Evropská konferenční liga 2021/2022 – los, program, kurzy, skupiny, tabulky, termíny + kde sledovat zápasy EKL ŽIVĚ

Úplně nová Evropská konferenční liga je tady! Poznejte program zápasů, skupiny EKL, tabulky nebo kurzy na vítěze. Dozvíte se i to, jak sledovat UEFA EKL live v TV nebo na internetu.

Evropská konferenční liga 2021/22 ⚽ program, kurzy, tabulky, skupiny

Evropská konferenční liga UEFA 2021/22 přichází jako nová fotbalová soutěž, která dá evropským klubům další šanci na to, aby se prosadily ve fotbalové Evropě.

Co je konferenční liga? Po slavné Lize mistrů a Evropské lize bude Evropská konferenční liga třetím nejlepším turnajem na starém kontinentu.

Sázky na Evropskou konferenční ligu

Uvidíme v ní fotbalové kluby, které buď vypadly ze dvou prestižnějších evropských soutěží nebo dle ratingu patří právě do této soutěže.

Z českých klubů se v sezoně 2021/22 představí v Evropské konferenční lize UEFA Slavia Praha a Jablonec, kteří postoupili do skupinové fáze. Plzeň a Slovácko se neprobojovali do skupinové fáze přes kvalifikační předkola.


⚽ Událost Evropská konferenční liga 2021/22
🗓️ Skupinová fáze 16. 09. 2021 – 09. 12. 2021
⭐ Play-off  17. 02. 2022 – 05. 05. 2022
🏆 Finále EKL 25. květen 2022, Tirana
💰 Nej kurzy na EL Tipsport nebo Fortuna
📝 Počet tímů 32
📺 TV přenos ČT sport, Sport1, Sport2

Los Evropské konferenční ligy

Podobně jako los Ligy mistrů a Evropské ligy i los Evropské konferenční ligy se bude konat každoročně na konci srpna. Jak probíhá los EKL?

32 klubů bude rozdělených do 4 košů po osm týmů podle žebříčku klubových koeficientů. Platí, že ve skupině se nemohou utkat 2 týmy ze stejné asociace (země) a také, že mužstva z Arménie a Ázerbájdžánu nemohou nastoupit v jedné skupině.

Aby se zajistilo, že 2 týmy nebudou mít výkop utkání ve stejný čas (kvůli televiznímu vysílání) budou skupiny rozděleny na 2 barvy:

 • skupina A až D – červená barva,
 • skupina E až H – modrá barva.

Pokud bude tedy jeden fotbalový klub z dané země vylosován v jedné z červených skupin, druhý fotbalový klub bude automaticky přeřazen do modrých skupin (například dvojice Slavia a Jablonec v sezoně 2021/22).

Kurzy na Evropskou konferenční ligu

Podobně jako kurzy na Ligu mistrů, nebo Evropskou ligu rovněž kurzová nabídka na Evropskou konferenční ligu je dostupná v každé české sázkové kanceláři.

Nezapomeňte však vybírat správně! Určitě vám doporučujeme vybrat sázkovou kancelář s nejlepšími kurzy nebo exkluzivními bonusy. My na českém trhu doporučujeme jednoznačně sázkovou kancelář Tipsport a Fortuna.

V sázkové kanceláři Tipsport si stále můžete podat sázky na celkového vítěze. Zkontrolujte si tabulku s kurzy na EKL a vsaďte si na vašeho favorita na titul v Evropské konferenční lize.

Kromě celkového vítěze EKL si ale můžete v sázkových kancelářích vsadit i na vítěze skupin EKL nebo umístění týmů do druhého místa ve skupině.

