Sázky na volby 2023 – jak sázet politiku, druhy sázek + NAŠE TIPY

Vysvětlíme vám, jak si vsadit na politiku v sázkových kancelářích. Jaké druhy sázek na volby si můžete podat a co udělat předtím, než si podáte tiket?

Jak sázet na volby – NÁVOD, druhy sázek + naše tipy

Jak sázet na volby v sázkových kancelářích?

Existuje několik základních pravidel, která by měl znát každý sázející hráč ještě předtím, než si podá sázky na své favority ve volbách.

Kurzy na volby najdete v nabídce všech sázkových kanceláří – a výjimkou nejsou ani kurzy na parlamentní volby na Slovensku v roce 2023.

Vsaďte si na volby 2023 na Slovensku
Získejte bonus za registraci a sázejte na vaše favority ve volbách

Jelikož sázky na politiku patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější, můžete tipovat výsledky voleb online nejen na Slovensku a v Česku, ale také v zahraničí.

Chcete si podat sázky na parlamentní volby i vy? Neváhejte a sázejte na volby s předstihem!


📢 Politická událost Slovenské parlamentní volby 2023
🗓️ Termín voleb 30. září 2023 (sobota)
🕗 Trvání mandátu 4 roky
✔️ Počet kandidujúcich politických stran 24
👉 TOP kurzy na volby 2023 Tipsport Fortuna Chance
📊 Průzkum preferencí Zobrazit
〽️ Kurzy a sázky na volby na Slovensku Sázejte s námi

Samozřejmě, že budete mít možnost podat si i LIVE sázky přímo během voleb, kurzy na volby však již mohou být upraveny a nemusí být pro hráče tak atraktivní.

Na Slovensku při parlamentních volbách v roce 2020 nejvíce vydělali sázející hráči, kteří si vsadili s dostatečným předstihem před volbami a kurzy byly mimořádně zajímavé.

V sázkové kanceláři Tipsport sázkař tipoval vítězství OĽANO ještě s kurzem 36.00, vyhrál tedy nakonec 3.600 €. Ještě odvážnější byl však sázející z Košic, který vsadil na vítězství strany Igora Matoviče 1.000 € při kurzu 27.00 – po volbách tak získal od sázkové kanceláře Niké výhru 27.000 EUR.

Jak si vsadit na volby v roce 2023?

1. Vyberte si nejlepší sázkovou kancelář

Pokud si chcete vsadit na volby online (např. parlamentní volby v roce 2023), prvním potřebným krokem je registrace v některé ze sázkových kanceláří, které působí na českém trhu.

Sázky na volby 2023

Nejširší nabídku kurzů a typů sázek na volby naleznete již tradičně v nejoblíbenějších a nejlepších sázkových kancelářích v Česku – Tipsport a Fortuna.

Dobrá nabídka sázek na volby je i v Chance a SazkaBet. SynotTip a Betano zatím kurzy a sázky na předčasné parlamentní volby na Slovensku v roce 2023 nevypsali.

SázkováVstupní bonusExtra bonus zdarmaZískat bonus
100 % 50.000 Kč 300 Kč Aktivace
200 % 6.000 Kč 300 Kč Aktivace
100 % 3.000 Kč 850 Kč Aktivace
100 % 2.000 Kč 200 Kč Aktivace
100 % 10.000 Kč 500 Kč Aktivace
100 % 10.000 Kč 1.000 Kč Aktivace

Za nás určitě doporučujeme sázkové kanceláře TIPSPORT a FORTUNA, které patří k nejlepším sázkovým kancelářím na trhu. Navíc nabízejí pro každého nového hráče bonus zdarma ve formě bonusu za registraci.

Vy tak nemusíte vkládat žádné peníze – jednoduše se pouze zaregistrujete a ihned si můžete vsadit například vítěze voleb na Slovensku v roce 2023.

2. Analyzujte průzkumy, TV diskuse + volby ze zahraničí

Politické průzkumy

Pokud chcete vyhrát a vytvořit správné sázky na volby, určitě doporučujeme sledovat průzkumy agentur, které zveřejňují politické průzkumy. Ty vám mohou napovědět další vývoj v preferencích jednotlivých stran a to jak sázet na volby.

