Liverpool - Chelsea (analýza + tip na zápas)

Liverpool - Chelsea (analýza + tip na zápas)

V šlágru 37. kola anglické Premier League na sebe narazí 2 přední celky. Mistrovský Liverpool doma přivítá Chelsea, která získala 63 bodů a je na 3. místě. Livrpoolu už v tomto zápase prakticky nejde o nic, maximálně o prestiž. V jiné situaci je Chelsea, která stále nemá jistou účast v Lize mistrů.

Liverpool má stále na čele ligy suverénní náskok před City, i když v závěru ligy se nevyhnul zaváhání. Z předešlých 5-ti duelů dvakrát prohrál, dvakrát vyhrál a jednou remizoval. Prohry přišli s konkurenčními týmy. S City prohrál vysoko 0:4 a v předchozím kole například také v Londýně s Arsenalem nečekaně 1:2. Za jakýsi výbuch se považuje také nedávná domácí remíza 1:1 s Burnley. Chelsea aktuálně svádí boj na dálku o LM s Leicestru a Man. United. Z předešlých 5-ti duelů v lize třikrát vyhrála a dvakrát prohrála. Prohra 2:3 ve West Hamu a prohra 0:3 v Sheffieldu byly jakýmsi překvapením. Rozhodně se z těchto duelů nějaké body očekávali. Leicester je aktuálně na 4. místě před United, přestože oba mají shodně 62 bodů, ale United má ještě zápas k dobru. Chelsea o víkendu dokázala v semifinále FA Cupu zdolat ve Wembley právě United 3:1 a postoupila do finále, kde si změří síly s Arsenalem.

Vzájemná bilance z předešlých 5-ti zápasů těchto dvou celků je lepší ve prospěch Liverpoolu, který třikrát vyhrál, jednou vyhrála Chelsea a jednou se body dělily. Jak jsem výše uvedl, Liverpool už není tak nebezpečný, ale stále má enormní sílu a bude hrát doma. Chelsea však hraje o důležité body, navíc nemá špatnou formu. Věřím proto, že kůži neprodá levně a proto by 1. poločas, nebo zápas mohl skončit remízou.

Tip na zápas

Zápas: Liverpool - Chelsea
Soutěž:
Premier League
Čas zápasu: 22.07.2020 21:15
Tip: Výsledek 1. poločasu nebo zápasu: Remíza
Kurz:
1.86
Bookmaker: Tipsport