RB Lipsko - Dortmund (analýza + tip na zápas)

RB Lipsko - Dortmund (analýza + tip na zápas)

V Bundeslize se odehraje zajímavý zápas mezi dvojicí ambiciózních týmů. Lipsko doma přivítá Dortmund v šlágru kola. Dortmund je průběžně na 2. místě s počtem bodů 66. Lipsko je na 3. místě se ziskem 63 bodů, takže se na Dortmund bude chtít bodově dotáhnout.

Podstatná informace je, že Bayern dokázal vyhrát těsně 1:0 v Brémách a získal titul. Dortmundu a Lipsku už nejde o prvenství v lize, ale jde jim o účast v Lize mistrů, protože tu ještě jistou nemají. V patách jim je Leverkusen, který má na kontě 60 bodů a Monchengladbach s 59 body. Lipsko v předchozím kole doma šokující remizovalo s Düsseldorfem 2:2, když hosté dokázali vyrovnat v pozdní 87 a 92. minutě. Dortmund selhal také, když doma podlehl Mohuči 0:2. Nevím čemuž připsat tyto zaváhání, ale přijde mi, že oba celky jakoby ztratili motivaci po zjištění, že boj o titul se pro ně definitivně a předčasně skončil. Každopádně tento souboj bude důležitý z jiných hledisek. Ani jeden z této dvojice by tento souboj neměl brát na lehkou váhu.

Vzájemná bilance zápasů těchto dvou týmů je poměrně vyrovnaná. Kousek navrch mají hosté, kteří dvakrát vyhráli, dvakrát se zrodila remíza a jednou vyhrálo Lipsko. Aktuální situace v tabulce, jakož i forma mi namlouvá, že 1. poločas, nebo zápas by se mohl skončit remízou.

Tip na zápas

Zápas: RB Lipsko - Dortmund
Soutěž:
Bundesliga
Čas zápasu: 20.06.2020 15:30
Tip:
Výsledek 1. poločasu nebo zápasu: Remíza
Kurz: 1.83
Bookmaker:Tipsport