Týká se to zejména voleb, které se budou konat na území ČR – ať už půjde o Volby do Poslanecké sněmovny 2025, Volby do Evropského parlamentu 2024 nebo důležité prezidentské volby. V průzkumech ale můžete sledovat i vývoj preferencí kandidátů na Krajské volby 2024.

Jak vypadají preference kandidujících stran do voleb 2023?

Pozor si ale dávejte na to, jak dlouho jednotlivé agentury vydávající průzkumy působí na trhu, zda mají zkušenosti s politickými průzkumy a mají správnou metodiku a práci s daty. Jinak se může jednoduše stát, že vámi předpokládané výsledky budou mít daleko od oficiálních výsledků voleb.

Rovněž pamatujte na to, že průzkumy preferencí stran (nebo jednotlivých kandidátů) odrážejí aktuální náladu voličů a nejde o předpovědi výsledků voleb. Je třeba sledovat dlouhodobý trend vývoje preferencí jednotlivých politických stran nebo kadidátů, abyste si udělali lepší obraz o tom, zda jednotlivé strany do voleb mají potenciál pro zisk dalších hlasů nebo případně hlasy postupně ztrácejí.

Jak se vyvíjejí preference politických stran za poslední rok před konáním předčasných parlamentních voleb na Slovensku?

Televizní debaty

Nezapomeňte ani na sledování televizních politických diskusí. Pro politické strany bude důležité dostat se na televizní obrazovky zejména těsně před volbami, neboť podle studie dokáží tyto debaty utvrdit nebo odradit od volby konkrétní politické strany nebo kandidáta množství voličů.

Na Slovensku v roce 2020 poslední politické diskuse dokázali podle studií před volbami ovlivnit až 1/3 voličů.

V roce 2023 odvysílají těsně před volebním moratoriem finále volební kampaně televize Markíza a RTVS a to 26. a 27. září 2023. V rádiu Expres (ve spolupráci s deníkem SME) bude poslední debata 26. září ve 12:00 již tradičně s Branislavem Závodským.

Velkého finále se zúčastní pouze strany s nejvyšším počtem hlasů podle průzkumů agentur ze září 2023, pro politiky bude tedy důležité, aby byla jejich předvolební kampaň úspěšná a přetavila se i do výsledků v průzkumech veřejného mínění.

Volby ze zahraničí

Třetím faktorem, který může ovlivnit výsledky voleb na Slovensku, je volba poštou. Platí to pro lidi ze Slovenska žijící v zahraničí, kteří chtějí volit některou ze stran nebo kandidátů v daných volbách. Tento faktor je nutné brát v úvahu zejména při parlamentních volbách, které se na Slovensku konají 1× za 4 roky (pokud se nejedná o předčasné volby).

V roce 2023 projevilo zájem o odevzdání hlasu rekordní počet 73 tisíc lidí – to může představovat až 2,5 % hlasů v případě, kdy by byla účast stejná jako v minulých volbách v roce 2020.

Takový počet voličů by mohl rozhodnout o vítězi voleb, ale také o tom, zda se strany s nižšími preferencemi dostanou do parlamentu.

Pamatovat je třeba zejména na to, že lidé žijící v zahraničí mají tendenci volit více středopravé strany než např. PS nebo SaS. Pro strany SaS, SNS, SME rodina nebo KDH by získání alespoň části těchto voličů mohlo pomoci dostat se do parlamentu.

3. Najděte kategorii „Politické sázky“

Jak sázet na volby online v sázkových kancelářích? Po registraci a přihlášení do hráčského účtu sázky a kurzy na volby naleznete v kategorii „Společenské sázky“ (případně „Politika“ nebo „Ostatní sázky“), na které vypisuje kurzy každá dobrá sázková kancelář.

Sázky na parlamentní volby 2023 u Tipsportu
Sázky na parlamentní volby 2023 u Tipsportu

V sázkových kancelářích už nemusíte sázet pouze sport. Pokud se zajímáte více o politiku a vyznáte se v ní, podejte si sázky na společenské a politické dění. Výhodou je, že nejste omezeni jen na domácí dění, ale tipovat můžete volby nebo společenské dění po celém světě.

