Otázky a odpovědi o sázení

Využi bonus 500 Kč bez vkladu a vsaď si na českou reprezentaci
Uplatnit bonus 500 Kč zdarma za založení účtu
Využi bonus 300 Kč zdarma a vsaď si na EURO 2024
Odpovědi na otázky o online sázení, které byste měli vědět

Nejčastější dotazy

Sázet online na webu/mobilu/tabletu nebo v kamenné pobočce?

Jednoznačně doporučujeme tipovat na internetu. Při online sázení se v drtivé většině sázkových kanceláří neplatí manipulační poplatky, k dispozici máte větší výběr odvozených sázek, při přidávání zápasů na tiket se nespoléháte na druhého a hlavně máte k dispozici live sázky (můžete tak reagovat na vývoj zápasu). Budoucnost sázení je jednoznačně na internetu a nové funkce budou jen a jen přibývat. Mezi zajímavé funkce patří cashout, který umožňuje vyplatit tiket ještě před vyhodnocením všech zápasů.

Jak si vyberu sázkovou kancelář?

Před výběrem sázkové kanceláře byste si měli přečíst zajímavé poznatky o sázkových kancelářích, abyste věděli co vás čeká. Pro samotný výběr sázkové kanceláře můžete využít srovnání sázkovek (základní, vklady/výběry nebo podle tipů sázek). Zajímavými fakty jsou při výběru sázkové kanceláře přímé přenosy, live sázky a asijské handicapy, které najdete i ve srovnání. Při hodnocení sázkových kanceláří jsme brali v úvahu fakta jako je čas přijetí live sázky nebo kolik trvá schválení tiketu s předzápasových sázkami při sázkách za větší obnos peněz.

Pokud vám prozradíme, že ve světě online sázek je jednotkou Bet365.com, tak vám možná usnadníme práci při výběru. Bet365 je anglická sázková kancelář, která je nejinovativnějším a nejlepší online sázkovou kanceláří v Evropě a zároveň i na světě (bohužel Bet365 zatím nepřijímá nové hráče z ČR). Ve srovnání s Tipsportem nebo Fortunou v této anglické sázkové nenajdete např. komunitní fórum, Maxikombi (skupinový tiket) nebo sdílení tiketů. Na druhou stranu má Bet365 nejširší kurzovou nabídku, největší počet live sázek, rychlé přijímání sázek, vysoké limity, nadprůměrné kurzy a množství přímých přenosů. Kromě vstupního bonusu dostáváte od Bet365 i další bonusy během celého roku.

Která sázková kancelář je nejlepší pro začátečníka?

Je důležité si uvědomit, zda chcete co nejjednodušší bonus na získání nebo se chcete postupně seznamovat se sázkovými kancelářemi od jednodušších po složitější. Pro úplné začátečníky doporučujeme spíše sázkovou kancelář Fortuna. V případě, že již máte zkušenosti, tak je pak vynikající volba Tipsport.

Kdy a kde musím platit manipulační poplatky?

S manipulačními poplatky (tzv. manipuláky) se můžete někde ještě setkat hlavně v kamenných pobočkách. Při internetovém sázení drtivá většina sázkových kanceláří nemá manipulační poplatky. Přehled manipulačních poplatků si můžete prohlédnout ve srovnání sázkových kanceláří.

Co je to limitování hráčů?

Každá sázková kancelář se chrání před profesionálními hráči resp. spekulanty. Sázkové kanceláře o takové hráče nestojí a proto jim udělují limity (omezují jim maximální sázky). Pokud hráč bez uděleného limitu může podat sázku např. za 10.000 Kč, tak hráč s uděleným limitem může tuto jistou sázku podat např. za 500 Kč (záleží jaký limit nastaví sázková kancelář). Každá sázková kancelář má svůj vlastní algoritmus pro nevyhovující hráče a nedají se stanovit konkrétní podmínky. Často záleží i na tom jaké zápasy resp. ligy tipujete nebo jakým systémem sázíte. Můžete i vyhrávat a limit nedostaneteSázková kancelář má na udělování limitů risk department, tedy oddělení, které se věnuje právě rizikovým hráčům.

