Benfica - Sporting (analýza + tip na zápas)

Benfica - Sporting (analýza + tip na zápas)

V posledním kole portugalské ligy se ve vzájemných soubojích utkají 4 nejsilnější celky ligy, přičemž dvojici z nich půjde o účast v Evropské lize. Benfica doma v derby zápase přivítá Sporting. Domácí tým má již jisté 2. místo a zatím získal 74 bodů. Hostům patří 3. místo se ziskem 60 bodů.

Benfica prohrála boj o titul s Portem zaslouženě, protože v závěru ligy hrála tragicky. Pustila mnoho levných bodů soupeřem, jejichž běžně nemá problém zdolat i vyšším rozdílem. Druhé místo jí však zajišťuje předkolo Ligy mistrů. Z předešlých 5-ti zápasů třikrát vyhrála, jednou prohrála a jednou remizovala. Jen pro srovnání, Porto šlo v závěru sezóny za titulem bez ztráty bodů. Sporting je aktuálně na 3. místě, které zajišťuje skupinovou fázi Evropské ligy. Má náskok 3 body před Bragou, které patří 4. místo. Braga hraje navíc poslední zápas doma s mistrovským Portem, což nebude snadný úkol zvítězit. Sporting z předešlých 5-ti duelů dvakrát vyhrál, dvakrát remizoval a jednou prohrál. Mrzet ho může bezbranková domácí remíza v předchozím kole se Setubalem. Skupinovou fázi El už mohl mít v kapse v předstihu. Situace je pro hosty přesto příznivá, když jim stačí ze hřiště favorita získat i bod.

Vzájemná bilance zápasů těchto dvou městských rivalů hovoří jasnou řečí ve prospěch domácího týmu, který až čtyřikrát vyhrál a jednou vyhrál Sporting. Aktuálně domácímu týmu nejde kromě prestiže už o žádné body. Naopak hosté se musí snažit získat nějaký ten bod. Zkusím proto tip, že 1. poločas, nebo zápasu skončí remízou.

Tip na zápas

Zápas: Benfica - Sporting
Soutěž:
Primeira Liga
Čas zápasu: 25.07.2020 22:15
Tip:
Výsledek 1. poločasu nebo zápasu: Remíza
Kurz: 1.76
Bookmaker: Tipsport