Vsadit si tak můžete na to, jak dopadnou volby prezidenta v USA, jak skončí Volby do Poslanecké sněmovny nebo prezidentské volby v Česku nebo letos na to, jak dopadnou předčasné volby 2023 na Slovensku. Chybět ale nebudou ani prezidentské volby na Slovensku 2024, Volby do Europarlamentu (2024) nebo Krajské volby (2024).

Jaké další tipy naleznete ve společenských sázkách?

Do této kategorie sázek však patří i tipy na různé společenské události – například. který fotbalový hráč vyhraje Zlatý míč v daném roce nebo kdo se stane v hlasování BBC sportovcem roku.

Nechybí ale dokonce tipování na SuperStar nebo StarDance, případně sázky na to, kdo získá Oscara, Emmy a mnohé další.

4. Zvolte si správný druh sázky na volby

Nejvíce vypsaných kurzů a typů sázek před začátkem voleb naleznete v největších a nejlepších českých sázkových kancelářích Tipsport a Fortuna.

Těsně za nejlepšími následuje s dobrou nabídkou kurzů a sázek na volby i Chance a SazkaBet. V Betano a SynotTip (zatím) kurzy na volby na Slovensku nenajdete.

Hráči se v sázkových kancelářích nejčastěji utkají s těmito sázkami a tipy na volby:

  • Počet hlasů v procentech – dostane se strana do parlamentu nebo ne:

Tato sázka je zcela jasná – strany do voleb kandidují s jasným cílem dostat se do parlamentu nebo poslanecké sněmovny, a tak musí pokořit právě tuto hranici. Strana, která kandiduje samostatně musí pokořit hranici 5 %; strany vstupující do voleb jako koalice alespoň 7 %.

  • Která strana získá ve volbách nejvíce hlasů (kdo vyhraje volby):

Tradiční sázka na vítěze parlamentních voleb podle počtu hlasů (na základě oficiálních výsledků).

  • Umístění do 2. a 3. místa podle počtu hlasů:

Podobný tip jako předchozí – v tomto však hráči tipují stranu, která se umístí podle oficiálních výsledků v celkovém pořadí do 2. nebo 3. místa.

  • Kdo bude první premiér s důvěrou NR SR po volbách:

Tipujte politika, který se stane premiérem po volbách. Tradičně dostává pověření k sestavení vlády od prezidenta vítěz voleb. Může se však stát, že se vítězné straně politická jednání nepodaří, nezíská koaličních partnerů a většinu v parlamentu a novým premiérem se nakonec stane někdo úplně jiný.

  • Porovnání politických stran – která skončí lépe umístěna podle procent:

Jednoduchá sázka, ve které budete tipovat, která z dvojice politických stran kandidujících ve volbách získá více hlasů.

  • Kolik volebních subjektů bude v parlamentu po volbách:

Tipujte, kolik stran se dostane do parlamentu a pokoří hranici potřebnou ke zvolení.

Sázky na volby 2023

5. Podejte si sázky

Když máte za sebou všechny předchozí body – jste zaregistrováni v sázkové kanceláři, máte za sebou analýzu průzkumů a vývoje preferencí a vybrali jste si i sázku, kterou chcete podat, jste připraveni podat si tiket.

Návod, jak postupovat, když si chcete vsadit a tipovat volby v roce 2023:

1. Přihlašte se do vašeho hráčského účtu v sázkové kanceláři.

2. V menu klikněte na kategorii „Společenské sázky“ (případně Ostatní sázky, Parlamentní volby, Politika, ...) ve které naleznete sázky na vámi vybrané volby (např. i předčasné parlamentní volby 2023).

3. Zvolte vámi vybranou sázku na volby (Sázka na vítěze, Dostane se politická strana do parlamentu Ano – Ne, Kdo bude první premiér s důvěrou NR SR a další).

