Portugalsko - Chorvatsko (analýza + tip na zápas)

Portugalsko - Chorvatsko (analýza + tip na zápas)

Atraktivní duel se odehraje opět v lize A mezi Portugalskem a Chorvatskem, konkrétně ve skupině 3. Celkem výrazným favoritem na vítězství je domácí celek, alespoň podle kurzů.

Portugalsko je celkovým vítězem předešlého a zároveň úvodního ročníku této novodobé soutěže. Portugalsko na domácím trávníku ve finále zdolalo 1:0 Nizozemsko. Základní skupinu tehdy dokázalo vyhrát před Itálií a Polskem. Chorvatsko narazilo v základní skupině na Anglii a Španělsko, přičemž skončilo poslední. Oba celky se od té doby stačili kvalifikovat na evropský šampionát. Portugalsko ve skupině skončilo na 2. místě, poněkud pnečakane za Ukrajinou. Chorvatsko dokázalo svou skupinu vyhrát a potvrdilo roli jasného favorita skupiny. Domácí tým má již tradičně složený kompaktní tím, který nejvíce táhne Ronaldo. V předešlém ročníku dokázal vstřelit 3 góly v semifinále Švýcarům. Chorvatsko je vicemistrem z předešlých MS v Rusku, ale zdá se mi, že forma tohoto týmu již není tak ohromující a nebezpečná.

Bilance vzájemných zápasů těchto dvou celků vyznívá poměrně jasně ve prospěch domácího týmu, který až čtyřikrát vyhrál a jednou se zrodila remíza. Navíc Chorvatsko dokázalo Portugalsku vstřelit pouze jediný gól v těchto 5-ti duelech. Zkusím v zápase opět věřit domácímu týmu, že o gól bude lepší a vyhraje.

Tip na zápas

Zápas: Portugalsko - Chorvatsko
Soutěž:
UEFA Liga Národů - Liga A
Čas zápasu: 05.09.2020 20:45
Tip:
1
Kurz: 1.86
Bookmaker: Tipsport