšími českými hráči v NHL (české hokejové perly) nebo poutavé rozhovory s americkými či kanadskými hokejovými legendami.

Nespočetně mnoho hokejových videí s jedinečnými momentkami najdete i na vyhledávaném videoportálu Youtube. Americko-kanadská hokejová soutěž má na Youtube vytvořený vlastní kanál, na kterém najdete aktuální videa ze zápasů, exkluzivní rozhovory a videa z tréninků.

Podívejte se na video s TOP góly.

Češi v NHL 2020/2021

Mezi nejlepších a nejproduktivnějších hráčů z Česka, kteří v letošní soutěži bojují o hokejovou trofej Stanley Cupu patří určitě jména jako David Krejčí, Petr Mrázek, David Rittich, Tomáš Nosek nebo Michal Kempný. Podívejte se na tabulku s jednotlivým rozdělením našich českých hokejistů.

Rozdělení Čechů v hokejových týmech NHL 2021
Český hokejistaHokejový týmPozice
David Krejčí Boston Bruins hokejový útočník
Petr Mrázek Carolina Hurricanes hokejový brankář
David Rittich Calgary Flames hokejový brankář
Tomáš Nosek Vegas Golden Knights hokejový útočník
Michal Kempný Washington Capitals hokejový obránce
Dominik Kubalík Chicago Blackhawks hokejový útočník
Ondřej Palát Tampa Bay Lightning hokejový útočník
Tomáš Hertl San Jose Sharks hokejový útočník
David Paštrnák Boston Bruins hokejový útočník
Jakub Vrána Washington Capitals hokejový útočník
Filip Hronek Detroit Red Wings hokejový obránce
Martin Nečas Carolina Hurricanes hokejový útočník

Na co se můžete těšit v NHL?

Všichni diváci se mohou určitě těšit na vyhrocené zápasy jednotlivých hokejových týmů. Není žádným tajemstvím, že mezi několika hokejovými týmy vládne silná rivalita a nesnášenlivost. Mezi hlavní důvody častých hádek patří zejména historické incidenty na ledě, rozličná kultura či národní hrdost. Za nejvyhrocenejší duely patří např. zápasy mezi Islanders vs. Rangers, Montreal vs. Toronto nebo Pittsburgh vs Philadelphia.

NHL winners – vítězové Stanley CUP

Dosud nejvíce získaných vítězství se podařilo získat kanadskému týmu Montreal Canadiens, který si na své konto celkově připsal až 34 výher. Za ním následuje americký hokejový tým Detroit Red Wings s 24 vítězstvími a na třetí příčce je kanadský hokejový tým Toronto Maple Leafs s 21 výhrami.

Podívejte se na tabulku s vítěznými hokejovými týmy za poslední období.

NHL – Stanley CUP winners
RokVítězný hokejový týmPoražený hokejový týmVýsledné skóre
2020 Tampa Bay Lightning Dallas Stars 4:2
2019 St. Louis Blues Boston Bruins 4:3
2018 Washington Capitals Vegas Golden Knights 4:1
2017 Pittsburgh Penguins Nashville Predators 4:2
2016 Pittsburgh Penguins San Jose Sharks 4:2
2015 Chicago Blackhawks Tampa Bay Lightning 4:2
2014 Los Angeles Kings New York Rangers 4:1
2013 Chicago Blackhawks Boston Bruins 4:2
2012 Los Angeles Kings New Jersey Devils 4:2
2011 Boston Bruins Vancouver Canucks 4:3

Nejčastější otázky a odpovědi

1️⃣ Jaký je začátek a konec sezóny NHL 2020/2021?

Nová sezóna NHL 2020/2021 oficiálně odstartovala 13.01.2021. Po základní části je na programu play-off a konečné boje o Stanley Cup, které se uskuteční někdy v polovině července.

2️⃣ Jaké jsou čtyři hlavní divize NHL 2021?

Po novém jsou čtyři základní divize - severní, centrální, východní a západní divize.

3️⃣ Kde sledovat zápasy z nové sezóny NHL?

Hokejové zápasy si můžete prohlédnout na několika televizních stanicích Novy (Nova Sport 1, Nova Sport 2, Nova Action) nebo online ve videoportálu Voyo. Oblíbenou možností je sledování bezplatného live streamu NHL v sázkových kancelářích TipsportFortuna nebo Chance. Poslední možností je sledování zápasů pomocí placené mobilní aplikace NHL.

4️⃣ Kdo je favorit na vítěznou trofej Stanley Cup?

Za největšího favorita hokejové soutěže se považuje americký hokejový klub Tampa Bay Lightning. Dalšími aspiranty na výhru jsou hokejové mužstva Dallas Stars nebo Vegas Golden Knights.

Založit účet Recenze Posílejte peníze rychle, bezpečně a bez poplatků

Aktuální bonusy

Tipsport bonus

150 Kč zdarma za registraci

Tipsport nabízí 150 kč na vaše první sázky za plnohodnotnou registraci.

Fortuna bonus

900 Kč zdarma

Stačí když se plnohodnotně zaregistrujete a vložíte 300 Kč. Fortuna vám dá dalších 900 Kč na vaše sázky.

Další bonusy

Nejnovější příspěvky na fóru

J.Mesrine@azet.sk
Wonna betting tips
obchodovať s betfair, by sa malo stále dať nie betfair licenciu nemá a...
Betfair na slovensku
caute mate skusenost s 22bet? viem ze su to rusi ale ci sa tam da...
Otázka k zahraničnému stávkovaniu