TýmKurzTýmKurz
Tottenham 5.00 Alkmaar 20.00
AS Řím 8.00 FC Kodaň 25.00
Rennes 15.00 Basilej 25.00
Slavia Praha 20.00 Gent 25.00
Feyenoord 25.00 Arnhem 40.00
Union Berlín 25.00 Partizan Bělehrad 40.00

TOP sázkové kanceláře v ČR a bonusy
Sázková kancelářVstupní bonus + peníze zdarmaZískat bonus
50.000 Kč + 150 Kč zdarma Registrovat se
600 Kč + 300 Kč zdarma Registrovat se
2.000 Kč + 200 Kč zdarma Registrovat se
5.000 Kč + 500 Kč zdarma Registrovat se
10.000 Kč + 500 + 500 Kč zdarma Registrovat se

Program Evropské konferenční ligy

Konferenční liga UEFA se hraje v podobném formátu jako Liga mistrů a Evropská liga a je rozdělena na 3 hlavní fáze:

 • Kvalifikace na UEFA Europa conference league,
 • Skupinová fáze EKL,
 • Play-off Evropské konferenční ligy.

Chcete poznat jaký má Evropská konferenční liga kalendář? Termíny jednotlivých fází a losování Evropské konferenční ligy najdete rychle a jednoduše v tabulce.

Evropská konferenční ligaSezona 2021/22
Kvalifikace EKL 8. 7. 2021 – 26. 8. 2021
Los skupinové fázy 27. 8. 2021
Skupinová fáze EKL 16. 9. 2021 – 9. 12. 2021
Los playoff o osmifinále 13. 12. 2021
Playoff o osmifinále EKL 17. – 24. 02.2022
Los osmifinále 25. 02. 2022
Osemfinálové zápasy 10. 03. 2022 – 17. 03. 2022
Los čtvrtfinálových dvojic 18. 03. 2022
Čtvrtfinále 07. 04. 2022 – 14. 04. 2022
Semifinálové zápasy 28. 04. 2022 – 05. 05. 2022
Finále Evropské konferenční ligy 25. 05. 2022

Kvalifikace na Evropskou konferenční ligu

Kvalifikační fáze EKL se celkově zúčastní 184 evropských klubů ze všech 55 zemí UEFA. Pokud chce mužstvo postoupit do skupinové fáze, bude se muset probojovat přes 4 kvalifikační předkola – 1., 2., 3. a play-off předkolo EKL.

Česko bude mít k dispozici pro kvalifikaci EKL 2 místenky a naše kluby budou začínat ve 2. předkole. Aby se tedy probojovali až do skupinové fáze, budou muset na své cestě v kvalifikaci porazit 3 soupeře.

Skupiny Evropské konferenční ligy 2021/22

Jak budou vypadat skupiny v Evropské konferenční lize 2021/22? Stejně jako v 2 prestižnějších klubových soutěžích i v EKL uvidíte 32 fotbalových týmů rozdělených do 8 skupin, přičemž v každé z nich budou bojovat o další postup 4 fotbalové týmy.

Skupinová fáze EKL bude trvat od 16. 9. 2021 a poslední kolo ve skupinách odehrají 9. prosince 2021. Stejně jako v Lize mistrů a Evropské lize i v EKL odehraje každé mužstvo zápasy systémem „doma-venku“ s 3 soupeři ve skupině.

Vítěz každé skupiny postupuje ihned do osmifinále, kde EKL pokračuje již tradičně vyřazovacím procesem. Druhé týmy po odehrání skupinové fáze budou bojovat v play off kole o osmifinále proti týmům, které skončily na 3. místě ve skupině Evropské ligy.

Fotbalové kluby z 3. a 4. místa vypadávají po odehrání všech zápasů z EKL.

Pokud mají některé týmy po odehrání zápasů skupinové fáze stejný počet bodů, o postupujících rozhoduje:

 • vyšší počet bodů ze vzájemných utkání,
 • vážený gólový rozdíl daných týmů (góly vstřelené vs. góly inkasované) ze vzájemných zápasů,
 • vyšší počet vstřelených branek ze vzájemných utkání.

Pokud ani jedna z předchozích podmínek nevede k rozhodnutí o postupujících, použijí se k rozhodnutí další kritéria:

 • vyšší gólový rozdíl ze všech zápasů skupinové fáze,
 • vyšší počet vstřelených branek ze všech utkání skupinové fáze,
 • vyšší počet vstřelených branek na hřištích soupeřů ze všech skupinových zápasů,
 • vyšší počet výher ve skupině,
 • vyšší počet výher na soupeřově hřišti ze všech skupinových zápasů,
 • menší počet disciplinárních bodů ze všech zápasů skupiny za červené a žluté karty (červená karta – 3 body, žlutá karta – 1 bod, vyloučení po dvou žlutých kartách – 3 body),
 • vyšší klubový koeficient.

