Mainz - RB Lipsko (analýza + tip na zápas)

Mainz - RB Lipsko (analýza + tip na zápas)

V Bundeslize přivítá na domácím trávníku Mainz fotbalisty Lipska. Domácí celek se nachází na 15. místě s počtem bodů 27. Hostující tým je na 4. místě s počtem bodů 51. Fotbalisté Lipska aktuálně ztrácejí na vedoucí Bayern 7 bodů. Hosté jsou favoritem na výhru v tomto zápase.

Mainz aktuálně nepatří mezi nebezpečné týmy v lize. Sbírat body potřebuje, nakolik se nenachází v bezpečných místech tabulky. V předešlých 5-ti utkáních dokázal třikrát remizovat, připsal si jednu prohru, a také jednu remízu. V předchozím kole prohrával v Kolíně už 0:2, ale dokázal alespoň srovnat. Lipsko svého času vedlo ligu, ale nevyhnulo se několika zbytečným zaváháním, které ho aktuálně posunuli na 4. místo. S předešlých 5-ti zápasů dokázali dvakrát vyhrát, a až třikrát remizovat. Tři zmíněné remízy v řadě jsou jedním z důvodů pádu v tabulce. Lipsko se bude velmi muset snažit, aby doběhli Bayern, navíc se musí vyhnout dalším zaváháním. Pro hosty je nejvyšší čas opět bodovat naplno.

Vzájemné zápasy těchto dvou soupeřů dopadly o něco lépe pro Lipsko, které dvakrát vyhrálo. Jednou se z výhry těšil Mainz a dvakrát se body dělily. Domácí mají trpké vzpomínky na předešlý zápas v Lipsku, kde utrpěli debakl 0:8. Z tohoto hlediska mohou mít motivaci zabrat proti soupeři. Osobně si však myslím, že kvalita je na straně hostů, a rovněž pro hosty také nejvyšší čas získat opět plný počet bodů. Navíc v předešlých soubojích těchto týmů padalo hodně gólů. Proto budu věřit hostům, že vyhrají, a tak by v zápase mohly padnout alespoň 3 góly.

Tip na zápas

Zápas: Mainz - RB Lipsko
Soutěž:
Bundesliga
Čas zápasu: 24.05.2020 15:30
Tip:
2 and over 2.5
Kurz: 1.90
Bookmaker:Tipsport