Manchester Utd – Manchester City (analýza + tip na zápas)

Manchester Utd – Manchester City (analýza + tip na zápas)

Na Old Trafford nás v krátkém čase čeká další městské derby mezi United a City. Od prosince to bude už jejich čtvrtý vzájemný zápas – ať už v lize, nebo v poháru. I v tomto měření sil je favoritem hostující celek, jak to už bývá zvykem.

V domácí lize se momentálně lépe daří hráčům City, kterým aktuálně patří 2. místo se ziskem 57 bodů. City dlouho sváděl boj o toto místo s Leicesterem, ale vypadá to tak, že se od tohoto týmu definitivně odtrhly, nakolik mají náskok 7 bodů. Z předešlých 5-ti zápasů dokázali třikrát vyhrát, jednou prohrát a jednou remizovat. United je na 5. místě se ziskem 42 bodů. V předešlých zápasech si na konto připsali po dvě výhry, dvě remízy a jednou prohráli. City se podařil uhrát dobrý výsledek v LM na půdě Realu, když otočili stav na konečných 2:1 v závěru zápasu. United si doma hravě poradili s Brugge v EL 4:0.

Bilance z předešlých 5-ti zápasů hovoří mírně ve prospěch City, které třikrát vyhrálo a dvakrát vyhrál United. Jak jsem již zmiňoval předešlé tři zápasy se hrály v nedávných termínech a zde dvakrát vyhrál United, navíc triumfoval na trávníku City. Zajímavost je, že v předešlých čtyřech měřeních sil vždy vyhrál hostující celek – to znamená, že oba kluby mají na kontě po dvě výhry u rivala. Zkusím věřit této tradici nadále a tipuji výhru City.

Tip na zápas

Zápas: Manchester Utd – Manchester City
Soutěž:
Premier League
Čas zápasu: 08.03.2020 17:30
Tip:
2
Kurz: 1.67
Bookmaker: Tipsport