Value betting – sázení na hodnotné kurzy

Sledujte a sázejte na MS v hokeji nyní s 500 Kč zdarma bez vkladu
1.000 Kč zdarma na sázení + free spins pouze za registraci
300 Kč zdarma + 600 Kč bez rizika pouze za založení účtu

Vysvětlíme vám co je value betting resp. sázení na hodnotu. Dozvíte se kdy má kurz hodnotu a kde hledat hodnotné kurzy. Kromě vzorce pro výpočet vám ukážeme i příklad na hodnotnou sázku.

Value betting – strategie sázení hodnotných sázek + PŘÍKLAD

Value betting česky sázení na kurzy s hodnotou je alfou a omegou úspěšného sázení. Abyste mohli porážet sázkové kanceláře z dlouhodobého hlediska, tak potřebujete podávat hodnotné sázky (value bets). Je to nejlepší strategie sázení. Pokud se rozhodnete sázet, tak podávejte pouze sázky, které mají pro vás hodnotu!

Další možností jak dlouhodobě vyhrávat nad sázkovými kancelářemi je sázení na sure bets (tzv. arbitrážní sázky). Kromě těchto dvou nejpopulárnějších strategií sázení existují i jiné strategie jako martingale systém, fibonacciho systém atd. Každá strategie včetně sure bets má svá úskalí. Ze všech strategií vychází nejlépe sázení na hodnotné sázky. Value betting je tedy nejlepší strategií jak vydělat sázením zápasů na internetu. Hodnotné sázky můžete využívat i při některých strategiích. S value bettingem souvisí i money management a systémy vkladů, kde se dozvíte kolik byste měli vsadit na konkrétní sázku.

Hodnota sázky

Hodnota sázky je číslo, které hovoří o průměrné návratnosti sázky v procentech. Toto číslo by se mělo pohybovat nad 100 %. Pokud bychom to porovnali s kasinovými hrami, ve kterých je průměrná návratnost např. při ruletě okolo 97 %, tak víte, že z dlouhodobého hlediska nemůžete proti kasinu uspět. U některých her může být návratnost dokonce i kolem 50 %. To že můžete vyhrát nějaký jackpot je zase druhá strana mince se kterou se však nemůže při návratnosti počítat a pravděpodobnost výhry je nízká. V sportovním sázení tedy hledáte kurzy, které mají pro vás value tedy hodnotu. Abyste si mohli určit procentuální hodnotu sázky, je třeba udělat analýzu zápasu a na základě této analýzy určit vaši pravděpodobnost výhry resp. kurz.

Jaké jsou druhy value bettingu?

Hodnotné sázky můžete určit dvěma způsoby. V prvním případě půjde o statistický value betting, který vychází z rozdílu kurzů sázkových kanceláří. S takovými hodnotnými sázkami vyjádřenými matematicky se můžete setkat hlavně na portálech, které porovnávají kurzy sázkových kanceláří. V druhém případě půjde o vaše hodnotné sázky. Co to je a kdy jde o value betting na základě vámi určeného procenta pravděpodobnosti výhry rozebereme právě v tomto článku.

Kdy má kurz hodnotu?

Pokud vypíše sázková kancelář na zápas kurz, tak vaším úkolem je zjistit, zda má pro vás tento kurz hodnotu. O tomto je v podstatě celý value betting. Měli byste vlastně určit co nejpřesnější pravděpodobnost vaší výhry (pravděpodobnost se dá přepsat i do kurzu a naopak). Můžete určit hned i vlastní kurz.

Kurz má hodnotu právě tehdy, pokud sázkové kanceláře nabízejí vyšší kurz než je ten váš. Stačí si tedy stanovit kurzy příp. procenta a pokud některá sázková kancelář nabízí vyšší kurz než je ten váš, gratulujeme, našli jste value bet (hodnotnou sázku).

