Benfica - Porto (analýza + tip na zápas)

Benfica - Porto (analýza + tip na zápas)

Ve finále Portugalského poháru na sebe na neutrální půdě v Coimbře narazí odvěcí rivalové Benfica a Porto. V lize skončilo Porto jako mistr, přičemž Benfica se musela uspokojit s 2. místem. Ve finále to tak svému protivníkovu může vrátit, ale nebude to mít lehké.

V domácí lize hrálo právě Porto v závěru sezóny bez zaváhání, nedalo tak svému rivalovi šanci na zisk titulu. Benfica si však může za ztrátu titulu sama, nakolik hrála v závěru sezóny velmi slabě. Jednak inkasovala hodně levných gólů od soupeřů, kteří ji jinak nezvyknou potrápit. Benfica v prvních dvou kolech vyřadila týmy z nižších soutěží. V osmifinále vyřadila Bragu 2:1, v čtvrtfinále Rio Ave 3:2. Následně v semifinále, které se hrálo již na 2 zápasy pokořila Familicao doma 3:2 a v odvetě remizovala 1:1. Porto na úvod zdolalo tým z nižší soutěže, následně vyřadilo v šestnásťfinále 4:0 Setubal a později v osmifinále Santa Claru 1:0. V čtvrtfinále zdolalo opět tým mimo 1. ligy Vrazim 1:0. V semifinále to byl další tým z nižší ligy Viseu, když doma hrálo jen 1:1, ale venku zabralo a vyhrálo 3:0. Co se týče cesty do finále, myslím si, že Benfica byla přesvědčivější, protože Porto mělo více soupeřů z nižších lig. Zde se dá očekávat další vyrovnaný souboj, kde bude chtít každý uspět.

Co se týče vzájemných zápasů, tak trochu lépe je na tom Porto, které třikrát vyhrálo a dvakrát vyhrála Benfica. Je zajímavé, že tak vyrovnaní dva soupeři dávno neuhráli v zápase remízu. Klidně bych věřil, že i ta se může v tomto derby zrodit. Zkusím však tip, že oba celky vstřelí gól v zápase.

Tip na zápas

Zápas: Benfica - Porto
Soutěž:
Pohár
Čas zápasu: 01.08.2020 21:45
Tip:
Oba dají gól
Kurz: 1.68
Bookmaker: iFortuna