Benfica - FC Porto (analýza + tip na zápas)

Benfica - FC Porto (analýza + tip na zápas)

V portugalské Primeira Lize se odehraje šlágr kola a velké tradiční derby mezi Benficou a Portem. Do konce ligy zbývá odehrát jen 4 zápasy a oba celky mají stále o co hrát.

Poněkud překvapivým lídrem tabulky je Sporting se ziskem 76 bodů, ale hraje opravdu dobře a v této sezoně zaznamenal nejméně zaváhání ve srovnání s Portem a Benficou. Portu patří 2. místo se ziskem 70 bodů, takže stále může získat domácí titul a je k němu blíže než například Benfica, které patří 3. místo se ziskem 66 bodů. Porto se musí spoléhat na své schopnosti a stejně doufat v zaváhání Sportingu. Aktuálně to vypadá tak, že Sporting dokáže udržet 1. místo a Porto s Benficou se poperou o místenku do Ligy mistrů, ale nepředbíhejme. Druhé místo zajišťuje přímou účast ve skupinové fáze LM a 3. místo znamená předkolo, což znamená překážku navíc, takže určitě je hlavním cílem obou týmů zajistit si 2. místo a postoupit přímo. Teoretickou šanci na LM má také čtvrtá Braga, ale na třetí Benficu ztrácí 8 bodů a v závěru sezóny má špatnou formu. Benfica dokázala z předešlých 5-ti duelů 4 vyhrát a jednou prohrála. Porto dokázalo vyhrát 4 zápasy a jednou remizovalo. Mimořádně důležitý zápas pro oba celky, kde nejde jenom o prestiž, ale také o důležité body. Pokud Benfica vyhraje, přiblíží se Portu na jediný bod, no když prohraje, tak Porto udělá obrovský krok k zajištění si 2. místa.

Vzájemná bilance z předešlých 5-ti duelů těchto dvou celků hovoří jasnou řečí ve prospěch Porta, které ovládlo 4 derby a v předešlém souboji se body dělily po remíze 1:1 v Portu. Důležitý zápas, kde oběma klubům jde o hodně, navíc mají podobnou formu. Zkusím tip, že 1. poločas, nebo zápas skončí remízou.

Tip na zápas

Zápas: Benfica - FC Porto
Soutěž:
LaLiga
Čas zápasu: 06.05.2021 19:30
Tip:
Výsledek 1. poločasu nebo zápasu: Remíza
Kurz: 1.74
Bookmaker: Tipsport

Online registrace na iFortuna.cz z pohodlí domova Vložte 3.000 Kč a získáte 6.000 Kč
  • 200% bonus do 6.000 Kč + 300 Kč za DK
  • Dok. registrace (DK): online nebo pobočka
  • protočení bonusu: jenom 1× 300 Kč
Platí pouze pro nově registrované - založit hráčské konto.