Zdanění výher v zahraničí a v tuzemsku po novém. Co se změnilo oproti roku 2019?

Zdanění výher v zahraničí a v tuzemsku po novém. Co se změnilo oproti roku 2019?

Od 1.1.2020 platí v ČR nový zákon o daní z příjmu, který zasáhl i oblast hazardních her. Veškeré změny si můžete přečíst v článku o zdanění výher od 1.1.2020. Za určitých okolností bude nezbytné podávat daňová přiznání a první takové přiznání budete muset podat do 31.3.2021 případně do konce června. Do konce roku 2019 platila oblasti hazardních her níže uvedená legislativa. 

 

Platná legislativa do konce roku 2019

Pro účel zjištění zdaňování výher je třeba vycházet ze zákona 586/1992 o Dani z příjmu fyzických osob. Při zdanění výher se postupuje podle § 10, odst. 3, písmene b, o zdanění výher z kasina, loterie, sázek a podobných her, který říká:

„Od dane jsou, kromě příjmu uvedených v § 4, osvobozeny:

výhry z loterií, sázek a podobných her provozovaných na základě povolení vydaného podle zvláštních předpisů nebo na základě obdobných předpisů vydaných v členských státech Evropské unie nebo dalších státech, které tvoří Evropský hospodářský prostor.

Loterií a ostatními hrami uvedenými v zákoně se rozumí:

  • Tomboly
  • Peněžité, věcné a číselné loterie
  • Výherní hrací přístroje
  • Sázkové hry, u kterých je výhra podmíněna uhodnutím sportovních výsledků nebo pořadí ve sportovních soutěžích nebo závodech.
  • Kurzové a dostihové sázky
  • Sázkové hry v kasinu a bingo
PoznámkaPříjmy osvobozené od daně se podle § 38g odst. 3 zákona o Daních z příjmů neuvádějí do daňového přiznání.
Upozornění

Pokud jste našli článek nebo informaci, že výhry nad 10.000 Kč se musí zdanit, tak to neplatí pro hazardní hry, tomboly nebo bingo.

Daň z příjmů se vztahuje pro různé spotřebitelské či znalostní soutěže (včetně provozování prostřednictvím internetu) např. ze soutěže kde je okruh soutěžících vybraných pořadatelem (např. TV kvíz), dále výhry z reklamní soutěže nebo losování (např. zájezdová poukázka z losování nebo SMS výhra) jakož i cena ze sportovní soutěže (peněžní nebe nepeněžní výhra na sportovním akcí). Tyto výhry jsou předmětem daně v hodnotě nad 10.000 Kč.

Které méně známé státy resp. území patří do EU resp. evropského hospodářského prostoru?

Mezi méně známé území, které vydávají licence provozovatelům hazardních her patří např. Gibraltar nebo Malta. Pokud má sázková kancelář, kasino případně poker herna licenci v jedné z uvedených území, tak nebudete muset platit daň z výher.

Kdy je potřeba výhry zdanit?

Pokud budete hrát na portálu, který nemá licenci nebo má licenci ve státě, který není členem Evropské unie ani Evropského hospodářského prostoru.

Jak zjistím zda má konkrétní portál licenci?

V patičce stránky (úplně dole) je většinou uvedeno na základě jaké licence je portál provozován. V případě, že tam informace o licenci nenajdete, zkuste přejít do obchodních podmínek. V případě, že jde o neznámou společnost, doporučujeme informaci o udělení licence zkontrolovat na příslušné web stránce licenčního subjektu, který tuto licenci vydává.

Založit účet Recenze Posílejte peníze rychle, bezpečně a bez poplatků

Aktuální bonusy

Tipsport bonus

150 Kč zdarma za registraci

Tipsport nabízí 150 kč na vaše první sázky za plnohodnotnou registraci.

Fortuna bonus

6.300 Kč zdarma

Stačí když se plnohodnotně zaregistrujete a vložíte 3.000 Kč. Fortuna vám dá dalších 6.00 Kč na vaše sázky.

Betano bonus

300 Kč zdarma + 3.000 Kč bonus

Sázejte v nové sázkové kanceláři s českou licencí.

Další bonusy

Nejnovější příspěvky na fóru

Slovenská recenzia stávkovej kancelárie TIPOS športové stávky + informácie...
ETipos bonus a recenzia
Slovenská recenzia stávkovej kancelárie Niké + informácie o bonuse
Niké bonus a recenzia
Urcite pomoze...
účet u Tipsportu