Sázení na internetu má hlavní nevýhodu v tom, že sázkové kanceláře vědí všechno o konkrétním hráči. Pokud byste někdy dostali limit od sázkové kanceláře, tak si můžete peníze bez problémů z vašeho hráčského účtu vybrat. Pokud bude pro vás udělen limit příliš nízký, tak si musíte najít jinou sázkovou kancelář. Ideální je sázet v profesionální sázkové kanceláří resp. burze sázek, kde jsou však odvozené sázky oproti ostatním sázkovým kancelářím v menším počtu. Dalším řešením je sázení na pobočce, kde však budete muset platit manipulační poplatek. Drtivá většina hráčů takový limit nikdy nedostane a proto se tím netřeba vůbec zabývat, pokud nejste např. arber (hráč vyhledávající arbitrážní sázky resp. sure bets). Pokud jsou vám tyto pojmy cizí, tak doporučujeme nastudovat slovník pro sázkaře.

Co je profesionální sázková kancelář?

Profi sázková kancelář (např. Pinnacle Sports) umožňuje podávat hráčům vysoké sázky s vynikajícími kurzy, aniž by byl hráč nějakým způsobem omezován resp. limitován. Na druhou stranu profesionální sázkové kanceláře nikdy nebudou disponovat velkým počtem odvozených sázek (např. poločas/konečný výsledek, přesné skóre). I z tohoto důvodu hráči raději sázejí v tzv. rekreačních sázkových kancelářích jako Bet365, Fortuna nebo Tipsport.

Co je burza sázek?

V burze sázek sázejí hráči navzájem proti sobě. Samotná burza, kde to celé probíhá (např. Betfair) si účtuje určité procento z vítězných tiketů. Jelikož hráči hrají proti sobě, tak vás nemá kdo limitovat. Burza sázek (betting exchange) bude velmi ráda pokud budete stále vyhrávat. Nevýhodou takové burzy je, že při menších ligách bude velký problém některé sázky podat nakolik bude chybět nabídka. Na uzavření sázky je třeba dva hráče, vás a ještě jednoho (ten co nabízí kurz nebo uzavře sázku s vaším nabízeným kurzem).

Která strategie sázení je nejlepší?

Pro vás je nejpodstatnější, aby měl kurz/tip hodnotu (value). Takový kurz je pak důležitý pro různé strategie sázení včetně Kellyho kritéria, které se doporučuje pokročilejším sázejícím. Odepisováním tipů se můžete inspirovat, ale nikdy nedosáhnete úspěch. Úspěšní sázkaři pracují sami se svými statistikami, s vlastním vyhledáváním chyb bookmakerů resp. zajímavými kurzy. Důležité je, abyste se spoléhali sami na sebe! Sázení je něco jako investice a proto byste neměli do jednoho tipu investovat více než 5 % banku (doporučuje se 3-4 %).

Jaké druhy sázek jsou nejpopulárnější?

U každého je to individuální, protože najdete i sázkaře, kteří sázejí pouze na střelce gólů. Mezi nejčastější sázky však patří sázky na vítězství (včetně prodloužení), 1X2, asijské handicapy, sázky na góly (méně/více resp. under/over), první poločasy nebo klasické evropské handicapy. O sázkách si můžete přečíst v článku druhy a typy sázek, kde najdete i informace o možnostech tiketů (např. skupinové systémové sázky, podmíněné a nepodmíněné sázky). Pokud se ptáte zda jsou populárnější live sázky nebo předzápasové sázky, tak více než 60 % procent podaných tiketů tvoří právě live sázky.

Co jsou live sázky?

Live sázení umožňuje sázet během zápasu, tedy uzavíráte sázky v průběhu zápasu. Při live sázení můžete často sledovat přímý přenos z daného zápasu. Live sázení (po ang. live betting) je pro sázkové kanceláře velmi důležité, protože live sázky tvoří nadpoloviční většinu všech uzavřených sázek.