Vzorce pro výpočet procentualní hodnoty sázky

Vzorec 1 pro výpočet value:
Procentuální hodnota sázky = ((kurz v sázkové kanceláři ÷ váš kurz) - 1) × 100
Vzorec 2 pro výpočet value:
Procentuální hodnota sázky = kurz sázkové kanceláře × vaše pravděpodobnost výhry

UpozorněníPokud se rozhodnete srovnávat výsledky vzorců, tak se mohou mírně lišit v desetinách procent. Je to z důvodu zaokrouhlování při převodu procent na kurz. Kromě toho vzorec 2 je třeba pro srovnání se vzorcem 1 udávat bez 100 % (odečíst 100 %).
Přepočet pravděpodobnosti na kurz

Pokud vám vytvoření kurzu dělá problém, tak si na základě všech zjištěných informací resp. vaší domněnky stanovte pravděpodobnost. Následně můžete vaši pravděpodobnost přeměnit na kurz. Pokud si určíme pravděpodobnost výhry 60 %, tak přepočet na kurz bude:

Výpočet kurzu = 100 ÷ vaše pravděpodobnost
Výpočet kurzu = 100 ÷ 60
Výpočet kurzu = 1,67

Přepočet kurzu na pravděpodobnost

V případě, že byste potřebovali přepočítat kurz do pravděpodobnosti, tak použijte tento vzorec:

Výpočet pravděpodobnosti = (1 ÷ kurz sázkové kanceláře) × 100
Výpočet pravděpodobnosti
= (1 ÷ 1,67) × 100
Výpočet pravděpodobnosti = 60 %

Příklad hodnotné sázky

Sázková kancelář vypíše v zápase FC Barcelona – FC Valencia kurz na vítězství FC Barcelony 1.5. Podle mého uvážení má FC Barcelona 75 % šanci na úspěch.

Výpočet mého kurzu: 100 ÷ 75 = 1.33
Vidíme, že sázková kancelář vypsala větší kurz jak jsem si sám určil. Už teď víme, že půjde o hodnotnou sázku. Na základě výpočtu hodnoty kurzu můžeme pak lépe určit výši vkladu.

Výpočet hodnoty kurzu:
Vzorec 1
Procentuální hodnota sázky = ((kurz v sázkové kanceláři ÷ váš kurz) - 1) × 100
Procentuální hodnota sázky = ((1.5 ÷ 1.33) - 1) × 100
Procentuální hodnota sázky = 12,8 %

Vzorec 2
Procentuální hodnota sázky = kurz sázkové kanceláře x vaše pravděpodobnost výhry
Procentuální hodnota sázky = 1,5 × 75
Procentuální hodnota sázky = 112,5 %
Procentuální hodnota sázky bez 100 % = 112,5 % - 100 % = 12,5 %

Výsledek:
Vzhledem k tomu, že jde o vysokou hodnotu kurzu, tak bychom měli tuto sázku vsadit za větší částku. Jakou výši vkladu zvolit je rozepsáno níže nebo si můžete o této problematice přečíst v článku sázecí strategie a systémy vkladů. Výsledky se liší z důvodu zaokrouhlování při přeměně procent na kurz.

Kde hledat hodnotné kurzy?

Je to velmi jednoduché. Sázkové kanceláře se soustředí hlavně na nejznámější ligy, zápasy, akce atd. Z tohoto důvodu najdete hodnotné sázky mnohem snadněji v nižších ligách na méně známé zápasy, které nejsou pro většinu zajímavé. Pokud se tedy stanete expertem na méně sledované ligy, tak je to pro vás velká výhoda. Kromě toho sázkové kanceláře vědí na které zápasy se nejvíce sází, a proto nabízejí na favority podhodnocené kurzy. V takovém případě se často krát vytvoří value na outsidera. Pokud si myslíte něco jiného než sázková kancelář resp. ostatní sázkaři, tak hodnotné kurzy najdete i v nejznámějších ligách.

Jakou výši sázky zvolit při hodnotných sázkách?

