Under/Over sázka - když se vám tip 1X2 moc nezamlouvá

Sdílejte, děkujeme:

Sázka Under/Over je sázka na počet gólů, bodů, setů, rohů atd. Nejrozšířenějšími sázkami jsou tipy na počet branek ve fotbalových a hokejových zápasech. Nejpoužívanější hranice v sázkách under/over jsou 2,5 gólu ve fotbale a 5,5 gólu v hokeji. Častokrát jsou to hranice, kde se kurzy vyrovnávají a hladina kurzů je přibližně stejná. Na sázky Více/Méně vypisují sázkové kanceláře i alternativní sázky, kde můžete najít ještě výhodnější kurz při větším či menším počtu branek. Při sázkách více/méně jsou zaužívany anglické výrazy "Over" a "Under". V případě sázky under sázíte na to, že bude v daném zápase méně gólů, bodů, setů. Při sázce over tipujete, že bude branek, bodů, setů více.

Příklad under/over sázkyNewcastle United - Liverpool
Počet gólů (hranice)1,52,53,54,5
Over 1.33 1.95 3.40 6.50
Under 3.50 1.85 1.30 1.11

Vidíme, že pokud padnou 4 góly v zápase (over 3,5), tak je kurz 3.40, který je oproti kurzu 1.95 (over 2,5) výrazně větší. Naopak pokud je předpoklad, že v zápase padne menší počet gólů můžete zvolit sázku Under 1,5, kde je kurz vyšší. Existují i ​​sázky na Over/Under ve formě O/U 1, O/U 2, O/U 3 atd. nebo O/U 1,25 či O/U 1,75. V prvním případě se vždy vrátí vklad pokud v zápase padne přesně stanovený počet gólů a v druhém případě jde o dvojitý asijský handicap, který se rozkládá (např. sázka Under/Over 1,25 se rozloží na 1 a 1,5). Více se dočtete na stránce asijské handicapy.

Na jaké sporty je možné sázet Over/Under sázky

Sázky Over/Under můžete sázet na nejrůznější sporty. Jde o góly ve fotbale a hokeji, body v basketbalu nebo americkém fotbalu, počet kol v boxu, počet gemů resp. setů v tenise, počet směn v baseballu atd. Mimo jiné je možné tipovat ve fotbale i na počet karet nebo počet rohů. Sázky Více/Méně jsou velmi rozšířené a v sázkových kancelářích je můžete nalézt v různých alternativách.

Jak tipovat Under/Over sázky

Při sázkách na Under/Over je důležité vycházet ze statistik jakož i mít přehled o tom, kdo nastoupí na zápas. Víceméně jde o výhodnější sázku jako na 1X2, protože v tomto případě nezáleží na tom kdo góly střílí. Pokud má jedno mužstvo slabší den, tak to druhé ho ​​může plně nahradit. Při sázení na Under/Over ve fotbale je důležité si všímat následující faktory:

  • Kolik gólů mužstvo vstřelilo a inkasovali (spolu, doma, venku v průměru na zápas)
  • Kdo střílí góly
  • Aktuální forma týmů
  • Zranění resp. kdo nastoupí na zápas
  • Zda mužstvo nehraje nějaký důležitý zápas uprostřed týdne (např. Liga mistrů)

Soupisky týmů jsou k dispozici většinou půl hodinu před samotným zápasem. Pokud chcete sázet převážně Over sázky je důležité upřednostňovat týmy, které hrají otevřenější fotbal a vyhnout se týmům které naopak hrají ze zabezpečené obrany.

Pro tipování sázek Over/Under doporučujeme sázkovou kancelář Bet365, která má široký výběr alternativních sázek včetně asijských sázek na Under/Over sázky. Celkem dobrou nabídku Under/Over sázek najdete v Unibet nebo v českých sázkových kancelářích Tipsport a iFortuna.Získejte 10 rad jak úspěšně sázet a začněte vyhrávat

Přihlaste se k odběru novinek a rady vám pošleme na e-mail.
Žádný spam vám posílat nebudeme a kdykoliv se můžete odhlásit.

Založit účet Recenze Posílejte peníze rychle, bezpečně a bez poplatků

Nejnovější příspěvky na fóru

Slovenská spoločnosť DOXXbet už naplno spustila svoju slovenskú webovú...
DOXXbet.com už neprijíma registrácie zo Slovenska
tak s týmto vám asi nepomôžem. To musíte komunikovať iba s netellerom. Ja...
Neteller debit card
dobry den, všetko záleží ako to ma herna urobené. Môžete mať s tým aj...
Vyber vyhry

Aktuální bonusy

Poradíme vám?