Lazio - AC Miláno (analýza + tip na zápas)

Lazio - AC Miláno (analýza + tip na zápas)

V Taliansku nastúpi Lazio doma proti AC Milánu v atraktívnom zápase. Domáci celok bojuje s Juventusom o titul a zatiaľ stráca 4 body na vedúcu pozíciu. Lazio je na 2. mieste a získalo 68 bodov. AC je aktuálne na 7. mieste so ziskom 43 bodov. Tento tím bojuje aspoň o účasť v Európskej lige.

Lazio je prekvapením tejto sezóny, hrá naozaj nečakane dobre. Ťahá ho hlavne kanonier Immobille, ktorý dal v 29 zápasoch zhodne 29 gólov. Strata na Juventus bola len jediný bod, ale nedávno sa Lazio na trávniku Atalanty nevyhlo zaváhaniu, keď premárnilo náskok 2 gólov a prehralo 2:3. Dovolím si tvrdiť, že takéto zaváhanie ho môže stáť titul obzvlášť, keď bojuje so skúseným Juventusom. Z predošlých 5-tich duelov domáci celok štyrikrát vyhral a raz prehral. Po prehre s Atalantou sa Lazio vrátilo na víťaznú vlnu dvomi výhrami. AC Miláno z predošlých 5-tich duelov dvakrát vyhralo, dvakrát remizovalo a raz prehralo. Nedávno vyhrali presvedčivo 4:1 v Lecce a následne doma zdolali 2:0 AS Rím. Potom prišlo menšie zakopnutie v Spale, kde len remizovali 2:2 a nedokázali vyťažiť 3 body z veľkej prevahy. Forma AC má momentálne rastúcu tendenciu, takže si myslím, že môže ašpiranta na titul potrápiť.

Čo sa týka vzájomných zápasov, tak lepšie je na tom Lazio, ktoré predošlé 2 zápasy vyhralo. Dvakrát sa zrodila remíza a raz sa body delili. Myslím si, že domáci sa budú snažiť útočiť viac a mali by mať viac z hry. Každopádne to nevidím na ľahký zápas pre domácich, nakoľko aj hosťom sa strelecky začalo dariť. Preto skúsim tip, že oba tímy strelia aspoň gól.

Tip na zápas

Zápas: Lazio - AC Miláno
Súťaž:
Serie A
Čas zápasu: 04.07.2020 21:45
Tip:
Obaja dajú gól
Kurz: 1.72
Bookmaker: iFortuna