Složení skupin Evropské konferenční ligy

Základní skupiny Evropské konferenční ligy 2021/22

V tabulce se podívejte na aktuální umístění týmů ve skupinách Evropské konferenční ligy.

Skupina A

Tabulku poskytuje SofaScore.com

Skupina B

Tabulku poskytuje SofaScore.com

Skupina C

Tabulku poskytuje SofaScore.com

Skupina D

Tabulku poskytuje SofaScore.com

Skupina E

Tabulku poskytuje SofaScore.com

Skupina F

Tabulku poskytuje SofaScore.com

Skupina G

Tabulku poskytuje SofaScore.com

Skupina H

Tabulku poskytuje SofaScore.com

Vyřazovací fáze

Vyřazovací fáze EKL začíná vyřazovacím kolem o účast v osmifinále. V tomto play off kole nastoupí proti sobě mužstva, které skončily v tabulce skupin EKL na 2. místě proti týmům, které obsadily ve skupinách Evropské ligy 3. místo po odehrání všech zápasů ve skupinové fázi.

Mužstvo, které dvojzápas vyhraje (klasický systém „doma-venku“), postupuje do osmifinále a přehrávající mužstvo vypadává z dalších bojů v pohárové Evropě. Jakým systémem bude fungovat vyřazovací fáze v evropských fotbalových soutěžích najdete na obrázku níže.

Jak funguje play-off evropských fotbalových lig
Jak funguje play-off evropských fotbalových lig

Vyřazovací fáze UEFA Europa conference league pokračuje dál dobře známým systémem v němž hraje daná dvojice týmů o postup systémem – 1 zápas na domácím hřišti a 1 zápas na soupeřově hřišti. Fotbalový tým, který dosáhne v dvojzápasu více gólů, postupuje do další fáze turnaje.

Výjimkou bude finále Evropské konferenční ligy. To se odehraje (stejně jako finále Ligy mistrů nebo finále Evropské ligy) pouze na 1 vítězný zápas na stadionu, který určí UEFA.

Pokud nastane po dvojzápase v playoff situace, že obě mužstva vstřelili stejný počet gólů, nerozhoduje už o postupujících počet gólů na soupeřově hřišti! Na řadu přijde prodloužení a penaltový rozstřel – více informací najdete v našem vysvětlení níže.

Dlouholeté pravidlo zrušeno

Dobře známé pravidlo zvýhodňující mužstvo, které vstřelilo na soupeřově hřišti více gólů už víc neplatí! Fotbalová asociace UEFA dané pravidlo zrušila pro všechny evropské fotbalové turnaje – Ligu mistrů, Evropskou ligu a také nově vzniklou Evropskou konferenční ligu.

Jaký byl princip? Fotbalový klub, který „doma“ prohrál 0:1 a „venku“ vyhrál 1:2 postoupil dále přesto, že bylo celkové skóre z dvojzápasu 2:2. Postup přišel právě díky tomu, že vstřelilo na soupeřově hřišti více gólů.

Od sezóny 2021/22 tak v případě rovnosti skóre po dvojzápase přijde na řadu prodloužení v délce 2 × 15 minut. Pokud se nerozhodne, bude následovat penaltový rozstřel.

Jak sledovat Evropskou konferenční ligu live

Kdo vysílá konferenční ligu? Stejně jako Evropskou ligu, i EKL můžete sledovat živě v televizi. Buď na volně šiřitelných (ČTsport) nebo placených sportovních kanálech (Sport1 a Sport2). Zapnout přímé přenosy z této evropské soutěže si můžete i na vašem mobilu nebo tabletu.

