Atalanta - Brescia (analýza + tip na zápas)

Atalanta - Brescia (analýza + tip na zápas)

V Serie A se podíváme na zápas dvou týmů s naprosto odlišnou kvalitou. Atalanta přivítá doma Brescii. Domácímu celku patří 3. místo se ziskem 67 bodů. Hosté jsou na 19. místě, které znamená sestup. V tomto zápase by měl domácí tým jednoznačně diktovat tempo hry.

Domácí tým je nadále velkým překvapením také v této sezóně. Už ta loňská byla velmi úspěšná, když se Atalanta probojovala do Ligy mistrů, kde stále bojuje. Síly si změří s favorizovaným PSG, ale já si myslím, že tento tým je schopen překvapit. Atalanta v předchozím kole dokázala uhrát cennou remízu 2:2 na trávníku Juventusu, což je další cenný výsledek. Před touto remízou dokázala v lize vyhrát 8 zápasů v řadě. Myslím si, že účast v Lize mistrů v příští sezóně jí rovněž neujde, protože má před AS Řím, který je na 5. místě náskok 13 bodů. Zcela jiné starosti musí řešit nováček Brescia, která je na sestupové příčce. Na Lecce ztrácí 7 bodů, navíc Lecce má ještě zápas k dobru. Samotný prezident klubu vidí situaci šedo a nevěří v záchranu mezi elitou. Z předešlých 5-ti duelů Brescia jen jednou vyhrála, třikrát prohrála a jednou remizovala. V předchozím kole prohrála doma rozdílem třídy s AS Řím 0:3. Souhlasím, že dny Brescii v 1. lize jsou už zřejmě sečteny.

Vzájemná bilance zápasů je velmi vyrovnaná, když oba celky dvakrát vyhráli, dvakrát prohráli a jednou se zrodila remíza. Má to však jeden podstatný háček. Skoro všechny tyto vzájemné zápasy jsou velmi starého data - z let 2004 až 2006. Jediný zápas, který se hrál loni, vyhrála Atalanta v Brescii hladce 3:0. Podobný výsledek by se mohl zrodit i tentokrát, protože herní pohoda obou celků je zcela odlišná. Zkusím tip v handicapu, že Atalanta doma vyhraje alespoň o 3 góly v pěkném kurzu.

Tip na zápas

Zápas: Atalanta - Brescia
Soutěž:
Serie A
Čas zápasu: 14.07.2020 21:45
Tip:
Atalanta HCP (-2.5)
Kurz: 2.13
Bookmaker: Tipsport