Liberec - Sparta Praha (analýza + tip na zápas)

Liberec - Sparta Praha (analýza + tip na zápas)

Ve finále Mol Cupu se utká na domácím trávníku Liberec se Spartou. Výhoda domácího prostředí by mohla přinést vodu na mlýn pro domácí celek. Favorit na zisk trofeje však bude Sparta, která hraje opravdu aktuálně ve velmi dobré formě.

Podívejme si tedy cestu obou týmů do finále. Liberec si na úvod doma hladce poradil s týmem z nižší ligy - Mariánské Lázně zdolal 5:2. Následoval celek z 2. ligy Prostějov, který stejně doma zdolal 3:1. V osmifinále natrefil Liberec doma na celek z 1. ligy Teplice, které zdolal 2:0. V čtvrtfinále vyhrál na trávníku Slovácka 1:0. V semifinále zvítězil 2:1 v Olomouci. Sparta měla o soupeře méně, protože byla výše nasazeným týmem do pavouka. Úvodem Sparta zdolala tým z 2. ligy, když v Jihlavě vyhrála 2:1. V osmifinále deklasovala České Budějovice na jeho hřišti 5:0. V čtvrtfinále doma stejně rozstřílela Ostravu 5:0. Nezaváhala ani v semifinále, když doma zdolala 2:1 silného soupeře a rivala Plzeň. V předchozím ligovém kole Liberec doma zdolal Ostravu 2:1, přičemž Sparta po dlouhé výherní sérii prohrála v Plzni 1:2.

Ve vzájemných zápasech je na tom stále o něco lépe Sparta, která dokázala vyhrát třikrát, zatímco Liberec si připsal 2 výhry. Oba soupeři se setkali jen několik dní dozadu v lize, když Sparta doma jasně vyhrála 4:1. Myslím si, že tento duel by mohl být vyrovnaný z hlediska, že Liberec bude hrát doma. Navíc ve finále chce každý podat co nejlepší výkon. Zkusím tip, že 1. poločas, nebo zápas skončí remízou.

Tip na zápas

Zápas: Liberec - Sparta Praha
Soutěž:
MOL Cup
Čas zápasu: 01.07.2020 20:15
Tip:
Výsledek 1. poločasu nebo zápasu: Remíza
Kurz:
1.82
Bookmaker:Tipsport