Evropská konferenční liga v TV

Stejně jako přímé přenosy z Evropské ligy uvidíte v televizi na ČTsport i přímé přenosy z nově vzniklé Evropské konferenční ligy. Vysílání bude zaměřeno zejména na české zástupce, to znamená, že v sezóně 2021/22 můžete vidět na obrazovkách ČTsport přenosy ze zápasů Slavie Praha nebo Jablonce.

Kromě volně šířitelného ČTsport ale uvidíte zápasy Evropské konferenční ligy i na placených sportovních programech Sport1 a Sport2. ČT Sport má přitom právo první volby a uvidíte na něm pouze 1 zápas. Sport1 a Sport2 pak vysílají ostatní vybrané zápasy EKL.

Evropská konferenční liga online

Nemůžete sledovat EKL na tv? Výbornou alternativou je i sledování přímých přenosů na mobilu nebo tabletu prostřednictvím oficiální stránky České televize. Díky tomu si můžete užít sledování live streamu z Evropské konferenční ligy prakticky kdekoliv.

POZOR! Live stream EKL ale můžete sledovat na vašem mobilu nebo tabletu pouze z území Česka!

Češi v Evropské konferenční lize

V nově vzniklé soutěži budou české kluby reprezentovat Slavia Praha (ve skupině Union Berlín, Feyenoord a Maccabi Haifa) a Jablonec (ve skupině AZ Alkmaar, Randers a CFR Cluj).

Česko má ale své zastoupení v EKL i díky hráčům, kteří působí v zahraničních fotbalových soutěžích a klubech.

Češi v Evropské konferenční lize v sezoně 2021/22
Fotbalový týmHráč
Slovan Bratislava Jurij Medveděv, Jaromír Zmrhal
Famagusta Josef Hušbauer
Arnhem Tomáš Hájek
Omonia Nikósie Jan Lecjaks

Kolik vydělají fotbalové kluby v Evropské konferenční lize

Ve srovnání s Ligou mistrů a Evropskou ligou má Evropská konferenční liga odměny nejmenší. Přesto, si i menší fotbalové kluby Evropy mohou účastí v EKL značně polepšit.

Celková dotace Evropské konferenční ligy se rozdělí následujícím způsobem:

 • 2.940.000 € získá tým, který postoupí do skupinové fáze Evropské konferenční ligy,
 • 500.000 € za výhru ve skupině nebo 166.000 € za remízu,
 • 650.000 € jako odměna pro vítěze skupiny a 325.000 € pro druhé mužstvo v tabulce,
 • 1.200.000 € získá každý tým postupující do osmifinále,
 • 1.000.000 € získá mužstvo, které se probojuje do čtvrtfinále,
 • 2.000.000 € vydělá každý tým, který se dostane do semifinále,
 • 3.000.000 € získá fotbalový klub, který přehraje ve finále,
 • 5.000.000 € dostane jako odměnu historicky první vítěz finále Evropské konferenční ligy.

Vítězové Evropské konferenční ligy

Vítěz této nové evropské fotbalové soutěže získá místo ve skupinové fázi Evropské ligy v příští sezóně. Toto platí, pokud se daný fotbalový klub nekvalifikuje do Ligy mistrů UEFA díky domácí soutěži.

Finále Evropské konferenčním ligy uvidíte 25. května 2022 v hlavním městě Albánie Tirana na stadionu Kombëtare.

Nejčastější otázky a odpovědi

1️⃣ Kde sledovat Evropskou konferenční ligu?

Evropská konferenční liga je dostupná na sportovních kanálech ČT sport, Sport1 a Sport2. 

2️⃣ Kde najdete nejlepší kurzy na Evropskou konferenční ligu?

Nejlepší kurzy na EKL najdete v sázkových kancelářích Tipsport a Fortuna.

3️⃣ Kdy začíná skupinová fáze EKL?

Skupinová fáze Evropské konferenční ligy v sezoně 2021/22 začala 16. 09. 2021.

4️⃣ Které české týmy nastoupí v Evropské konferenční lize?

V sezóně 2021/22 uvidíte ve skupinové fázi EKL bojovat o postup do vyřazovací fáze Slavia Praha a Jablonec. Ostatní české kluby se neprobojovali do skupinové fáze přes kvalifikační předkola.