V článku strategie pro sázení se dočtete o různých systémech vkladů aplikovatelných pro sázení na hodnotu (value betting). Obecně ale platí: čím vyšší hodnota sázky, tím vyšší vklad na sázku. Toto tvrzení platí do určité výše kurzu. Při vysokých kurzech najdete snadněji hodnotu, proto je dobré aplikovat toto pravidlo do kurzu 2.5 až 3.0 což představuje pravděpodobnost výhry 40 % až 33 %. Na druhé straně platí čím menší value, tím menší vklad. Toto se dá také porušit, pokud tipujete zápas ve kterém je pravděpodobnost výhry 70 % až 99 % (odpovídá kurzu 1.4 až 1.01). Pokud budete tipovat zápasy s kurzem 1.4 a méně, tak můžete i v případě nízké value výšku sázky zvýšit.

Mají nízké kurzy hodnotu?

Ano. Každý kurz může mít hodnotu. Důležité je, aby sázková kancelář vypsala vyšší kurz než ten co jste si určili vy sami! Také platí, že pokud jdete podávat sázky s vysokými kurzy, neznamená to, že automaticky máte hodnotný kurz.

Čemu se třeba vyvarovat při value bettingu?

Pokud máte nedostatek trpělivosti a rozvahy, tak s největší pravděpodobností nebudete v sázení nikdy úspěšný! Ve value bettingu se mohou výsledky dostavit až po jistém časovém období a i proto je trpělivost velmi důležitá!

Vzorců při value betting se netřeba obávat!

Pokud se při sázení na hodnotu obáváte, že budete muset vše přepočítávat podle vzorců, tak se mýlíte! Časem přijdete do takového stádia, že se podíváte na zápas a hned uvidíte, zda má pro vás kurz hodnotu a jakou částku na daný zápas vsadíte.

Na co byste neměli zapomenout při hodnotných sázkách (value bets)

  • Klíčem k celkovému úspěchu v sázení a tudíž dosahování zisků je hledat hodnotné sázky. Sázející tedy bojují hlavně proti bookmakerům, kteří každý den vypisují kurzy na zápasy resp. určují jejich hodnotu. Value resp. hodnotu najdete tam, kde bookmaker udělá chybu resp. vy si myslíte, že je kurz oproti vašemu nadhodnocený resp. vyšší. Value betting můžete aplikovat na systémy vkladů jakož i pro sázecí strategie. Pokud chcete být úspěšný, nemůžete také zapomenout na Money management.
  • Určení hodnoty sázky závisí na co nejlepším odhadu pravděpodobnosti vítězství vašeho týmu a následně i od co nejlepšího kurzu pro vaši sázku. Měli byste tedy používat i portály pro srovnání kurzů resp. využívat pro sázení několik sázkových kanceláří.
  • Určení vaší pravděpodobnosti resp. kurzu je při value betting velmi důležité. Každý zápas může ovlivnit velké množství faktorů, proto je důležité zjistit si o zápase co nejvíce informací. Mezi takové faktory může patřit špatná série z posledních zápasů, výměna trenéra, zranění hráči, počasí, přítomnost diváků na stadionu a jiné. Předtím než podáte sázku, měli byste znát soupisku hráčů. Základní sestavy bývají zveřejněny většinou 30 minut před zápasem.
Založit účet Recenze Posílejte peníze rychle, bezpečně a bez poplatků
Aktuální bonusy
Tipsport bonus

500 Kč zdarma za registraci

Tipsport nabízí 500 kč na vaše první sázky za plnohodnotnou registraci.

Fortuna bonus

6.300 Kč zdarma

Za registraci získate 300 Kč zdarma a když vložíte 3.000 Kč získate dalších 6.000 Kč.

Betano bonus

1.000 Kč za registraci + 3.000 Kč bonus

3.000 Kč + 600 kč sázka zdarma + 400 točení s kódem: MISTRI500

Další bonusy
Nejnovější příspěvky na fóru
Ahoj Bure96. Mám prosbu. Máš ty alebo niekto iný skúsenosti so stávkovú...
Otázka k zahraničnému stávkovaniu
Skus betinasia.com ak vies anglicky chod na arbusers.com je tam sekcia o...
Ako stavkovat u zahranicnych stavkovych...
Ani neviem kolko som bol v pluse mal som ho aj 15 rokov, no v posledných...
Bet365 dali mi limity
Copyright © 2011-2024 SazkoveKancelare.com Mapa stránek | Podmínky používání | RSS | FAQ | Kontakt