Fortuna liga 2019/20 – formát, pravidla, kurzy a přímé přenosy

Fortuna liga 2019/20 – formát, pravidla, kurzy a přímé přenosy

Nová sezóna Fortuna ligy 2019/2020 začala 12.7.2019 výhrou FK Jablonec v zápase proti Bohemians Praha (2:0). Největším favoritem na zisk titulu bude i v 27. ročníku 1. české fotbalové ligy dvojice Slavia a Plzeň. Zda se přidá k této dvojici i další tým uvidíme v průběhu sezóny. Poslední kolo základní části se odehraje 25. dubna 2020.

Ročník 2019/2020 je již druhou sezónou, která se hraje v rámci nového formátu a dokonce přicházejí letos na scénu i některé zcela nová pravidla. Vše o novém formátu, nových pravidlech ale i o tom, kde můžete sledovat Fortuna ligu se dozvíte v našem článku.

Formát Fortuna:Ligy

V minulé sezoně prošel formát Fortuna ligy v Česku velkou změnou. A stejně jako loni i celý ročník 2019/2020 bude rozdělen na dvě části:

1. Základní část

Pozestává z 30 kol a zúčastní se jí 16 klubů, přičemž se bude hrát systémem každý s každým doma a venku.

2. Nástavbová část

Po základní části budou fotbalové kluby podle pořadí rozděleny do tří skupin:

a) Skupina o titul (1. až 6. místo)

Každý tým hraje s každým, ale pouze jedno kolo. Kluby, které skončí na prvních třech místech mají výhodu v počtu zápasů na domácím stadionu (až 3 zápasy doma, týmy na 4. až 6. místě budou hrát doma pouze 2 zápasy). Týmem zůstávají body ze základní části.

b) Skupina o Evropu (7. až 10. místo)

Hraje se vyřazovacím způsobem na 2 zápasy (7. tým proti 10. a 8. proti 9. týmu). Vítězné týmy z těchto "dvojzápasu" postupují do "finálového zápasu" – vítěz postupuje do kvalifikačního zápasu o účast v Evropské lize UEFA.

c) Skupina o záchranu (11. až 16. místo)

Hraje se systémem každý s každým, ale pouze jedno kolo. Týmy z lepších příček v tabulce (11. – 13.) budou hrát 3 domácí zápasy a týmy z posledních příček 2 domácí zápasy (14. – 16.). Týmem zůstávají body ze základní části. Poslední tým sestoupí přímo do nižší soutěže a týmy ze 14. a 15. místa budou hrát baráž o setrvání v nejvyšší lize s druhým a třetím týmem F:NL (Fortuna:Národní ligy)

Pro rychlé pochopení celého formátu Fortuna:Ligy vám doporučujeme video z isport.cz

V případe, že budou mít mužstva stejný počet bodů po základní a nástavbové části, o konečném pořadí budou rozhodovat tyto faktory:

 1. Vyšší počet bodů získaných v základní části
 2. Vyšší počet bodů získaných ve vzájemných zápasech v základní části
 3. Gólový rozdíl ze vzájemných zápasů v základní části
 4. Vyšší počet vstřelených branek ve vzájemných zápasech v základní části
 5. Vyšší brankový rozdíl ze všech zápasů (základní + nástavbová část)
 6. Vyšší počet střelených branek v celé soutěži (základní + nástavbová část)
 7. Vyšší umístění v soutěži Fair-play
 8. Los

Fortuna liga a nová pravidla

Po změně formátu ligy v roce 2018/2019 přišli do platnosti nová pravidla pro sezónu 2019/2020, které schválila mezinárodní pravidlové organizace IFAB. Přečtěte si některé z těch nejdůležitějších.

Střídaní

Hráč je po novém povinen opustit hrací plochu co nejkratčí možnou cestou. Existují však i výnimky:

 • pokud se hráč zraní, nepůjde nejkratší možnou cestou, pokud by se tím prodloužila cesta do kabin na ošetření,
 • nebo v případě, pokud se hráč nachází u fanouškovského sektoru druhého týmu a jsou obavy o jeho bezpečnost

Tresty pro funkcionáře

Kromě žlutých a červených karet pro hráče už po novém může obdržet stejný trest i trenér, případně jiný funkcionář uvedený v zápise. Trestem bude vykázání na tribunu nebo stop na další zápas.

Ošetření zraněného hráče

Po novém už hráč, který je ošetřován nemusí opustit hrací plochu, pokud jde kopat penaltu.

Penalty

Brankář musí být v okamžiku kopnutí penalty alespoň částí jedné nohy na úrovni brankové čáry (dříve musel být brankář oběma nohama). Dorážky jsou povoleny i nadále.

Zeď

Zeď už nebude více tvořená z hráčů obou mužstev. Pokud bude obrannou zeď tvořit 3 a více hráčů, pak bude moci být útočící hráč nejblíže 1m od zdi. Předejde se tak možným konfliktům a průtahům hry.

Rozhodčí

Po novém už rozhodčí nebude součástí hry. Po dotyku míče rozhodčím se hra vždy přeruší – pokračovat se bude pouze v případě, že se k míči nedostane druhý tým nebo tým nejde do šance.