4. Nastavte částku, kterou chcete vsadit.

5. Uzavřete váš tip na parlamentní volby 2023.

Postup sázení na volby u Tipsportu
Jak sázet na volby v sázkové kanceláři Tipsport

Naše tipy na parlamentní volby 2023

SMER-SD

Navzdory mnoha skandálům z minulosti se strana SMER-SSD (slovenská sociální demokracie) vrátila zpět na výsluní a dlouhodobě (a neustále) od posledních parlamentních voleb v průzkumech roste. Od jara 2023 se dostala na první místo volebních preferencí a zatím to nevypadá, že by ji mohl někdo ohrozit.

I během letních měsíců politické průzkumy ukazují stoupající reference a pokud bychom si měli vsadit na stranu SMER-SD, určitě volíme sázku, že získá nejvíce hlasů – s kurzem 1.57 v Tipsportu nebo 1.52 ve Fortuně jde téměř o sázku na jistotu.

Zastavit stranu SMER-SD na cestě za vítězstvím ve volbách by mohl jedině velký skandál nebo odhalení, který by razantně změnil nastavení voličů – nic takového však neočekáváme.

NÁŠ TIPTipsportFortuna
SMER-SD získá najvíc hlasů v parlamentních voľbách 2023 1.57 1.52

Progresívne Slovensko

Pravděpodobně největší soupeř strany SMER v nadcházejících volbách. Dlouhodobě v průzkumech pozvolna roste, tempo růstu začalo zrychlovat od jara 2023 až na současných přibližně 17 %.

Pokud si chcete vsadit na stranu PS, doporučujeme podat sázku na volby, že PS nezíská nejvíc hlasů (nestane se vítězem voleb) s kurzem 1.41 v sázkové kanceláři Tipsport nebo 1.38 v sázkové kanceláři Fortuna.

Na stranu SMER ztrácí zatím PS v průzkumech značné množství hlasů a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se tento trend měl změnit. Šance, že by mohla nějaká strana ohrozit SMER, je velmi malá.

NÁŠ TIPTipsportFortuna
PS nezíská najvíc hlasů ve volbách 1.41 1.38

HLAS-SD

Strana HLAS Petra Pellegriniho dlouho figurovala v průzkumech agentur na prvním místě, její pasivita se však časem přestala vyplácet a těsně před volbami jí v preferencích dochází dech. V minulosti strana atakovala i hranici 20 %, v posledních průzkumech je míra podpory ne daleko od 10 %.

V případě strany HLAS bychom si vsadili na jistotu, že se strana Petra Pellegriniho umístí do 3. místa podle počtu hlasů s kurzem 1.67 v Tipsportu nebo 1.75 ve Fortuně.

Sázka pro odvážnější by mohla být na to, že strana HLAS zvrátí nepříznivý vývoj, podaří se jí přeskočit stranu PS a skončí nakonec do 2. místa. Zde už najdeme atraktivnější kurzy 5.60 v Tipsportu a 6.00 ve Fortuně.

NÁŠ TIPTipsportFortuna
HLAS-SD – Umístění do 3. místa podle počtu hlasů  1.67 1.75

OĽANO A PRIATELIA (OĽANO, Kresťanská únia a Za ľudí)

Strana OĽANO A PRIATELIA se rozhodla jít do voleb jako koalice OĽANO, Křesťanské unie a strany Za ľudí – potřebuje tak ve volbách získat minimálně 7 % hlasů, aby se dostala do parlamentu.

Strana Igora Matoviče je pro mnohé symbolem nekompetentnosti a (podle nás) existuje velká šance, že jí mnozí voliči vystaví v těchto volbách za její vládnutí i adekvátní vysvědčení. V průzkumech se tato nová koalice pohybuje kolem 7 % a my sázíme, že se do parlamentu nakonec nedostane s pěkným kurzem 2.11 v sázkové kanceláři Tipsport.

NÁŠ TIPTipsportFortuna
OĽANO A PRIATELIA – počet hlasů Méně než 7,01 % 2.11 2.01

SME rodina

Strana Borise Kollára se dlouhodobě pohybovala v politických průzkumech kolem hranice 6 – 7 %, v posledních 2 měsících ale také přišel pokles preferencí. Částečně k tomu mohla přispět i aféra s jednou z bývalých partnerek šéfa strany Borise Kollára.

