Šachtar - Basilej (analýza + tip na zápas)

Šachtar - Basilej (analýza + tip na zápas)

Ve čtvrtfinálovém souboji Evropské ligy na sebe narazí na neutrální půdě v Gelsenkirchenu Šachtar a Basilej. Zápas může přinést vyrovnaný souboj, ale za mě je mírný favorit ukrajinský celek.

Na úvod si rozebereme cestu obou celků do čtvrtfinále. Basilej dokázal vyhrát svou základní C skupinu s 13 body před Getafe, Kradsnodarem a Tranzonsporem. V osmifinálovém měření sil vyřadil trochu překvapivě Frankfurt, když na jeho trávníku uspěl jasně 3:0 a v odvetě doma opět vyhrál 1:0. Šachtar skončil na 3. místě C skupiny Ligy mistrů se ziskem 6 bodů. Postoupil tak do vyřazovací části Evropské ligy, kde se setkal s Wolfsburgem, který na jeho trávníku zdolal 2:1. Druhý zápas doma vyhrál hladce 3:0, když v neskutečném závěru vstřelil všechny 3 góly v rozmezí 4 minut v úplném závěru zápasu. Dosud se oběma týmům herně dařilo. Basilej vyhrál svou skupinu a hladce si poradil také s Frankfurtem. Něco podobného se však podařilo také Šachtaru, takže forma obou celků je aktuálně dobrá.

Vzájemná bilance z předešlých 5-ti zápasů těchto dvou celků je jasně lepší ve prospěch ukrajinského týmu, který čtyřikrát vyhrál a jednou vyhrál Basilej. Myslím si, že větší kvalita je na straně Šachtaru, který má ve svém týmu mnoho fotbalistů z Brazílie. Věřím, že Basilej má předpoklad potrápit soupeře a vstřelit nějaký ten gól. Já však zkusím věřit, že Šachtar vyhraje.

Tip na zápas

Zápas: Šachtar - Basilej
Soutěž:
Evropská liga - play-off
Čas zápasu: 11.08.2020 21:00
Tip:
1
Kurz: 1.90
Bookmaker: Tipsport

Založit účet Recenze Posílejte peníze rychle, bezpečně a bez poplatků

Aktuální bonusy

Tipsport bonus

150 Kč zdarma za registraci

Tipsport nabízí 150 kč na vaše první sázky za plnohodnotnou registraci.

Fortuna bonus

900 Kč zdarma

Stačí když se plnohodnotně zaregistrujete a vložíte 300 Kč. Fortuna vám dá dalších 900 Kč na vaše sázky.

Další bonusy