PSG - Bayern (analýza + tip na zápas)

PSG - Bayern (analýza + tip na zápas)

Očekávané finále nejprestižnější Evropské klubové soutěže je zde. Ve finále na neutrální půdě v Lisabonu si to mezi sebou rozdají dva top kluby - francouzský PSG a německý Bayern. Zápas za mě nemá favorita, i když mírně bych se přiklonit na stranu Bayernu.

Oba týmy mají neskutečně silné sestavy a taky silnou lavičku. Myslím si, že do finále putovaly zaslouženě. Pokud se podíváme na předešlé účinkování ve skupině a také ve vyřazovací části, tak zjistíme, že Bayern šel do finále suverénněji. Za mě jsou působivé výsledky, které uštědřili Tottenhamu na jeho trávníku 7:2 a také vysoká výhra nad Barcelonou 8:2. V obou týmech to v sezóně letos skřípalo, přesto jsou to obdivuhodné výsledky a svědčí o vysoké kvalitě Mnichova. V semifinále Bayern zdolal Lyon hladce 3:0, ale zápas se mohl v úvodu vyvíjet úplně jinak. Lyon spálil 2 velké šance, což je později vyšlo draho. Proti tak kvalitnímu týmu se šance musí proměnit. PSG zdolalo v semifinále Lipsko také 3: 0 a v zápase dominovaly. Řekl bych, že oba týmy hráli co potřebovali a ušetřili nějaké síly na finále. Spekulovalo se o trestu pro Neymara na finále, což by byla velká ztráta pro samotný fotbal, ale hlavně pro PSG. Doufám, že toto tvrzení se nepotvrdí, zatím to tak ani nevypadá. V brance PSG pro zranění bude chybět opět Navas.

Co se týče vzájemných soubojů těchto dvou týmů, mírně lépe je na tom německý tým, který třikrát vyhrál a dvakrát se z výhry těšil francouzský celek. Když se podívám na 9 předešlých vzájemných zápasů, tak ani jeden neskončil remízou. Zkusím proto tip, že v tomto finále by mohl skončil 1. poločas, nebo zápas remízou.

Tip na zápas

Zápas: PSG - Bayern
Soutěž:
Liga mistrů - play-off
Čas zápasu: 23.08.2020 21:00
Tip: Výsledek 1. poločasu nebo zápasu: Remíza
Kurz:
1.96
Bookmaker: Tipsport