Sparta Praha - Celtic (analýza + tip na zápas)

Sparta Praha - Celtic (analýza + tip na zápas)

V nabité skupině H přivítá Sparta doma skotský Celtic. Spartu v této skupině lze považovat za outsidera, ale aktuálně je na tom lépe, než její soupeř. V tomto zápase bude Sparta mírným favoritem na triumf.

Domácí tým má ve skupině kromě Celticu ještě AC Milán a francouzské Lille. Zmíněné 2 týmy jsou pro mě favorité na postup. Spartě patří zatím 3. místo se ziskem 3 bodů, když v předchozím kole nečekaně vysoko vyhráli v Glasgove 4:1. Nejprve doma prohráli hladce 1:4 s Lille a následně prohráli 3:0 v Miláně. Největším zklamáním je zatím Celtic, který z předešlých 3 zápasů dokázal uhrát jen jediný bod za remízu 2:2 v Lille a patří mu právem poslední 4. místo v tabulce. Kromě toho doma prohrál 1:3 s Milánem a 1:4 se Spartou. Hlavně pro hosty bude tento duel existenční z hlediska postupu. Domácímu celku kurz pomalu klesá, ale myslím si, že to nebude mít tak jednoduché, jak tomu bylo v předešlém zápase. Osobně jsem čekal od Celticu, že s Milánem budou favority ve skupině.

Tyto 2 celky se zatím setkali třikrát. V těchto duelech se zrodily 2 výhry Sparty a 1 výhra Celticu. Kromě zmíněného předchozího vítězství Sparty 4:1 v EL se dvakrát jednalo o přípravné zápasy. Aktuálně mi přijde domácí celek v lepší formě, ale hosté mají kvalitu a zkušenosti. Navíc tento duel určí jejich další šance na postup. Většina tipérů věří Spartě, s čímž souhlasím, ale zkusím opatrnější tip, že Sparta vyhraje 1. poločas, nebo zápas.

Tip na zápas

Zápas: Sparta Praha - Celtic
Soutěž:
Evropská liga
Čas zápasu:
26.11.2020 18:55
Tip: Výsledek 1. poločasu nebo zápasu: Sparta Praha
Kurz:
1.78
Bookmaker:Tipsport