Under/Over sázka - když se vám tip 1X2 moc nezamlouvá

Sdílejte, děkujeme:

Sázka Under/Over je sázka na počet gólů, bodů, setů, rohů atd. Nejrozšířenějšími sázkami jsou tipy na počet branek ve fotbalových a hokejových zápasech. Nejpoužívanější hranice v sázkách under/over jsou 2,5 gólu ve fotbale a 5,5 gólu v hokeji. Častokrát jsou to hranice, kde se kurzy vyrovnávají a hladina kurzů je přibližně stejná. Na sázky Více/Méně vypisují sázkové kanceláře i alternativní sázky, kde můžete najít ještě výhodnější kurz při větším či menším počtu branek. Při sázkách více/méně jsou zaužívany anglické výrazy "Over" a "Under". V případě sázky under sázíte na to, že bude v daném zápase méně gólů, bodů, setů. Při sázce over tipujete, že bude branek, bodů, setů více.

Příklad under/over sázkyNewcastle United - Liverpool
Počet gólů (hranice)1,52,53,54,5
Over 1.33 1.95 3.40 6.50
Under 3.50 1.85 1.30 1.11

Vidíme, že pokud padnou 4 góly v zápase (over 3,5), tak je kurz 3.40, který je oproti kurzu 1.95 (over 2,5) výrazně větší. Naopak pokud je předpoklad, že v zápase padne menší počet gólů můžete zvolit sázku Under 1,5, kde je kurz vyšší. Existují i ​​sázky na Over/Under ve formě O/U 1, O/U 2, O/U 3 atd. nebo O/U 1,25 či O/U 1,75. V prvním případě se vždy vrátí vklad pokud v zápase padne přesně stanovený počet gólů a v druhém případě jde o dvojitý asijský handicap, který se rozkládá (např. sázka Under/Over 1,25 se rozloží na 1 a 1,5). Více se dočtete na stránce asijské handicapy.

Na jaké sporty je možné sázet Over/Under sázky

Sázky Over/Under můžete sázet na nejrůznější sporty. Jde o góly ve fotbale a hokeji, body v basketbalu nebo americkém fotbalu, počet kol v boxu, počet gemů resp. setů v tenise, počet směn v baseballu atd. Mimo jiné je možné tipovat ve fotbale i na počet karet nebo počet rohů. Sázky Více/Méně jsou velmi rozšířené a v sázkových kancelářích je můžete nalézt v různých alternativách.

Jak tipovat Under/Over sázky

Při sázkách na Under/Over je důležité vycházet ze statistik jakož i mít přehled o tom, kdo nastoupí na zápas. Víceméně jde o výhodnější sázku jako na 1X2, protože v tomto případě nezáleží na tom kdo góly střílí. Pokud má jedno mužstvo slabší den, tak to druhé ho ​​může plně nahradit. Při sázení na Under/Over ve fotbale je důležité si všímat následující faktory:

  • Kolik gólů mužstvo vstřelilo a inkasovali (spolu, doma, venku v průměru na zápas)
  • Kdo střílí góly
  • Aktuální forma týmů
  • Zranění resp. kdo nastoupí na zápas
  • Zda mužstvo nehraje nějaký důležitý zápas uprostřed týdne (např. Liga mistrů)

Soupisky týmů jsou k dispozici většinou půl hodinu před samotným zápasem. Pokud chcete sázet převážně Over sázky je důležité upřednostňovat týmy, které hrají otevřenější fotbal a vyhnout se týmům které naopak hrají ze zabezpečené obrany.

Pro tipování sázek Over/Under doporučujeme sázkovou kancelář Bet365, která má široký výběr alternativních sázek včetně asijských sázek na Under/Over sázky. Celkem dobrou nabídku Under/Over sázek najdete v Unibet nebo v českých sázkových kancelářích Tipsport a iFortuna.

Založit účet Recenze Posílejte peníze rychle, bezpečně a bez poplatků

Aktuální bonusy

Tipsport bonus

150 Kč zdarma za registraci

Tipsport nabízí 150 kč na vaše první sázky za plnohodnotnou registraci.

Fortuna bonus

Vložte 150 Kč a sázejte s 900 Kč

Stačí když se plnohodnotně zaregistrujete a vložíte 150 Kč. Fortuna vám dá dalších 750 Kč na vaše sázky.

Další bonusy

Nejnovější příspěvky na fóru

hm tak ten ja nepoužívam. ale ja frčím tiež na alternatívnych linkoch....
Bet365 nefunguje? Alternatívny link na Bet365.com
podla mna si ťa stávková kancelária preverovala čiže by to malo byť ok....
Blba registracia
ako toto neviem, ale riešil by som to asi až potom ked to budú pýtať. Pozri...
Zmena Občianskeho