Hra rukou

Hra rukou se bude pískat vždy pokud bude ruka v úrovni nad ramenem (výjimkou bude pouze situace při odkopu nebo odhlavičkovaní). Gól při neúmyslné ruce platit nebude a stejně ani gól, kdy po ruce vznikla výhodná situace, z níž byl gól vstřelen.

Odkop od brány

Po novém už mohou týmy rozehrávat i nakrátko. Při odkopu od brány už tak nemusí míč opustit  pokutové území, aby se ho mohl dotknout další hráč.

Los

Po novém si ten, komu "padne" mince před začátkem zápasu může vybrat stranu nebo míč (dosud si mohl tým, který los vyhrál vybrat pouze stranu).

Fortuna liga – všechny důležité informace

Prostřednictvím níže uvedených odkazů najdete všechny důležité a aktuální informace o právě probíhajícím ročníku Fortuna ligy.

Tabulka Fortuna:Liga

Tabulku poskytuje SofaScore.com

Fortuna liga kurzy

Kurzy k jednotlivým zápasům najdete vždy vypsány minimálně týden před konkrétním kolem. Na webu iFortuna.cz můžete vidět přímo pod kurzy nejbližšího kola resp. programem Fortuna ligy aktuální tabulku české fotbalové ligy, která vám může být nápomocná.


Živé přenosy z Fortuna ligy

Fortuna:Liga v televizi

Živé přenosy z Fortuna ligy budete moci celý rok sledovat na televizní stanici O2 TV Sport. V této sezoně uvidíte na O2 TV více než 240 živých přenosů. Páteční předehrávky bude vysílat vždy ČT Sport.

Fortuna liga online

Pokud chcete sledovat Fortuna ligu přes live stream na internetu, stačí navštívit stránky sázkové kanceláře Tipsport nebo Fortuna a můžete sledovat živé přenosy z každého zápasu Fortuna:Ligy ročníku 2019/2020.

Sleduj live stream z Fortuna:Ligy

Fortuna:Liga sestřih

Pokud nestihnete pro různé povinnosti přímé přenosy v televizi nebo na webu, sestřihy ze zápasů si můžete prohlédnout na internetových stránkách iSport.cz.

Soutěže s Fortuna ligou

Fotbalová střelnice

Soutěž, jejíž dějištěm je speciální soutěžní fanzóna během zápasů Fortuna:Ligy. Sestavíte tím, který může mít 2 až 10 hráčů a vaším úkolem bude vstřelit za 1 minutu co nejvíce branek. Nebude to ale tak jednoduché – góly musíte vstřelit z voleje po odrazu míče od trampolíny.

Vyhrát můžete sázenky, vstupenky, fotbalové dresy nebo například poukázky na nákup ve fanshopu.

Soutěž Megatrefa

Každé kolo bude vaším úkolem uhodnout přesné výsledky 6 vypsaných zápasů daného kola. Pokud správně uhodnete výsledky všech zápasů, vyhráváte hlavní cenu kterou je jackpot několik stovek tisíc Kč.

Pokud žádný sázející neuhodne všechny výsledky správně, jackpot se navýší o 50 000 Kč a prvních 40 hráčů získá následující výhry:

 • 1. až 3. místo - voucher na O2 TV na 3 měsíce + 500 Kč na hráčský účet u Fortuny
 • 4. až 40. místo – 250 Kč na hráčský účet u Fortuny

Účast v soutěži je zcela zdarma – jedinou podmínkou je mít hráčské konto v sázkové kanceláři Fortuna. Pokud ho nemáte, stačí se zaregistrovat. Do 5 minut máte účet hotový – stačí ho už pouze ověřit na jakékoliv pobočce Fortuna.

Tipovačka

Soutěž je určená pro sázející, kteří jsou registrováni na www.prihraj.cz (zároveň je nutné mít hráčské konto na iFortuna.cz). Stačí se přihlásit a trefit správné výsledky daného kola. Nejlepší tři sázející vyhrají:

1. místo – 500 Kč na hráčský účet v sázkové kanceláři Fortuna
2. místo – 300 Kč na hráčský účet v sázkové kanceláři Fortuna
3. místo – 100 Kč na hráčský účet v sázkové kanceláři Fortuna

Zeptejte se nebo vyjádřete svůj názor

Založit účet Recenze Posílejte peníze rychle, bezpečně a bez poplatků

Aktuální bonusy

Tipsport bonus

150 Kč zdarma za registraci

Tipsport nabízí 150 kč na vaše první sázky za plnohodnotnou registraci.

Fortuna bonus

900 Kč zdarma + 50 free spins

Stačí když se plnohodnotně zaregistrujete a vložíte 200 Kč. Fortuna vám dá dalších 900 Kč na vaše sázky.

Další bonusy

Nejnovější příspěvky na fóru

Ahojte, mal by som zaujem o verifikovane ucty TipSport Ak to ma niekto v...
Odkupenie uctov TipSport
Mal by som zaujem aj ja o ucty. Moj e-mail je yuditsinko@gmail.com Dakujem!
Ponukate ucty bet 365?
Děkuji za pokyny, také zvažuji otevření účtu Skrill a obdržel jsem několik...
Zvýšenie poplatkov v Skrill
Copyright © 2011-2020 SazkoveKancelare.com Mapa stránek | Podmínky používání | RSS | FAQ | Kontakt