Tato strana bude mít letos podle nás těžký úkol, aby se do parlamentu vůbec dostala. My spíše věříme, že budou hlasy straně chybět a sázíme, že strana získá v předčasných parlamentních volbách 2023 méně než 5,01 % hlasů s kurzem 2.16.

NÁŠ TIPTipsportFortuna
SME rodina – počet hlasů Méně než 5,01 % 2.16 1.65

Sázka na volby – počet volebních subjektů v parlamentu

Velmi zajímavá sázka na volby je i tip, ve ktorém tipujete počet politických stran, které sa probojují do parlamentu. Podle preferencí se dá předpokládat, že jistotu zvolení mají zatím pouze 4 strany. Naopak, až 5 politických stran (OĽANO, KDH, Sas, SNS a SME rodina) se pohybuje v průzkumech s menšími odchylkami kolem hranice volitelnosti.

I v případě, že by se 2 z těchto stran probojovali do parlamentu, stále by bola vaše sázka na to, že se do parlamentu dostane méně než 7 politických stran výherní – a to s hodnotným kurzem 2.98 v Tipsportu.

NÁŠ TIPTipsport
Počet volebních subjektů v parlamentu – Méně než 6 6.56
Počet volebních subjektů v parlamentu – Méně než 7 2.98

6. Počkejte si na oficiální výsledky

Po skončení už stačí jen počkat na oficiální výsledky voleb ze kterých se také dozvíte kdo vyhrál volby. Všechny sázkové kanceláře se řídí při vyhodnocování sázek a tipů pro volby oficiálními výsledky, které přinesou a vyhlásí příslušné kompetentní instituce.

V Česku oficiální výsledky voleb vyhlašuje Státní volební komise zpravidla druhý den po volbách.

Vsaďte si na slovenské parlamentní volby 2023
Kliknutím budete přesměrováni na Tipsport.cz

Nejčastější otázky a odpovědi

1️⃣ Kdy se konají předčasné volby 2023?

Parlamentní volby na Slovensku se uskuteční v sobotu 30. září 2023. Již tradičně by se měly volební místnosti otevřít v 7:00 a zavřít ve 22:00 večer.

2️⃣ Kde najdete sázky na volby?

Sázet výsledky voleb můžete v každé dobré české sázkové kanceláři. Nejširší nabídku sázek naleznete již tradičně v nejlepších a nejoblíbenějších sázkových kancelářích Tipsport a Fortuna.

3️⃣ Jaké sázky jsou vypsány na předčasné parlamentní volby v roce 2023?

Už dávno sázkové kanceláře nevypisují kurzy pouze na vítěze voleb. Vsadit si můžete i na to, která strana skončí do 2. nebo 3. místa, kdo bude prvním premiérem po volbách s důvěrou NR SR, které strany se do parlamentu nedostanou a mnohé další.

Založit účet Recenze Posílejte peníze rychle, bezpečně a bez poplatků

Aktuální bonusy

Tipsport bonus

300 Kč zdarma za registraci

Tipsport nabízí 300 kč na vaše první sázky za plnohodnotnou registraci.

Fortuna bonus

6.300 Kč zdarma

Za registraci získate 300 Kč zdarma a když vložíte 3.000 Kč získate dalších 6.000 Kč.

Betano bonus

850 Kč za registraci + 3.000 Kč bonus

3.000 Kč + 300 a 500 Kč sázka zdarma + 50 točení s kódem: LIGA500

Další bonusy

Nejnovější příspěvky na fóru

Being a loyal reader of this blog, I can affirm that it consistently...
2 ucty u Doxxbet
ja tam tipujem stále. Príjmy daniť nemusíš a samozrejme že je to bezpečne....
BET 365
Dobry den mam v plane si v mojom bare zriadit stavkovu kancelariu NIKE,...
Robim v bare kde je stavkova , alebo niekde inde
Copyright © 2011-2023 SazkoveKancelare.com Mapa stránek | Podmínky používání | RSS | FAQ | Kontakt