Co je live streaming?

Na sázky během zápasu navazují přímé přenosy ze zápasů (live streaming). Pokud máte účet v sázkové kanceláří a splňujete podmínky pro shlédnutí přímého přenosu (např. máte peněžní zůstatek na účtu), tak můžete sledovat live přenos (pokud je k dispozici). Při sledování přenosu můžete také na daný zápas uzavírat sázky. Živé přenosy ale nejsou k dispozici na všechny live události. Sportovní přenosy můžete většinou sledovat i na mobilních telefonech resp. tabletech.

Dá se přes mobilní telefon plnohodnotně sázet?

Dnes již většina sázkových kanceláří má web stránky přizpůsobené pro mobilní telefony nebo mají dostupné aplikace ke stažení. Mobilní sázení je tedy plnohodnotné sázení, ale může se stát, že některé funkce nejsou přes aplikace ke stažení dostupné. Je to z důvodu, že vývoj aplikace se provádí odděleně (dříve či později bude však každá funkce dostupná i pro download aplikaci). Mobilní kurzová nabídka je totožná s kurzovou nabídkou na webu.

Vyplatí se kupovat placené tipy?

Předtím než začnete odebírat od někoho tipy, tak byste si měli zjistit co nejvíce informací, protože se sázkařským servisy je spojených množství problémů. Pro vás je nejdůležitější to, zda dokážete podat včas tip na zápas dodaný sázkařským servisem. Po čase se může změnit kurz a vy už nedosáhnete takové výsledky jako sázkařský servis. Některé servisy dodávají tipy během zápasu (live sázky) a to by mohl být velký problém. Natrefit na kvalitní sázkařský servis je vzácné a obecně se budete spíše setkávat s podvodníky.

Jsou výše sázek a maximální výhry v každé sázkové kanceláře stejné?

Ne, každá sázková kancelář má své vlastní limity. Co se týče vysokých sázek, tak nejlépe jsou na tom profesionální sázkové kanceláře (např. Pinnacle Sports) nebo anglické sázkové kanceláře (např. Bet365). Zde si můžete podat sázky na anglickou Premier League i za několik sta tisíc Kč. Limity ve Fortuně a Tipsportu jsou většinou v tisících Kč a větší sázky půjdou vždy ke schválení.

Při určování maximálních výher vycházejí hlavně anglické sázkové kanceláře z toho, jakou ligu tipujete (max. 2.000.000 GBP). Pokud podáváte tiket s několika tipy, tak pak rozhoduje limit maximální výhry ligy, která ho má nejnižší. Jiné sázkové kanceláře mají jeden celkový limit na všechny sporty či ligy (např. Tipsport, Fortuna). Tipsport má limit 10.000.000 Kč a Fortuna 5.000.000 Kč.

Založit účet Recenze Posílejte peníze rychle, bezpečně a bez poplatků
Aktuální bonusy
Tipsport bonus

500 Kč zdarma za registraci

Tipsport nabízí 500 kč na vaše první sázky za plnohodnotnou registraci.

Fortuna bonus

6.300 Kč zdarma

Za registraci získate 300 Kč zdarma a když vložíte 3.000 Kč získate dalších 6.000 Kč.

Betano bonus

1.000 Kč za registraci + 3.000 Kč bonus

3.000 Kč + 500 Kč sázka zdarma + 500 za verifikaci s kódem: EURO

Další bonusy
Nejnovější příspěvky na fóru
Pokerstrars.com , Betonline.ag , SBO , betfair.com alebo skus betinasia.com...
Otázka k zahraničnému stávkovaniu
Skus betinasia.com ak vies anglicky chod na arbusers.com je tam sekcia o...
Ako stavkovat u zahranicnych stavkovych...
Ani neviem kolko som bol v pluse mal som ho aj 15 rokov, no v posledných...
Bet365 dali mi limity
Copyright © 2011-2024 SazkoveKancelare.com Mapa stránek | Podmínky používání | RSS | FAQ | Kontakt