Slavia Praha - Sparta Praha (analýza + tip na zápas)

Slavia Praha - Sparta Praha (analýza + tip na zápas)

V Česku se v posledním ligovém kole v městském derby střetnou Slavia a Sparta. Slavia se stala mistrem ligy a Sparta už má po vítězství v domácím poháru také jistou účast v Evropské lize - tedy kvalifikaci. Domácí tým získal zatím úctyhodných 84 bodů. Sparta je na 3. místě se ziskem 59 bodů.

Slavia aktuálně táhne šňůru 5 výher v řadě a má výbornou formu. Sparta je na tom o kousek horší, protože jednou prohrála 1:2 v Plzni, jinak čtyřikrát vyhrála v lize. Chvíli se ještě dávala v boji o titul naděje také Plzni, ale Slavia využila dost vysoký bodový náskok a zabrala ve správný čas. Nedala tak svému soupeři šanci zamíchat kartami. Sparta radost svým příznivcům nedělala dlouhou dobu, ale závěr sezóny se doslova nakopla a vytěžila maximum z navenek ztracené sezóny. Myslím si, že zisk poháru a konečně 3. místo je opravdu úspěchem, protože před časem se Sparta ještě pohybovala na 10. místě. V tomto zápase nepůjde už o žádné důležité body, protože pořadí v tabulce se již měnit nebude. Spíše jde o tradiční atraktivnost tohoto zápasu a rivalitu, kterou vždy přináší.

Ve vzájemných zápasech je na tom stále lépe Slavia, která třikrát vyhrála a dvakrát se body dělily. Sparta už nějaký čas čeká na vítězství proti tomuto celku. Myslím, že by se to mohlo stát právě v tomto posledním zápase, proto zkusím tip, že Sparta dokáže vyhrát alespoň jeden poločas.

Tip na zápas

Zápas: Slavia Praha - Sparta Praha
Soutěž:
1. Liga - skupina o titul
Čas zápasu: 08.07.2020 18:00
Tip: Vyhraje alespoň jeden poločas: Sparta Praha
Kurz:
2.23
Bookmaker: Tipsport