Dortmund – PSG (analýza + tip na zápas)

Dortmund – PSG (analýza + tip na zápas)

V dalším osmifinálovém zápase narazí domácí Dortmund na jednoho z top favoritů Ligy mistrů PSG.

Hostující celek je mírný favorit v tomto zápase, ale už větší na postup dál. Dortmund je pro mě tým, který umí překvapit, ale umí také šokovat levným zaváháním se soupeřem, který je průměrný. Momentálně mu patří v domácí lize třetí místo a čtyři z předešlých pěti zápasů vyhrál. V předchozím kole doma deklasoval Frankfurt 4:0 a na tento zápas se tak naladil pozitivně.

To se nedá říct o PSG, který nečekaně remizoval v Amiens 4:4, takže pořádná přestřelka, akorát málo kdo čekal tolik gólů v síti favorita od tak slabého týmu. V tomto zápase nechal trenér odpočívat Mbappeho či Neymara. Těžko říci, zda PSG soupeře podcenilo nebo již byly myslí v Dortmundu, ale Amiens vedlo už 3:0.

PSG mělo ve skupině Real, Bruggy a Galatasaray a získalo 16 bodů, přičemž remizovali 2:2 s Realem a zbývající zápasy vyhráli. Dortmund skončil druhý za Barcelonou se 14 body a měli ve skupině ještě Inter a Slavii. Klíčový zápas v boji o postup byl právě proti Interu, kde sice doma prohráli poločas 0:2, ale otočili na 3:2 a předběhly tak italský tým. Ačkoliv PSG v lize nečekaně zakopl, tak tomu nepřikládám důraz. Osobně si myslím, že ve skupině hráli suverénně a navážou na tyto výkony opět.

PSG má nabitejší tým a z osmifinále bude pro ně jasný cíl postoupit dále. Věřím, že hosté vyhrají buď první poločas nebo zápas.

Tip na zápas

Zápas: Dortmund – PSG
Soutěž: Liga mistrů – play-off
Čas zápasu:
18.02.2020 21:00
Tip: Výsledek prvního poločasu nebo zápasu: PSG
Kurz: 1.78
Bookmaker: Tipsport