Sevilla - Manchester Utd (analýza + tip na zápas)

Sevilla - Manchester Utd (analýza + tip na zápas)

V prvním semifinálovém zápase Evropské ligy se v Kolíně představí Sevilla proti United. Tento zápas prakticky nemá favorita, jelikož se očekává velmi vyrovnaná konfrontace. Sevilla je v EL velmi úspěšným celkem, ale kvalita hostů se nedá upřít.

United vyhrál svoji L skupinu se ziskem 13 bodů jako jasný favorit skupiny, kde měl ještě Astanu, Partizan a AZ. V šestnásťfinále United uhrál remízu 1:1 v Bruggách a doma je deklasoval 5:0. V osmifinále stejně 5:0 rozstřílel LASK na jeho trávníku a v odvetě vyhrál 2:1, nakolik po náskoku neměl kam spěchat. V čtvrtfinále narazili na FC Kodaň a vyhráli až v prodloužení po penaltě Fernandese. United byli v zápase jasně lepší, ale do zoufalství je přiváděl brankář soupeře. Sevilla vyhrála svou A skupinu s 15 body před Apoelem, Karabachem a Dudelange. Je třeba říci, že pro tým takových kvalit to byla velmi snadná skupina. V šestnásťfinále Sevilla postoupila přes rumunský Kluž a ten zatím kladl asi největší odpor, když venku hrála remízu 1:1 a doma remízu 0:0. Rozhodl tedy gól ze hřiště soupeře. Osmifinále Sevilla už hrála na neutrální půdě v Německu a nastoupila proti AS Řím, který jasně převýšila a zdolala 2:0. V čtvrtfinále se setkala s Wolves, kde těsně vyhrála pozdním gólem 1:0, ale zaslouženě, nakolik byla aktivnějším celkem. Wolves může mrzet zahozena penalta za stavu 0:0.

Co se týče vzájemných soubojů těchto dvou týmů, našel jsem 3 vzájemné souboje a dvakrát se z výhry radovala Sevilla a jednou zápas skončil remízou. Setkali se v roce 2018 v Lize mistrů, kde Sevilla doma remizovala s United 0:0, ale venku překvapila a vyhrála 2:1. United tedy stále čeká na výhru nad tímto soupeřem. Těžké tipovat postupujícího, proto zkusím tip, že oba celky vstřelí gól.

Tip na zápas

Zápas: Sevilla - Manchester Utd
Soutěž:
Evropská liga - play-off
Čas zápasu: 16.08.2020 21:00
Tip: Oba dají gól
Kurz:
1.91
Bookmaker: Tipsport