Lyon – Juventus (analýza + tip na zápas)

Lyon – Juventus (analýza + tip na zápas)

V následujícím osmifinálovém souboji přivítá Lyon doma Juventus, který je favorit na postup dál a tu s tím naprosto souhlasím.

Juventus svou skupinu vyhrál se 16 body a měl v ní Atletico, Leverkusen a Lokomotiv a podle předpokladů v ní zvítězil.

Lyon se ocitl ve velmi zajímavé a vyrovnané skupině, kde nebyl top velkoklub. Zahrál si proti Lipsku, Benfice a Zenitu a skončil druhý se ziskem 8 bodů.

Juventus si v lize poradil se Spalem 2:1 a udržel se tak na prvním místě před Laziem. Lyon neměl dobrou formu a chyběl mu zraněný střelec Depay, ale v předešlém kole dokázal konečně vyhrát v Metách 2:0 a povzbudil se tak na tento důležitý souboj LM.

Aktuálně mi forma Juventusu přijde o dost lepší než forma Lyonu a dost o tom hovoří také postavení obou týmů v ligové tabulce. Lyon má v tomto ročníku na svém kontě podstatně více zaváhání jako hosté.

Vzájemná bilance zápasů hovoří jasně ve prospěch italského týmu, který dokázal čtyřikrát vyhrát a jednou se zrodila remíza. Naposledy se tyto dva celky setkali v Lize mistrů v roce 2016 a po výsledcích 1:0 a 1:1 šel dál Juventus.

Myslím si, že hosté jsou favoritem také tentokrát – ať už podle kurzů, nebo podle zkušeností, či kvality a vyváženosti kádru. Juventus má na to aby v Lyonu vyhrál a udělal tak rázný krok za postupem už ve Francii.

Zkusím v tomto zápase tipnout výhru hostů.

Tip na zápas

Zápas: Lyon – Juventus
Soutěž: Liga mistrů – play-off
Čas zápasu: 26.02.2020 21:00
Tip: 2
Kurz: 1.83
Bookmaker: iFortuna