Co přináší nový loterijní zákon?

Co přináší nový loterijní zákon?

Nový loterijní zákon platí od 1.1.2017, ale je třeba říci, že je pouze v tzv. přechodném období. Od nového roku, tak musí sázkové kanceláře resp. hráči splnit pouze některé povinnosti. Jde zejména o doplnění osobních údajů jako je vaše rodné číslo a místo narození jakož i prohlášení o politicky exponované osobě. Také bude muset proběhnout ověření platební metody. Nově musí občané České republiky dobíjet vlastní hráčský účet pouze z osobních účtů.

Mezi další povinnosti, kterým se už nevyhnete je maximální limit při vkladech peněz do internetového účtu přes pobočku. Tento limit je stanoven na 5.000 Kč / 24 hodin. Maximální částka při podání tiketu na pobočce není ohraničená zmíněným limitem. Vklady peněz na online účty prostřednictvím bankovních převodů, platebních karet nebo elektronické peněženky Skrill jsou bez limitů. Limit 5.000 Kč platí pouze pokud dobíjíte vaše internetové konto přes pobočku.

Proč sázkové kanceláře žádají od 1.1.2017 zveřejnění rodného čísla?

Je to z důvodu nového zákonu, protože sázkové kanceláře musí ověřit vaše osobní údaje v registru obyvatel. Takto ověřují věk a také zda splňujete všechny podmínky ministerstva financí.

Online registrace hráčského konta

Zákazníci sázkových kanceláří museli do konce roku 2016 navštívit pobočku, aby si doregistrovali konto. Udělali si tak online předběžnou registraci a poté na pobočce registraci dokončili. Od 1.1.2017 se můžete zaregistrovat online a už i tipovat. Problémem je, že i tak musíte navštívit pobočku, díky zákonu AML č. 253/2008. Pokud se registrujete online máte k dispozici jen dočasné účet, kde můžete provést vklad maximálně 3.000 Kč a při dočasonom kontě není možný výběr ani vklad v hotovosti na pobočce. Od online registrace musíte do 30 dní navštívit pobočku a až potom bude vaše konto plnohodnotné (trvalé konto). V případě zahraničních sázkových kanceláří, které nemají v České republice žádné pobočky, musíte navštívit czechpointy. Pokud nedokončíte tento proces do 30 dnů od online registrace (na pobočce resp. Přes czechpointy), tak budete muset celý proces provést znovu (kromě toho vám propadnou všechny výhry a budete mít nárok pouze na nevyčerpaný zůstatek z vkladu). Osobním navštívením pobočky resp. czechpointu provedete identifikaci a osobní ověření. Pokud se registrujete online máte k dispozici jen dočasný konto, kde můžete provést vklad maximálně 3.000 Kč a při dočasonom kontě není možný výběr ani vklad v hotovosti na pobočce. Od online registrace musíte do 30 dní navštívit pobočku a až potom bude vaše konto plnohodnotné (trvalé konto). V případě zahraničních sázkových kanceláří, které nemají v České republice žádné pobočky, musíte navštívit czechpointy. Pokud nedokončíte tento proces do 30 dnů od online registrace (na pobočce resp. přes czechpointy), tak budete muset celý proces provést znovu (kromě toho vám propadnou všechny výhry a budete mít nárok pouze na nevyčerpaný zůstatek z vkladu). Osobním navštívením pobočky resp. czechpointu provedete identifikaci a osobní ověření.

Sebeomezující opatření:

Jde o konfiguraci různých limitů, jako max. vkladu za určité období nebo maximální výši proher za určité období. Toto zatím není povinné, ale některé sázkové kanceláře umožňují nastavení těchto opatření již nyní. Tyto sebeomezující opatření doporučujeme nastavit bez omezení, protože takové nastavení lze změnit až po určitém časovém období (např. po měsíci). Pokud vnímáte sebe jako problematického hráče, tak si rozhodně limity nastavte. Limity se dají nastavit jednotlivě podle produktů (sportovní sázky, kasino) a také celkově pro hráčský účet.

Sázení na pobočkách:

Od roku 2018 si nebudete moci na pobočce podat sázku bez registrace! Už nebude existovat anonymní sázení. Bude však existovat malá registrace při níž nebudete muset ověřovat platební metodu, ale na druhou stranu tak nebudete moci sázet online. Pouze na pobočce.

Příprava registru vyloučených osob - kdo si už nevsadí po skončení přechodného období?

Ministerstvo financí plánuje spustit speciální registr fyzických osob, které budou vyloučeny z účasti na hazardní hře. Tento registr by měl být vytvořen do konce roku 2017 a společnosti provozující hazardní hry by ho měli začít využívat od roku 2018 ale je dost možné že ministerstvo bude mít zpoždění.

Jak se můžete ocitnout v registru vyloučených osob?

1, Na vlastní žádost
2, Úředním příkazem pokud pobíráte dávku pomoci v hmotné nouzi kromě mimořádné okamžité pomoci
3, Lidé v úpadku a také všichni, kterým jakékoliv hry a sázky zakázal soud
4, Gambler v léčení

Zápisy bude provádět výhradně ministerstvo financí. Lidé v insolvenci a v exekuci, nezaměstnaní s podporou a zaměstnance na nemocenské se v rejstříku neobjeví. Dávkami v hmotné nouzi se myslí příspěvek na živobytí a doplatek na bydlení.

Založit účet Recenze Posílejte peníze rychle, bezpečně a bez poplatků

Aktuální bonusy

Tipsport bonus

150 Kč zdarma za registraci

Tipsport nabízí 150 kč na vaše první sázky za plnohodnotnou registraci.

Fortuna bonus

900 Kč zdarma + 50 free spins

Stačí když se plnohodnotně zaregistrujete a vložíte 200 Kč. Fortuna vám dá dalších 900 Kč na vaše sázky.

Další bonusy

Nejnovější příspěvky na fóru

Este sa chcem opytat alternativne linky tak ako na bet365 na ine online...
22bet
nefungujú, lebo by sa to zneužívalo, ale dá sa cez oficiálny e-mail. no v...
Zdanění kurzových sázek v ČR
Ďakujem, skúsim.
Kde podať sťažnosť na stávkovú kanceláriu?
Copyright © 2011-2021 SazkoveKancelare.com Mapa stránek | Podmínky používání | RSS | FAQ | Kontakt