Atl. Madrid – Liverpool (analýza + tip na zápas)

Atl. Madrid – Liverpool (analýza + tip na zápas)

První osmifinálový souboj vyřazovací části Ligy mistrů bude zajímavý zápas, kde Atletico Madrid doma přivítá vítěze loňského ročníku této soutěže Liverpool.

Každý z těchto dvou celků prožívá odlišnou sezónu a daří se mu jinak. Liverpool lze v této sezóně a formě porovnávat opravdu s jen málokterým jiným klubem v Evropě. Tento anglický klub v podstatě vyhrává každou trofej na kterou se soustředí a je jeho prioritou. Nikdo už snad nepochybuje o tom, že tento ročník Premier League Liverpool vyhraje a to s obrovským náskokem před svými konkurenty.

Co se formy týče a výsledků, tak na Atleticu se aktuálně takové komplimenty zdaleka najít nedají. Zatímco Liverpool prakticky všechno vyhrává a zdolává každého soupeře, tak španělský gigant je v domácí lize pouze čtvrtý a poztrácel už mnoho levných bodů s týmy, které by zřejmě Liverpool hravě porazil. V předchozím ligovém kole Atletico hrálo remízu 2:2 ve Valencii a byl to dost těžký vzájemný zápas, protože oba čekají povinnosti v LM.

Liverpool si poradil v lize s Norwichem, když u něj vyhrál 1:0 a ušetřil síly na osmifinále. Atletico mělo ve skupině Juventus, Leverkusen a Lokomotiv a skončilo v ní druhé s 10 body za Juventusem. Třikrát vyhrálo a dvakrát prohrálo – v Leverkusenu a v Juventusu. Liverpool skupinu vyhrál a měl v ní Neapol, Salzburg a Genk. Nečekaně ho potrápil opět Neapol se kterým prohrál a doma jen remizoval. Ostatní zápasy vyhrál.

Vzájemné zápasy těchto dvou týmů se datují na rok 2010 a protože to bylo dávno, nebudu se tím zabývat. Aktuálně věřím více hostům, protože jejich forma je momentálně mnohem lepší než forma domácího týmu. Myslím, že Liverpool má schopnost v Atleticu alespoň těsně vyhrát – a to v pěkném kurzu.

Tip na zápas

Zápas: Atl. Madrid – Liverpool
Soutěž:
Liga mistrů – play-off
Čas zápasu: 18.02.2020 21:00
Tip: 2
Kurz: 2.28
Bookmaker: Tipsport